Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tovább, mit érdemes...

Hogyan tovább, mit érdemes tanulni elektromos gitáron? Többi lent!

Figyelt kérdés

1 éve és pár hónapja gitározok. Sok mindent tudok már gitáron, a legtöbb akkordot tudom, több ritmusképletet, pengetést tudok, skálázni is tanulgatok. (pentaton moll és dur skála már megy, de más skálákat is tudok.) Zene elmélettel kapcsolatban is rengeteg dolgot tudok. Tudok kottát olvasni, tudom az akkordok felépítését, hogy mi miért van, tudom a hangokat a gitár nagyon (nem az összeset, de az alsó kettő és felső két húron ránézésre tudom melyik milyen hang). Power chordok meg minden ilyen megy.


Rengeteget gyakorlok, de a skálázást néha únom és szeretnék új dolgokat tanulni. Mit ajánlotok? Mit érdemes tanulni? Főleg Blues és Worship zenéket szoktam játszani.


2018. aug. 17. 16:23
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Végre valaki, aki nem csak a metált zúzza a gitáron :)


Hexatonikus, heptatonikus és nonatonikus blues-skálák is mennek? A tizenkét ütemes blues-kör megvan?


Egyébként most jön az, hogy elkezded élvezni a zenét, illetve konkrétan zenélni. A skálák segítségével improvizálni, akár valamilyen háttértrack-re, akár csak simán magadban, vagy egy looper segítségével úgy, hogy te vagy saját magad háttértrakja. Elkezdhetsz zenéket összerakni, elkezdheted felfedezni, hogy milyen szabályszerűségek szerint követik egymást a hangok, vagy harmoniák a konkréz zenékben - tehát nem a skálakon belül, hanem tényleges zenedarabokban. Ehhez belevetheted magad az összhangzattanba, megismerkedhetsz a funkciókkal - tulképp a 12 ütemes blues kör is ide tartozik, csak azért emeltem ki fentebb, mert láttam, hogy a blues felé mennél.


Ha megvan az összhangzattani háttét, akkor lehet akár komolyabban is foglalkozni zeneírással.

Illetve simán elkezdheted csak megtanulni a kedvenc zenéidet, esetleg saját szájízed szerint módosítani őket.

2018. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:

Egyébként egy tipp, ha a felső, meg alsó két húr hangjait tudod ránézésre:

a D húron mindig azt a hangot játszod, mint ami az E húron két bunddal balra van tőle. Azaz pl ha a G húron a 7. bundon vagy, a hangod ugyanaz, mint az E húrokon az 5. bundé. Ha a 10. bundon vagy, ugyanaz, mint az E húrokon a 8. bundé. (Persze az oktáv más.) És ezt egy tizedmásodperc alatt átlátja a szem a gyakorlatban: hopp, D húr, 5. bund, az E-n lépjünk vissza kettőt, 3. bund, G hang.

A G húr pedig ugyanez az A húrral. G húr 5. bund -> ugyanaz a hang, mint A húr, 3. bund, csak az oktáv más.

2018. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, a kedves, értelmes választ! Isten áldjon!
2018. aug. 17. 18:04
 4/5 Mojjo ***** válasza:

Nagyon szívesen :)

Viszont kis javítás:

"Azaz pl ha a G húron a 7. bundon vagy, a hangod ugyanaz, mint az E húrokon az 5. bundé"


Itt természetesen D húrra gondoltam, nem G-re, csak az agyam már a következő résznél járt :)

2018. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értettem, jó technika, köszi.
2018. aug. 17. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!