Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tanuljak meg gitározni?

Hogy tanuljak meg gitározni?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy gitárt,

(fender) de eddig még csak egy dalt tudtam megtanulni..youtuberol próbáltam többet de onnan nekem nem megy. Tanárra nincs pénzem..tudtok mondani valami tuti könyvet vagy ötletek ami megtanít gitározni? :)



2017. jún. 25. 12:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ötletet*
2017. jún. 25. 12:50
 2/12 Mojjo ***** válasza:

justinguitar.com ha tudsz angolul. Itt is youtube leckék vannak, de nagyon jól felépítve.


Amúgy meg Muszty-Dobay: Új gitáriskola. Ez egy könyv, kezdéshez ajánlott.


Apropó: akusztikus gitárról beszélünk?

2017. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Youtubeon van egy olyan csatorna hogy Cifra Club. Én ha gitározok akkor mindig onnan tanulgatok valamit, bár én jártam előtte tanárhoz, de szerintem innen meg lehet tanulni gitározni :) tök jól elmutogatnak mindent. Aztán én még azt szoktam hogy angolul beírom keresőbe azt a számot amelyiket megakarom tanulni hogy "xy with guitar chords". Vagy beírod hogy "easy beginner guitar songs with chords". Meg még van egy oldal, Songsterr itt rengeteg minden van és itt is rátudsz keresni arra hogy milyen tabok vannak kezdőknek :)
2017. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen akusztikus gitarom van. Fender Squier :) köszönöm szépen a válaszokat, megfogadom a tancsotokat. Megpróbálom meg netről, ha nem megy veszek egy könyvet :D
2017. jún. 25. 16:22
 5/12 Waff ***** válasza:

Konkrétan mi a baj a youtube-os videókkal? Mi az ami megakaszt?


A Muszty-Dobay valóban jó könyv, az alapoknál sokat fog segíteni, én is ajánlom. Igaz elméletet mêg alapszinten sem magyaráz (ez az egy hibája van, ami szerintem elég nagy hiba), de ettől eltekintve jó.

2017. jún. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
tanulj meg három-négy akkordot meg néhány pengetési mintát, aztán azzal el leszel életed végéig.
2017. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mojjo ***** válasza:
@6: tudod, nem mindenkinek az a célja a gitározással, hogy ennyive ellegyen. Sokan azért ennél többre vágynak :)
2017. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Nem mondtam hogy ennél meg is kell állni, csak még mindig értelmesebb mint egy dal után sarokba hajítani a gitárt és feléje sem nézni többet mert ahelyett hogy az alapokat tanulja inkább dalokkal kínlódik az elején.

2017. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A Nagy- Mosóczi ötrészes és először elég az első részt megvenned.

[link]

Ezt speciel meg sem kell venned, bár elég dedós, de kezdetnek talán éppen ezért jó

[link]

A dalok lepötyögése sikerélményt ad, de én javaslom, hogy a kottát se hanyagold el teljesen, mert egy határ után könnyen megakadhatsz.

Az egyszerűbb gyakorlatok művelése, a skálák rendkívül hatékonyak tudnak lenni egy idő után.

Eleinte gyakran, de csak rövid időre kezdj el játszogatni, amíg az ujjaid vége meg nem keményedik egy kicsit a bal kezeden, mert ez szokott a legnagyobb probléma lenni a kezdeti időszakban, sokan emiatt hagyják abba már az elején, de ez egy idő múlva már nem jelent kínszenvedést, nem vágja be a húr.

Egyébként számtalan linket találhatsz a neten, ez sem rossz:

[link]

2017. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Waff ***** válasza:

Azért azt tudni kell, hogy a neten, youtube-on bizony nagyon sok az önjelölt "gitártanár", akik hihetetlen módon kóklerek, és igencsak rosszul, pontatlanul "tanítanak". Iskola példája ennek magyar nyelven az előttem válaszoló által említett " gitáregyetem.hu" nevezetű izé... Na ez az az oldal és youtube csatorna, amit messze kerülj el, mert többet ront mint használ. Rosszul és PONTATLANUL tanít.


Jól összeszedett online anyag pl a "gitartanfolyam.hu". Lesd meg.

2017. jún. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!