Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A tá után írt két darab pont...

A tá után írt két darab pont mit jelent?

Figyelt kérdés

Bartók 1. esquisse-t tanulom (másnéven 1. vázlat /1. sketch/portrait of a girl) zongorán és a 23. ütemben a felső sor felső szólamában van egy tá utána kettő ponttal, ezt egy darab ri követi. Ez valami furcsa nyújtott ritmus? Ez az egész azért fura, mert a mű 2/4-ben íródott, és ha egy pont értéke 1/8 akkor két pont értéke 2/8, amit ha az 1/4 értékű tához adok, akkor az összesen 2/4, és így a rinek már nem marad elvileg hely az ütemben.

Rosszul értelmezem? Valaki, aki ért hozzá legyen szíves segíteni! Köszönöm előre is!!(:



2018. júl. 25. 20:39
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Le tudnád fotózni a kottát? Én, gyorsan keresve egy kottát a neten a 23. ütem felső szólamában ezt látom: ti - szü - pontozott ti - ri

Ez meg pont 2/4.

2018. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A "tá" (vagy negyed) egy ponttal 2 nyolcaddal lesz hosszabb (vagyis a negyed felével), a második pont pedig ennek a nyolcadnyi nyújtásnak a felét, vagyis még egy tizenhatodot (ri) tesz hozzá. Vagyis ez a duplán pontozott tá ér 1 tá + 1 ti + 1 ri-t, így pont marad hely 1 ri-nek.

De javaslom, hogy térj majd át a negyed, nyolcad, tizenhatod stb. elnevezésekre.


Hajrá!

2018. júl. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, elírtam.

1 pont 1 nyolcadot tesz hozzá.

2018. júl. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, sajnálom de ezen a felületen nem tudok képet küldeni. :S

Második válaszoló köszönöm így minden világos!!(:

Mindkettőtöknek köszönöm hogy szántatok időt a segítségnyújtásra!! (:

2018. júl. 31. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!