Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mikor lesz újra...

Szerintetek mikor lesz újra olyan népszerű a rockzene a zenecsatornákon és a rádiókban, mint a 80-as és a 2000-es években? Hogy képzelitek el a nagy visszatérést?

Figyelt kérdés

80-as évek (heavy metal)

90-es évek vége, 2000-es eleje: nu metal, industrial metal, pop punk)

2000-es évek közepe: emo



Ezek nagyon népszerűek voltak és gyakran mentek a TV-ben, rádióban, de 15 éve egy rockzenei stílus sem vetette meg a lábát ilyen mértékben a mainstream médiában.


Szerintetek felvirágzik valaha újra a rock a népszerű zenecsatornákon? Ha igen, mikorra tippelitek és milyen stílust képzeltek el?


Nem akarok siránkozni és panaszkodni hogy milyenek a mai zenék, inkább leírni ide amit gondolok és meglátjuk bejönnek-e a jóslataim. Mivel rögzítik a kommentek és kérdések dátumát, pár év múlva vissza lehet keresni majd. És lehet hogy oltári nagy hülyeségeket írok, de ha mégis eltalálom, itt lesz ez az írás bizonyítéknak hogy mit gondoltunk 2018-ban.


Nekem több lehetséges forgatókönyv is eszembe jutott, de a közös pont, hogy 2020-2023 közé saccolom hogy újra visszatér a rock a mainstream csatornákra.


1. Eco-Metal: Egy eddig sosem látott új stílus fog születni a glam metal, punk és az arena rock alapjain. Kinézetre rikító neonszínek, hosszú haj és szakáll a férfiaknál, nőknél hosszú zöld haj levelekkel, indákkal, borostyánkoszorúval. Újrahasznosított anyagokból készült ruhák, akár kukászsák, pet palackok felhasználása, sokkoló képek vetítése környezeti károkról, szenvedő állatokról, stb. A téma természetesen a környezettudatosság, felelősségvállalás, nagy cégek, kormányok elleni lázadás.


2. NWO metál: Egy keményebb, főleg black, power és industrial metal keverékéből álló stílus, mely nyíltan szembenáll az NWO-val (új világrend, illuminati, nevezzük bárhogy). Bátran és köntörfalazás nélkül énekelnek (és hörögnek) a korrupcióról, manipulációról, összeesküvésekről, wikileaksről,népbutításról, agymosásról, a nagytőke és a kapitalizmus áldozatairól. Gyakran öltenek szélsőséges formát, részt vesznek tüntetéseken, magánakciókat szerveznek, de azt is elképzelhetőnek tartom hogy megtámadnak (leginkább hackertámadással) nagyvállalatokat, cégeket, és akár pénzt is lopnak tőlük amit a kizsákmányolt és elszegényített embereknek adományoznak titokban. Kinézetre a fekete, fehér és vörös színek, valamint a kopasz vagy nagyon rövid frizura lesz a jellemző, nőknél vállig érő haj és katonai sapka. Kicsit katonai jellegű öltözet ami emlékeztet a fasizmusra, de ez egy szimbólumként lesz használva a cégek és a háttérhatalom elnyomására, bármilyen rasszista vagy kirekesztő nézet nélkül. A Guy Fawkes/Anonymous maszkot is gyakran használják vagy pedig az arcukat festik ki olyanra.


3. Blamo: Egyesül a black metal és az emo, de mindkét stílusnak a legnegatívabb, legsötétebb oldala erősödik fel. Hogy a nagyközönség számára emészthetőbb legyen, eddig sosem látott elektronikus effekteket és popot is kevernek bele. Látványos koncertekkel és nagy hype-al. Filozófiája egy végletesen cinikus, negatív, depresszív világnézet lesz, amiből hiányozni fog mind a black metal büszke, mitologikus erőteljes hite/identitása, mind az emo pozitívabb ágában jelen levő érzelmesség, és jókedvre derítő szövegek amik átsegítenek a depresszión és a mindennapi nehézségeken. Ez most egy nyíltan nihilista, kiábrándult, depresszív irányzat lesz, ami azt hirdeti, hogy minden mindegy már, elkéstünk mindennel, a föld romokban és elszennyezve, az emberek nem törődnek egymással és nincs értelme semmi küzdelemnek, csak bulizzunk, ne törődjünk semmivel és haljunk meg fiatalon. Elképzelhető hogy háttérhatalmak és elit érdekkörök irányítják és nyomatják majd a médiában eszközként használva agymosásra. Kinézetre a teljes feketeség lesz jellemző, még az arcukat is befestik. Fiúk és lányok is hasonlóan öltözködnek majd, hosszú fekete haj lesz a frizura egy hatalmas tincsben lelógva elöl középen (olyan Misfits/Kozsó keverék :) )



