Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos zongorából milyet...

Elektromos zongorából milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki ideiglenesen elköltözöm majd olyan helyre, ahová nem tudom magammal vinni a zongorámat (egy csehszlovák gyártmányú Förster pianínó). Szeretnék beruházni egy elektromos változatra, ami könnyen szállítható. Ez alatt azt értem, hogy a lábai nem fából vannak, hanem egy különálló klaviatúra, amit akárhova tehetek, mint egy szintetizátort. Azonban nagyon fontos lenne, hogy jó minőségű kalapácsmechanika legyen beépítve. A hangszíne mindegy, MIDI csatlakozón azt teszek rá, amit akarok. Strapabíró hangszer kéne, ami jó befektetés és nem megy tönkre 2 év alatt. Akár használtan is vennék, nem tudom úgy mennyire érdemes. kb 100.000 forintos összeg körül gondolkodtam. Mik azok, amik ebbe a kategóriába esnek és jók lennének?

2017. szept. 20. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi években már nem nagyon tesznek MIDI csatlakozót az elektromos zongorákra, erre figyelj! 100 ezerért csak használt hangszert fogsz találni, ha kalapácsmechanikában gondolkozol. De jól teszed, inkább legyen egy normális használt hangszer, mint egy gyengus új.
2017. szept. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Esetleg milyen márkában érdemes gondolkodnom?
2017. szept. 20. 17:13
 3/3 Mojjo ***** válasza:

Az egyes válaszolónak igaza van, a 100ezer forintos összeg maximum csak használtra elég, ha kalapácsmechanikás, súlyozott billentyűzetben gondolkozol, és még úgy is nehéz ügy lesz találni bármit. Épp ezért nem is feltétlen márkákban érdemes gondolkodni - ha ennyiért találsz használt, súlyozott kalapácsmechanikás billentyűzetet, már nyertél. Persze, ha van választék, az ismertebb megbízhatóbb márkákra érdemes ránézni, mint Roland, Yamaha, Kawai, sőt, esetleg Casio.


Egy pianínó után még így is nagyon furcsa lesz, de ha nem súlyozott kalapácsmechanikásat veszel, akkor egyszerűen őrjítő. Akkor kapsz 88 fura, tökegyformánegyformán és mellesleg bénán, puhán járó billentyűt a zongorádon, ami egy igazi zongorához/pianínóhoz szokott ember kezének rémálom lehet.

2017. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!