Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szimmetrikus testű akusztikus...

Szimmetrikus testű akusztikus gitárt fel lehet húrozni balkezesen?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni gitározni, és ki is néztem már magamnak egy akusztikus gitárt. Balkezes vagyok, és a gitározást is csak balkezes módjára tudom elképzelni, nekem úgy esne kézre. Viszont ha veszek egy gitárt, ami gondolom a hamgszerboltban/webshopban jobbkezesen van felhúrozva, akkor azt át szabad húrozni fordítva? Jár ez valamilyen hátránnyal?

A gitár, amit kinéztem egyébként a Cort AF-510M.



2018. aug. 21. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Fel lehet, de vannak balkazes gitárok is. Olyanból nem találtál szimpatikusat?
2018. aug. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:

Nem lehet. És azért nem, mert valójában nem szimmetrikus - csak kicsit jobban meg kell nézned. Van a testen a hanglyuk alatt egy egész sötét fa téglatest, rajta egy vékony fehét csíkkal - az a híd, a hátsó nyereggel. Azon fekszenek a húrok. Közelíts rá jobban egy képen. Azt láthatod, hogy a fehér kis műanyag nyereg az ferde, a vékony húroknál közelebb van a hanglyukhoz, mint a vastagaknál. Illetve ha találsz olyan jó minőségű képet, ahol még a felületét is látod, láthatod, hogy egyentlen, bizonyos húrok alatt erre, bizonyos húrok alatt arra van egy kis rücsök fel, vagy épp le kiképezve rajta.

Ez azért van, hogy pontos legyen a gitár intonációja. Mivel a különböző húrok vastagsága más, máshogy nyúlnak, amikor lefogod őket, ezt figyelembe kell venni a gitár kialakításakor, hogy pontosak legyenek a hangok. Ha te ezt simán áthúrozod balkezesre, hamis lesz a gitárod, nem fogod tudni beállítani az intonációt jól.

2018. aug. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szakszerű választ. Nem találtam árban és kinézetben is nekem tetsző balkezes gitárt, úgyhogy valószínűleg megpróbálkozok jobb kezesként gitározni.
2018. aug. 22. 08:32
 4/7 Mojjo ***** válasza:
Ha egy erős alapszint a célod, akkor még jobban is jársz egy jobbkezessel, azon a szinten a fogólapon matató kézre hárul a nehezebb feladat. De ha igazán komolyan gondolod a gitározást, nem ajánlom a jobbkezes gitárt neked. Akármilyen stílusban is játszol, profi szinten a pengető kezed lesz a meghatározó, a pengető kézben lesz a hang.
2018. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez lehet hogy buta kérdés, de ezt a híd részt (amin a húrok fekszenek) nem lehet egy hozzáértővel kicseréltetni/megfordíttatni?
2018. aug. 22. 11:45
 6/7 Mojjo ***** válasza:
Lehetni éppen lehet, kérdés, hogy pénzügyileg megéri-e.
2018. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gitárokon a fehér rész kivételével ragasztott, bizonyos árkategóriáig, a fehér rész is. Felszedni a ragasztást, és másikat tetetni helyébe, mindezt szakemberrel... Bizonyos esetekben többe kerülhet, mint maga a hangszer.

Nekem az alsó hidat (a fehéret) cserélte egy gitárépítő mester. 15e volt a csere plusz az alsó, ragasztott barna rész felvált picit, ezt is visszaragasztotta . Nekem ez a hangszerhez képest olcsó volt, de gondolj bele, ez csak kis javítás volt. Ha teljesen ki akarod benne cseréltetni, akkor már jobban jársz egy balkezessel. (Hozzátéve, hogy egy jobb gitáron a bundok sem pontosan merőlegesen állnak a nyakhoz képest a tiszta hangzás miatt.

2018. aug. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!