Engedjétek szabadjára a képzeleteteket és írjátok le kommentben, ti mire számítotok, milyen új stílusok jönnek létre és mikor?


2018. okt. 11. 04:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
A rockzene él, csak elektronikusan. Haladj a korral. A gitár sose lesz már, úgy ahogy nem bunkósbottal mennek vadászni, tecnikai fejlődés van. Gitárriffet szétszedhetnek, és abból csinálnak majd egy új stílust. Ha kell, ajánlok privátban olyat, hogy eldobod az agyad.
2018. okt. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Mojjo ***** válasza:
100%
@1: Te láttál mostanában rockzenekart, vagy úgy egyáltalán bármilyen zenekart? A gitár pont annyira szerves része a formációnak, mint 10-20-40-50 éve...
2018. okt. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
A 80-as évek mainstream rockzenéje néhány kivételtől eltekintve (Cure) színtiszta szemét volt, az értéket az undergroundban kellett keresni (R.E.M., Sonic Youth, Slayer, Smiths, Pixies, Metallica stb...). Szóval, hogyha a népszerű rockzene megint a nevetséges, semmitmondó, dugásról szóló szart fogja jelenteni, akkor inkább sohase térjen vissza a mainstreambe.
2018. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom rockzene gitár nélkül olyan, mint autó motor nélkül. Pont az a lényege a rocknak hogy nem elektronikusan van előállítva minden, hanem tehetség is kell hozzá. Nézd meg pl. a DragonForce-ot. Az nem baj ha van a rockban elektronika, sőt, csak színesíti, de az alapját, a gitárzenét és az éneket nem válthatja ki. Pl. az industrial metal is félig rock, félig elektronikus műfaj és én imádom. Pedig külön sima elektronikus zenét nem hallgatok olyan sűrűn. De együtt működik.


A 80-as évek az egyik legnagyszerűbb korszak, nemcsak a rockzene, hanem összességében a zene történetében. Ha a mainstream zenét vesszük meg számomra nem kérdés, hogy ott is a 80-as évek volt messze a legjobb. Még a popdalok többségébe is ügyesen bele lett csempészve a rock, számos stílus akkor alakult ki, zeneevolúciós szempontból is megkérdőjelezhetetlen a fontossága.

Azt mondja itt valaki a 80's mainstream rock a Cure-t leszámítva semmit se ér?

Guns N Roses, Quiet Riot, Poison, A-ha, David Bowie, Autograph, Lenny Kravitz, Elton John, Phil Collins, Scorpions, Twisted Sister, Sisters of Mercy mond valamit?


Ha szövegről és témákról van szó, egy csomó banda tökre nemcsak szerelemről meg dugásról szól. Elég megnézni a komplett black/death/power metal színteret, de ott van pl. a Fear Factory vagy a Ministry és jópár punkzenekar, amiben a magyarok is kiválóak, mind mind társadalmi problémákról, háttérhatalomról, korrupcióról szólnak többségükben.

2018. okt. 11. 17:16
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, semmit se ér. Bowiet imádom, de a nyolcvanas évek a karrierje mélypontját jelentik, Elton John egyedül a hetvenes években adott ki jó albumot, a Guns N' Roses valóban kifelejtettem a kivételek ből, ők tényleg jók voltak.
2018. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Bocsi, véletlenül befejezetlenül küldtem el. A Scorpionst zeneileg műveltebb körökben kizárólag arcba temetett kézzel szokás emlegetni, zenetörténelmileg sosem volt meghatározó banda, a többi amit felsoroltál Kravitz, Collins és a Sisters of Mercy kivételével meg pont az a fajta hajmetál, ami majdnem kinyírta a rockzenét, de szerencsére végül a grunge megmentette.


