Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan írjak zeneszöveget?

TomiEmO kérdése:

Hogyan írjak zeneszöveget?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lehet hülyén fog hangzani, de hogy jöjjön ötlet? Emo vagyok, és olyan zenéket akarok írni mint az anti fitness club, régi Magyar emo együttes. Annyi lenne a különbség hogy zongorán vagy szintetizátoron játszanák, nem lenne dob, gitár, vagy legalább is egyenlőre. És hogyan találjak ki szöveget, meg a zongorán/szintetizátorin? Ezt úgy értem hogy szintetizátorom van, de lehet rajta zongorázni. Valaki tud segíteni? Már régóta gondolkodok ezen.

2018. aug. 22. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A dalszövegírást nem lehet "tanítani". Kezdj el zenélni / hallgass zenét és majd jön az ihlet, a többi pedig jön magától.
2018. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress hasonló stílusú amatőr versírókat, írj zenét a szövegeikhez, vagy ha találsz olyat akinek több műve is tetszik, kérd meg hogy írjon valamit azokra a dallamokra amiket kitaláltál.

Mi van már mostanában? Nincs ilyen, hogy majdnem kész zenekar keres énekest, gitárost, billentyűst, dobost, szövegírót, zeneszerzőt, utóirat próbaterem előny?

2018. aug. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. De van egy ismerősöm aki hasonló stílusú, és szokott írni veseket, majd megkérdezem. Több tagú együttesbeb még nem nagyon gondolkodtam, inkább egyedülibe, vagy 2 tagúba. De majd egyszer lehet hogy lenne olyanis. Csak az a baj hogy manapság inkább a páwa a menő, és nem hallgattnának sokan, mondjuk engem igazából nem nagyon zavar, mert azért zenélek/nék mert szeretem, de én nem csak hobbi szinten akarom ezt csinálni, hanem komolyabban. Köszönöm a válaszokat
2018. aug. 22. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!