Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményed a Tool együtte...

Mi a véleményed a Tool együttesről?

Figyelt kérdés

Egy ideje nagy kérdőjel ők nekem. Aki bírja őket az tényleg oda-vissza van minden számukért de bőven vannak olyanok is akik szerint unalmasak

Én csak pár számot hallgattam meg eddig,szerintem jók a gitár játszások es a dob,kreatív mondhatni,de az ének az nagyon meh

Kb.felesleges oda ennyi erővel,nincs ritmusban,nem ad semmi élvezetet hozzá

De ettől még érdemes lenne jobban lecsekkolni őket?


2018. szept. 14. 16:13
1 2
 1/12 TR75 ***** válasza:
100%

Érdemes. Nem minden a zene, a dalszövegek is jók.


Ha hasonlót keresnél esetleg kevesebb vokállal, akkor ajánlom a Tacoma Narrows Bridge Disastert, hasonló a stílus, de ha van is ének némely számban, csak pár sor a szövegük.

[link]

(három albumuk van, Collapse, Exegesis, Wires/Dream\Wires, ezek közül az Exegesis hasonlít talán a legjobban a Toolhoz)

2018. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A Tool-t kedvenc zenekaromnként szoktam emlegetni, három album meg is van tőlük cd-n. Szerintem a Lateralus 10/10, az összes többi 9/10 (az első EP-jük is), iszonyú konzisztens a diszkográfiájuk minőség és kreativitás szempontjából is. Ők vezettek be abba a stílusba, amit a hip-hop mellett a másik nagy kedvenc zenei műfajomként tartok számon, a progresszív metálba. Előtte nem igazán hittem, hogy technikás rockzene lehet számomra élvezhető is, de aztán megismertem őket, majd szép lassan a Porcupine Tree-t, Gojira-t, Rishloo-t, Karnivool-t, Opeth-et, Gonin-Ish-t, Animals As Leaders-t, Subterranean Masquerade-et stb., mondhatni egy új izgalmas világba vezettek be, de továbbra is ők maradtak a kedvencem belőle. A gitárosuk, Adam Jones, a kedvenc gitárosom, imádom a riffjeit, az elszállt, disszonáns szólóit, meg az általa használt ropogós hangzást, ezek mellett vizuális művészként is nagyon üt a csávó (minden klipjüket ő rendezte). A többi tag a is kedvenc zenészeim közt van mind a maga hangszerén.

Így a nyáladzás után viszont hozzátenném, hogy amúgy mikor először hallottam őket, totál unalmasnak és értelmetlennek tartottam a zenéjüket, többek közt a Parabola című számukat is, ami azóta nem is tudom hány éve az örök kedvenc dalom. Akkor bár a hangzás tetszett, valahogy még nem klikkeltek nekem az ilyen unkonvencionális ritmusok, meg folyton változó dalszerkezetek, és végül a technikailag sokkal szimplább első albumuk, az Opiate térítette meg az akkori punk-on, grunge-on, meg alternatív metálon élő énemet. Nem tudom te miket hallgattál tőlük, meg mit hallgatsz úgy általában, de szerintem mindenképp érdemes az embernek mélyen beleásnia magát a diszkográfiájukba, meg újrahallgatni az egyes dalokat többször, mert nekem eleinte csak sokadjára jöttek igazán. De persze ha a vokál az oka a vegyes érzéseknek (amit egyébként ritkán hallok negatív kritikaként róluk), akkor lehet, hogy nem nagyon fog változni róluk a véleményed.

2018. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszöntem a linket

Hát a szöveggel csak az van,hogy zenézés közben böngészgetek,vagy nézek valamit,mert hát örülök ha le tudok végre ülni és akkor egyszerre akarok mindent,hallásból pedig nem mindig értem.

Bírom a prog metált,pl.amit említettél,Gojirat is,de a Mastodon a kedvencem

Meg még rengeteg műfajt bírok,nem kötöm meg a kezem e szempontból

Ezek alapján,talán ők is olyas fajta banda mint a Pink Floyd,idővel érti meg az ember és kezdi élvezni. Meg ugye,ahogy idősödünk az ízlés is változik,én is már kiselejteztem azokat amiket max.így 15-6 évesen nyomattam

Akkor most őket is felvettem a listára,sok album van még ami a várószobában van :)

2018. szept. 14. 18:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Meghallgattam a parabola számot tőlük az előbb. Elég faja szám. Bár a torzított gitárok hangzása nem jön be. Eléggé lo-fi a rossz értelemben, az énektéma nagyon fsza. Az énekes hangja, így első hallásra tök olyan mint a Katatonia énekesének a hangja. Meg az egész hangzás olyan Katatonia szerű. De csak ezt az egy számot hallottam tőlük most az előbb.
2018. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elvitathatatlan tőlük, hogy jól csinálják azt amit csinálnak. Az már más kérdés, hogy nem az én ízlésvilágom a zenéjük. Ezért nem is hallgatom őket.
2018. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 TR75 ***** válasza:
100%
Nekem az első Tool-élményem a Schism klipje volt, az eszem megállt tőle, a lengyel VIVA adta időnként napközben.
2018. szept. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nos,3 albumot meghallgattam :D

Érdekes kis élmény volt,igazából rákattantam az utóbbi napokban erre a chilles stílusra,olyan mintha be lennék állva miközben hallgatom :D

Aztán mikor a gitár egyszer csak berúgja az ajtót az nagyon zsír,komolyan,ilyenkor olyanokat néztem

2018. szept. 18. 23:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bírom őket, remek zenéjük van.
2018. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak több lehetőséget kellett adjak nekik. Már az ének se zavar..sőt. A csávónak nem kell scream ahhoz hogy erőteljesen hangzzon,amikor pedig halkan énekelget az is nagyon kellemes.

Még ehhez foghatót nem éreztem a zenéjüktől,megérdemli a kalap emelést

2018. dec. 10. 22:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon furcsán hangzott, mikor először hallottam őket, olyan 13 évesen, de mostanában, hogy 16 lettem teljesen beletemetkeztem a Maynard James Keenen zenéjébe(ő az énekes) ez a zenekara és a Perfect Circle is nagyon kimagasló. Ezzel a zenekkarral egy bajom van. HA sokat hallgatom akkor annyira magamba tudok fordulni, hogy még azon is elgondolkodtam, hogy kimenjek a barátaimmal szórakozni egy kicsit a városba, mert csak a Tool zenéje járt a fejemben. Nekem az egyik kedvencem az Opeth-tel meg a Pain of Salvationnel, meg a Porcupine Treevel együtt.
2019. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!