Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol lehet úgy dobszerkót...

Hol lehet úgy dobszerkót venni, hogy én állítom össze, hogy mi legyen benne?

Figyelt kérdés
Olyan lehetőséget keresek, ahol meg tudom határozni a márkát, a tamok számát és méretét, a faanyagot, a bőrt, az állványokat, karámos legyen-e vagy sem, cintányérokat választhatok hozzá, meg tokokat is és miután összeállítottam, azután megmutatja a végösszeget, nyilván úgy, hogy az egyes termékek kiválasztásánál is látom, hogy az adott termék mennyibe kerül. Hol lehet ilyen módon dobot vásárolni?

2018. szept. 1. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit te szeretnél, az csak nagyon drágán kivitelezhető.

Pl. ez:

[link]

De az árakat jobb, ha nem is nézed meg.

Természetesen pl. bemész a TamTamba, és egyenként megrendelheted, de ez nagyságrendekkel drágább, mintha előre összeállított szettet vennél.

Én külön szedném össze:

(1) dobszerkó a leginkább kedvező méretekkel

(erre aztán olyan bőrt veszel, amilyet akarsz)

(2) tányérok

(3) tokok


Most nem tudom, hogy te egy kő profi vagy már, vagy kezdő.

(Ha kő profi lennél, sztem nem itt és nem ilyen kérdést tennél fel.)

Kezdőként nem érdemes így "tutira" menni, az ember nem tudja, mi lesz a kiérlelt hangzása. Honnan tudhatod, hogy pontosan milyen anyag/vastagság/mélység a neked való?

Ráadásul pont az az izgalmas a dologban, hogy hónapok, évek alatt érlelődik, alakulgat, hogy mekkora lábdob, milyen anyagú, mélységű pergő, ilyen-olyan bőrök stb. Ezt a folyamatot nem érdemes megkerülni, tök jó a mindenkori variálás. Így 30 év után nekem pl. már beálltak ezek, és hiányzik is a variálás.

Szóval kezdd el valamivel, aztán apránként módosítsd a TAPASZTALAT után.

2018. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem kőprofi nem vagyok, de 10 éve dobolok. Játszottam többek között a BFZ (Budapesti FEsztiválzenekar)-vel és Varnus Xavér művészúrral is. Léptem fel a Szigeten és jelenleg egy Mapex Voyager-t használok, Meinl HCS cinekkel, de előbb utóbb szeretnék egy profibb cuccot, nem most azonnal, de szeretek alaposan körbenézni mielőtt vásárolok. Tudom, hogy ez a fajta dobvásárlás nagyon drága, de nem egy szerkót láttam közelről és nem egyen játszottam. Pont a tapasztalataim miatt szeretnék előbb utóbb egy full rámszabott dobcuccot. Köszönöm a választ.
2018. szept. 6. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!