Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ajánlanátok olyan könnyűzenei...

Ajánlanátok olyan könnyűzenei előadókat akiket a magas kultúra kategóriába sorolhatók szerintetek?

Figyelt kérdés

2018. szept. 24. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincsenek olyanok. A "magaskultúra" tudtommal egy társadalomtudomány által kitalált elnevezés, vagy gyűjtőfogalom, a könnyűzene nem tartozik bele. Az populáris kultúra. (Javítson ki valaki, ha rosszut tudom)
2018. szept. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A "magas kultúra" fogalom határvonalai elég képlékenyek tudtommal. Zenei helyett irodalmi példákkal: Shakespeare meg Dickens is inkább voltak a popkultúra része a maguk korában, ma meg már inkább tekintjük őket magas kultúrának. Zenében is, ma már szokás a jazz-t is egy kalap alá venni "klasszikus" címszó alatt a szimfonikus zenével, de amikor először felütötte a fejét, nem csak hogy komolyzenének nem gondolták az akadémikusok, zenének se nagyon.

Én épp ezért nem is szeretem az ilyen fogalmakat, szerintem minden kornak a popkultúrája úgy fog lemenni a történelembe, mint sima kultúra. A régi korok kultúrája se állt másból, mint divatból, bevett szokásokból, meg sokak által kedvelt alkotásokból, csak szerintem az ember nehezebben beszél az ilyesmiről "tudományosan", ha ő maga is részese a tárgyalt kulturális korszak kontextusának.

Ilyen alapon pedig nem tudom, hogy milyen zenéket kéne említenem. Persze, tudnék mondani technikailag/koncepcionálisan komplex, meg innovatív zenéket, de szerintem nagyrészt a személyes preferenciámon múlna, hogy úgy döntök-e, hogy ezeket intellektuálisan minden más fölé helyezem - az meg távol áll az én művészetfelfogásomtól, hogy egy alkotást "okosabbnak" tituláljak a másiknál.

2018. szept. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:
63%

Magas kultúra kategória???

Abban az országban ahol a Csocseszt, Bunyós Pityut vagy a Postás Józsit "művész úr"-nak szólítják, és milliós nagyságrendű rajongótáboruk van?

Ahol egy Kaczor Feri mulatós előadó 15 arany és 12 platina lemezt tudott eladni? :(

2018. szept. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kettessel, eléggé nehéz meghatározni hogy mit tekintünk magaskultúrának.


Szerintem az alábbiaknak van a legnagyobb esélye, hogy a magaskultúra részének tekintsék:


Pink Floyd

King Crimson

Radiohead

The Velvet Underground


A Beatlesben nem vagyok biztos, pedig imádom és anno, a Sgt. Pepper idején sokan azt gondolták, hogy művészi szintre emelték a popzenét.

2018. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, a hétköznapi és a magas kultúra között az egyik különbség, hogy a magas megértéséhez, megéléséhez már "készen kell állni", a hétköznapi nincs mit értelmezni, készen kapod a válaszokat.

A kultúra egy magunkban épített konstrukció, mindenkinek más, az érték, amit találunk benne, az is mindenkinek más.

Az előadók néha elkapnak, ki mondanak, összehoznak fontos üzeneteket, ami egy általános tudásszinthez hozzátesz.

Rengetegen voltak és vannak. Mondjuk a Syrius, Dresch, a korai Genesis, King Crimson, Gadó Gábor, sokan. És mondanám a Verőköltő zenekart, de kiröhögnek.

2019. aug. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!