Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdekel valakit rajtam kívül...

Érdekel valakit rajtam kívül a századfordulós, vagy ahhoz időben közel eső, főleg magyar vonatkozású zene úgy a 30-as évekkel bezárólag?

Figyelt kérdés

Régi hanglemezeken, vagy zongorán újrajátszva régi kották alapján. A magyar vonatkozású korabeli könnyűzenéről eléggé keveset lehet tudni, kb. csak a Gramofononline oldalt találtam és ezt a youtube csatornát: https://www.youtube.com/channel/UCZPT57JzN1VH_URJEdIqyiQ?vie..

Jár erre valaki, akinek hasonló az érdeklődése?



2018. júl. 29. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Aktuális még a kérdésed?
2018. aug. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen.
2018. aug. 3. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel, bár még csak ismerkedtem vele.
2018. aug. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Azért - is - írtam, mivel tervezek gramofonba "beruházni". Mint hobby, amire eddig a keret megvolt.


Most remélhetőleg felgyorsulnak a dolgok... Ha most szerencsésen össze fognak jönni a dolgok, akkor keddig-szerdáig bezárólag sikerül egy *majdnem* eredeti (ami végülis gyakorlatilag eredetinek mondható, annyi hogy elektronikus erősítőre vihető) és egy normálbarázdás (gramofonlemezekkel) kompatibilis (két tűs) modern lemezlejátszót szereznem.

Gramofonlemezeket nem tudom, mikorra szerzek majd, mert azt csak Pestről tudok rendelni, viszont már arra is 100% megvan az emberem.


Addig viszont elég sok - szinte minden - időmet leköti a szervezés/utánajárás/informálódás/tanulás/barkácsolás (már ami kell), ráadásul most a lábam is elég rossz, s akivel személyesen tudok találkozni.... Hát, ahhoz mindig egy tortúra a gyalogút megtétele.


De ha sikerül odáig eljutnom, hogy már tudok digitalizálni, a kérdezőnek fogok privátot írni az eredményekről.


Szurkoljatok, hogy minden összejöjjön!!

2018. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia! Öröm olvasni, hogy másokat is érdekelnek az ilyen régi hazai zenék. Korábban én is foglalkoztam hanglemezek digitalizálásával, csak sajnos nem voltak komolyabbak berendezéseim, így mindez a minőség rovására ment. Jelenleg több érdekes régi hanglemezen ülök, úgymond.

Tekintve, hogy nagyon sok korabeli dalról nem készültek hangfelvételek, jó kezdeményezésnek tartom ezt a zongorás feldolgozást kották alapján. Ha nem is teljes formájában, de némileg képet ad a múlt század elejének populáris zenéjéről. No meg az otthonokban sem énekelték mindig rá a szöveget a darabokra.

2018. aug. 21. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!