Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanuljak meg gitározni?

Hogyan tanuljak meg gitározni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, régota szeretnek már gitározni de semmit sem tudok rola. Régen zongorát tanultam, de az nem igazan jott be, sajnos szolfézs orakrol lemaradtam és gondolom az is kell hozzá, hogy a hangokat ismerjem. Amiben segitség kéne leginkabb, hogy milyen gitárt érdemes kezdoként venni, mik a nagy nevek, milyen erositot? Ezekhez semmit sem értek azért is kérdem. És, otthon meglehet tanulni gitározni? Legtobbet (prog) metalcoret játszanek.

2018. aug. 1. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdetnek egy olcsóbb elektromos gitárt vegyėl. Ha nem jön be, kevesebbet bux. Am tab ból hamar meg lehet tanulni. Jelzi azt melyik húrt melyik bundnál fogd le. Sok kezdő anyag van a youtube n. Ujjgyakorlatok stb stb.
2018. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen zenei stílus?
2018. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja. Nem olvastam végig. Bocsi. Hág szerintem egy cort kx5 jó lehet. Nem olyan drága. A fix húrlábasat vedd. A termolót még hagyd. Azzal sok a nyűg kezdőként.


Erősítőnek valami jó marshallt mondanék. De ha nem akarsz hangosan játszani, hanem fülessel, akkor szerintem jobb lenne egy interfészt venni. Mondjuk egy Line6 POD STUDIO UX1-et. Meg gépre valamilyen modellező szoftver mondjuk guitar rig, és mehet a zúzás.


Kezdőknek jobban preferálom az audio interfészes megoldást, mert ugye mindenki más hangot akar visszahallani az erősítőből. Így az adott emberke, a rengeteg lehetőségnek hála megtalálhatja azt. Mondjuk az amplitube-ba meg valós erősítők modelljei vannak. Csak az költséges picit. Mert ahogy a valós társaik, a szimulációk is pénzbe kerülnek. De lehet más utat találni, ahogy mindenbe az informatika területén. De mindenki maga dönti el hogy szerzi be a használni kívánt programokat.

2018. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A felszerelést egyelőre ne misztifkáld túl. Vegyél valami használtat egy hangszerboltban, ahol ki is tudod próbálni. Ha kemény metált szeretnél játszani, akkor mindenképp humbucker hangszedőkkel. Fix húrláb elég. De tökmindegy, mert úgyis csak 1-2-3 gitár megvétele és eladása után alakul ki annyira a stílusod, hogy mi lesz számodra az igazán jó felszerelés.

Gitároktató videókkal már Dunát lehet rekeszteni a yuotube-on. Minden műfajban. Amikor én tanultam, még nem volt feltalálva a tube, akkor a Muszty-Dobai gitáriskolából tanultam. Ezt ajánlom neked is, mert hasznos alapvető technikák vannak benne, ha azon átrágtad magad, rámehetsz arra a műfajra, amit igazán szeretsz.

2018. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Otthon a legnehezebb. Ha teheted és időd engedi, akkor a legjobb választás az, ha beiratkozol egy zeneiskolába. Ott mindent meg fogsz szépen tanulni
2018. aug. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!