Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell zenét írni?

Hogy kell zenét írni?

Figyelt kérdés
A technikai részével tisztába vagyok. Van stúdióm megfelelő programok értek is hozzájuk, digitális hangszereim...stb De valami miatt nem jön össze ami egy jó hangzó zenéhez kell. Valahol elrontom, valami hiányzik.

2018. aug. 8. 21:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Most tanultam a pszichoakusztikáról. A legtöbbet hallgatott zeném iszonyatosan sok új elemet kezdett el tartalmazni. Grafikonokként diagrammokként kezdtem el hallani. Látom a hangok színét érzem a hangok ízét és mintha tapintható lenne a levegőben. Attól félek még nem tudok eleget. Ha 10 perc alatt ennyi mindent tanultam mennyi lehet hátra.
2018. aug. 8. 22:04
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hiányzik a 2 legfontosabb elem: a tehetség és az ihlet. A drága és profi cuccokkal önmagában semmire sem mész.
2018. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy rakás dolog kell hozzá: zeneelmélet, hangszerek ismerete (hogy pl. mitől lesz valósághű egy dob, vagy gitár szólam), tehetség, stb stb.

Meg persze rengeteg idő, és rengeteg megírt és befejezett! zene. Én 20 éve írok zenét úgy, hogy akkor már 8 éve tanultam zenét. És még így is jó pár évbe telt, mire hallgatható számokat csináltam.

2018. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:
Szerintem túrót sem érnek csúcstechnikával összehordott grafikonok és "zenei ízek" (ja' az milyen?) ha a végeredmény, nem egy kellemes dallam.......
2018. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!