Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyek a kedvenc rock/metál...

Melyek a kedvenc rock/metál zenekaraitok?

Figyelt kérdés

Nem a legjelentősebb bandákra vagyok kíváncsi, hanem a személyes kedvenceitekre, amiket a legjobban szerettek és leggyakrabban hallgattok :)


A rock zenén belül minden jöhet, a pszichedelikus rock-tól kezdve, az alternatívon át, a black-metálig és tovább.



2018. aug. 19. 10:29
 1/9 TR75 ***** válasza:
100%

Tacoma Narrows Bridge Disaster ( [link]

Apocalipsis ( https://www.youtube.com/user/Apocalipsisband/videos)

Képzelt város ( [link]

Russian Circles ( [link] - ha elunnád a lassú felvezetést, akkor kattints a Stationre vagy a Youngbloodra

If These Trees Could Talk ( [link]

Szeretem még Mike Oldfield első ~11-12 évének zenéit (ami mondjuk hangzásban konkrétabbb rock, az a Five Miles Out, használ heavy metal hangzást is - bár persze közel sem metállemez)

meg ilyenek

2018. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb kedvencem a Radiohead, de gondolom azt már ismered.


A kevésbé ismertek közül a Siouxsie and the Banshees talán a legnagyobb kedvencem, bár ez is egy igen fontos zenekar az underground rockzene fejlődésében. Nélkülük nem lenne olyan a poszt-punk, gothic, shoegaze és alternatív, ahogy ma ismerjük. Kár hogy Magyarországon kevésbé ismertek.


https://www.youtube.com/watch?v=Y-l9GQJRl9Y&ab_channel=Sioux..


A korai Suede is nagy kedvencem, a britpop hullám egyik elindítója és kizárólag Bernard Butler gitáros kiválása miatt nem lettek a kilencvenes évek legnagyobb brit rockzenekara, az első lemezük miatt kezdtem el rockzenét hallgatni. Egy kib*szott sötét, dekadens háromnegyed óra, minden héten végighallgatom egyszer, ahogy a második lemezüket, a Dog Man Start is.


https://www.youtube.com/watch?v=i7mEB2wnDLQ&ab_channel=Suede..

2018. aug. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a Russian Circles és a Suede nagyon bejön :)
2018. aug. 20. 02:54
 4/9 Tom Benko ***** válasza:
100%
Manowar, Judas Priest, Skepticism, BATHORY, Darkthrone, Immortal, Shape of Despair, Fekete Sereg, Burzum, Skid Row, Beatles, Uriah Heep, Deep Purple, Black Sabbath, Rainbow, DIO, Gorefest, Nile, Napalm Death, Terrorizer, Slayer, Ozzy, Queen...
2018. aug. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg ötven bandához közelít a lista, szóval igyekszem a legnagyobb kedvenceimet összeválogatni :)


- Marilyn Manson

- Sixx: A. M.

- Mötley Crüe

- Lacuna Coil

- Slipknot

- Judas Priest

- Alice Cooper

- Black Veil Brides - tudom, hogy rengetegen dobnak rájuk követ, divat lett utálni őket, de ez a banda szerettette meg velem a rock zenét, majd vezetett át a metálba, szóval örökké elmozdíthatatlan kedvenceim lesznek.

2018. aug. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kedvenceim az Arch Enemy és a Leander Kills.
2018. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6:

Helyes! Az Arch Enemy-ért én is megőrülök :D

Imádom őket :)

2018. aug. 31. 22:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Papa Roach, Escape The Fate, Breaking Benjamin, Korn, Chevelle, Trapt, Sick Puppies, 10 Years, Adelitas Way
2018. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lordi, Powerwolf
2018. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!