Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak itt olyan Michael...

Vannak itt olyan Michael jackson-rajongók, akik tinédzserek?

Figyelt kérdés

Kicsit kedvem támadt beszélgetni. Én nem vagyok tinédzser, 25 vagyok, 16 voltam, amikor meghalt. Előtte nem voltam a rajongója, most se vagyok, de sok dalát utólag ismertem meg, és tetszik. A leghíresebbeket persze ismertem.


A kérdést azért írtam ki, mert érdekel a könnyűzene története, szoktam ilyesmiről olvasgatni, és arra lennék kíváncsi, hogy ti mikor születtetek, és hogy ismertétek meg Michael Jacksont. Én a 2. peres ügye alatt voltam gyerek, és akkoriban, bár sokan szerették a dalait, én is,de úgy nem volt divat szeretni. Mindenféle viccek voltak róla, kb. mint Chuck Norrisról, csak rossz értelemben. (Pl.: "hallottad, hogy újra összeállt Michael Jackson?"). Sokan azt hitték (és nem gonoszságból, csak ez terjedt, és hát ugye nem érdekelt mindenkit annyira, hogy utánanézzen), hogy leesett az orra meg ilyenek. És persze a szokásos pletyka, hogy kifehéríttette magát (ezt már tudom, hogy nem igaz). Amikor 16 voltam, hirtelen divat lett szeretni, és ez olyan fura. Persze én is akkor kedveltem meg jobban, de a mai napig van sok dala, amitől falra mászom. :) Inkább csak az érdekel, hogy ma is megy-e ez a sok minden a gyerekek/fiatalok között. Amikor én voltam gyerek, akkor már az oviban hallottam a nevét, és a gyerekek is egyfolytában róla beszéltek, komolyan, emlékszem a szomszéd fiúval róla beszéltünk. Az iskolában is mindenki róla beszélt, pl. hogy miért lett fehér, meg hogy felmentették és ártatlan stb. De akkoriban inkább egy fura figurának állította be mindenki, amolyan csodabogár volt, és megmondom őszintén, hogy 16 éves koromig senkivel nem találkoztam, aki szerette volna Michael Jacksont. Addig azt se hallottam, hogy moonwalk vagy pop királya, de ez az én tájékozatlanságom lehetett. Hallottam róla, hogy megdöntött rekordokat, de nem tudatosult bennem. De tényleg mindenki beszélt róla, apukám mesélt a Jackson5-ról, emlékszem, ahogy ott álltunk a szobában, a tesóm is ott volt. :) Anyukám pedig, aki angoltanár, tanította a gyerekeket a nyelvtanra egy-két dalából. De anya is azt mondta, hogy "eddig mindenhol az volt, hogy jaj, hülye Jacko". Mindenki Jackónak hívta amúgy, de én a haláláig nem tudtam, hogy ez gúnynév, és szerintem a többiek sem. A halálakor meg hirtelen megbecsült lett. Én ezt így éltem meg, és kíváncsi vagyok, hogy a mai fiatalok közt mi megy.


Azért érdekel, mert én eredetileg rocker vagyok, de hallgatok popzenét is. És már gyerekkoromban is a régi korok zenéjét szerettem, nem az aktuálisakat. De inkább rockot. És ahhoz a többiek úgy álltak hozzá, hogy nem zavarta őket, de elég kevesen értették vagy ismerték azokat a rockbandákat, de nem volt semmi csúfolódás. Michel Jacksonnal hogy van? A mai tinédzserek hogy ismerik meg Michael Jacksont? Nyugodtan lehet részletes válasz. Köszi előre is. :)


2018. aug. 11. 01:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 vagyok és imádom 1 éve találtam úgy rá igazán és még mindig IMÁDOM. Csak őt hallgatom egész nap én nem szeretem ezeket a mai szövege nincs csak trágárul beszélnek rap zenéket amiket mostanság hallgatnak a velem egy korúak. Nem tudom hogy miért nem hallgatnak a velem egy korúak Michaelt. Osztályomba csak én hallgatom. Anyám és apám is utálja azt nem tudják megmondani miért. Na mind1 én szeretem és kész...
2018. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. :)
2018. aug. 14. 16:52
 3/17 anonim ***** válasza:

én ovis korom óta szeretem,mindig ugráltam a zenéjére ha pont lejátszott egy klippet a TV :D kb 12 évesen már aktivan nézegettem neten a klippjeit,élö felvételeket,stb

22f

2018. aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tök jó. :) Köszi a válaszod. és az ismerőseid?
2018. aug. 17. 03:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia! 13 éves vagyok. Oda meg vissza szeretem Michael zenéjét! Maga a személyisége szeretnivaló. A környezetemben inkább családtagok szeretik. Az osztálytársaim közül van aki úgymond "elítél" engem mert Mike zenéjét hallgatom. Szerintük elavult és lejárt. Michael elmondta az egyik interjújában, hogy egy igazi tehetség és egy igazi zene sosem fog lejárni/elavulni. Nagyon szeretem. Sokan elítélték/elítélik még most is a külseje miatt. Pedig nem tudják milyen sok jót tett a világért.

Már kussebb koromban is szerettem a zenéjét, de akkor még nem tudtam felfogni teljesen, hogy ki Ő.

2016 óta kezdtem el újra érdeklődni iránta. Azóta nincs megállás :D

2018. aug. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. :) De ezek szerint már főleg azért nem szeretik, mert elavult. Én amúgy mindig régebbi zenét szerettem, azt is elavultnak tartották, de azért nagyon sose csúfoltak érte, vagy ilyesmi.
2018. aug. 19. 00:02
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen elavultnak tartják...
2018. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Én 13 éves vagyok, konkrétan az ő zenéin nőttem fel, szerintem a legeslegjobb előadó. Oda meg vissza vagyok a zenéiért. Kár, hogy már kiment a közismeretből, pedig ezek a számok, amiket énekelt nagyon jó ritmusúak és dallamosak.
2018. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Ja és az egész családom imádja, legjobban én és a nagynéném, na meg mindkét nagypapa
2018. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2018. aug. 25. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!