Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy tremolós gitárt hogyan...

Káposztáskenyér kérdése:

Egy tremolós gitárt hogyan lehet lehangolni?

Figyelt kérdés
Tehát Drop C, Drop A, Drop B-be mert szeretnék djent-et és metalcore-t játszani. És a gitár nem az enyém hanem az apámé és ti megengednétek nekem hogy ilyet tegyek a gitárotokkal (képzeljétek magatokat az apám helyébe).

2018. aug. 16. 23:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Ezeknél a műfajoknál az ilyen gitár hátrány?
2018. aug. 16. 23:49
 2/8 anonim válasza:
Floyd Rose tremoló van rajta?
2018. aug. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen
2018. aug. 17. 00:38
 4/8 Mojjo ***** válasza:
A Floyd Rose tremolós gitárokat imádják a metálosok használni, drop-rettenetben is. De egyrészt drop akármikhez érdemes vastag(abb) húrokat venni, másrészt esélyes, hogy a merevítőpálcán, meg a tremolón is kell majd állítani - és a kérdésedből kiindulva ez nem fog menni csuklóból. Szóval igencsak ajánlott egy kör egy hangszerészhez, aki belövi neked - jó pénzért persze.
2018. aug. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az apáddal felváltva használni fogjátok a gitárt? Mert ha igen, és ő nem ilyen extrém hangolásban szeretné használni, akkor ez nem fog ésszerű keretek között működni. De ha csak te fogod használni, akkor kérdezd meg tőle. Most az tök irreleváns, hogy én megengedném e vagy sem. :D
2018. aug. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt mondod neki hogy csúnya meg hogy csak azért vettétek mert csak rá volt pénzetek, úgy elszontyolodik hogy egyből lehangolódik egy half steppet.
2018. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

2-es vagyok.

A Floyd Rose eléggé kényes dolog. :/ Nekem is van egy de még mai napig akadnak vele olyan dolgok, hogy le kell ugorjak a hangszerészhez tanácsért :D Szóval szerintem is az lenne a legjobb, ha előbb egy szakértőhöz vinnéd, aki belövi neked. Mivel nem mindegy milyen húrszettet használsz az adott hangoláshoz, és az sem mindegy, hogy a híd mihez van állítva.

2018. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Teljesen újra kell állítani az egészet.

Ide-oda hangolgatni meg nem lehet tremolós gitárt.

(Kivétel ez alól a D-Tuna)

2018. aug. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!