Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Olyan zene ami klasszikus de...

Olyan zene ami klasszikus de ugyanakkor modern?

Figyelt kérdés

Olyasmit keresnék mint anno volt a PRINCESS, nem feltétlenül HUN, csak hogy klasszikus zenék legyenek de modern köntösben, kicsit ütemesebben.


Tudnátok ilyet ajánlani?


2018. szept. 21. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Therion. Ha a metal is belefėr a "modern" stílusba.
2018. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

#1

a metál a 60-as években alakult és a 80-as években érte el a világcsúcsot, nem mondanám modernnek :) ennél modernebb a 90's évek disco stílusa is :D

2018. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

én inkább

POP,

EuroDance,

Techno

stílusra gondoltam, mint mondtam pl. PRINCESS, ott is a gépzene dominál klasszikus hegedű alapon.

2018. szept. 21. 14:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Idėzőjelben van a "modern"...
2018. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A filmzenék, meg videojátékzenék nagy része.

Ez meg ugyan pont, hogy nem ütemes, hanem inkább lehangoló, melankolikus, de a Worrytrain nevű projekt alatt kijött albumok is egészen modern beütésű nagyon jó kortárs klasszikus zene. A Fog Dance, My Moth Kingdom-ot pont nem olyan rég vettem meg: https://www.youtube.com/watch?v=NOnOFbDjPDo

2018. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2018. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

és pl. ez a

lindsey stirling

vonal, ehhez hasonló?

2018. szept. 21. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Lindsey Stirling-hez kimondottan hasonló előadót nem ismerek, de szokott más mai vonósokkal koncertezni, szóval szerintem rájuk rá lehet nézni.

Viszont ha ilyen nagyon modernizált kortárs vonós zene, akkor nekem elsőként a Vitamin String Quartet jut eszembe. Saját számuk tudtommal egy darab sincs, viszont pop, hip-hop, metál, meg rock műfajokban rengeteg számot dolgoznak fel és némelyik véleményem szerint jobban sikerül, mint az eredeti.

2018. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2018. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

klasszikus trance zenéket merem ajánlani, csak hogy néhány nevet említsek:

push, plastic boy, m.i.k.e. (ez egy ember, csak különböző művészneveken), robert miles, rank 1, veracocha...

de ha rákeresel youtube-on, hogy "orchestral trance", rengeteg ilyen mixet találsz, gondolom újabbakat azoknál, mint amiket én ajánlottam.

Esetleg house, főleg deep house kategóriában érdemes még nézelődni, pl. Nu, Dole & Kom, Tube & Berger, Ten Walls...

2018. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!