A nyolcvanas évek kettős korszak volt a rocktörténelemben, mert a mainstream (a rockzene történetében először) vállalhatatlan volt, közben az undergroundban elképesztő pezsgés indult, az extrém metaltól kezdve a shoegaze/dream pop/goth mozgalmon át a britpop alapjaiig rengeteg minden született ekkor.


Másrészt, az igényes elektronikus zenéhez is kell tehetség, míg a jó rockzenéhez nem feltétlenül szükséges a zenei képzettség. Punk megvan? A zenészek technikailag értékelhetetlenek, de az elmúlt 40 év összes jó rockzenéje nem létezne a punk mozgalom nélkül.

2018. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Bocsi, amiért néhány helyen hibás a helyesírásom, telefonról írtam.
2018. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Na, most már végre PC-nél ülők.


Itt van az ún. zenei IMDB, a RateYourMusic nyolcvanas évekbeli top 40 listája, ami ugyan nem tökéletes, néhány hellyel vitatkoznék, de rossz album nincs rajta. Kíváncsi vagyok, mennyit hallottál közülük.


[link]

2018. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hm. érdekes lista. Dalokat hallottam sokat ezekről a lemezekről, de úgy összességében egyik albumot sem hallgattam meg, talán az Iron Maidentől a Number of the Beast-et. Egyszer, régen. Ezek szerinte nagyon eltérő a zenei ízlésünk. Nekem pl. a hair metallal sincs semmi bajom. Nyilván a punk is elég egyszerű a legtöbb esetben, inkább a szöveg a lényeg, de nekem ez az egyszerűség is tetszik. Nekem a nagyon elvont, alternatív (bár művészileg kimagasló) zenék nem mindig jönnek be. Elkezdtem írni egy listát pár hónapja amire felvettem minden olyan lemezt amin legalább 3 szám tetszik. már 130 felett jár és még nem teljes, de ezúton én is megpróbálom összeírni a 40 kedvenc lemezemet. Nehéz lesz, mert sok nem fér bele sorrendet pedig, hogy melyik az abszolút meg se próbálok felállítani.
2018. okt. 12. 01:52
 10/22 A kérdező kommentje:

(nem sikerült 40-nél megállnom):


Airbourne: Runnin’ Wild (2007) *****

Alvin és a Mókusok: Mi ilyenkor szoktunk sírni (2006) *****

Andrew W.K.: I Get Wet (2001) *****

Andrew W.K.: The Wolf (2003) *****

Autograph: Sign in Please (1984) *****

Blink-182: Enema of the State (1999) *****

Blink-182: Take Off Your Pants and Jacket (2001) *****

Deathstars: Night Electric Night (2009) *****

Deathstars: The Perfect Cult (2014) *****

Dope: Life (2001) *****

DragonForce: Inhuman Rampage (2005/2006) *****

DragonForce: Ultra Beatdown (2008) *****

DragonForce: Maximum Overload (2014) *****

Drive by Audio: Bring the Pain (2009) *****

Drowning Pool: Sinner (2001) *****

Fear Factory: Demanufacture (1995) *****

Fear Factory: Digimortal (2001) *****

Fürgerókalábak: Rókamóka (1999) *****

Good Charlotte: The Young and the Hopeless (2002) *****

Green Day: American Idiot (2004) *****

Hot Action Cop: Hot Action Cop (2003) *****

Keane: Under the Iron Sea (2006) *****

Linkin Park: Hybrid Theory (2000) *****

Linkin Park: Meteora (2003) *****

Lostprophets: Start Something (2004) *****

Lostprophets: Liberation Transmission (2006) *****

Lostprophets: The Betrayed (2010) *****

Lostprophets: Weapons (2012) *****

Marilyn Manson: The Golden Age of Grotesque (2003) *****

Murderdolls: Beyond the Valley of the Murderdolls (2003) *****

Nickelback: All the Right Reasons (2005) *****

Oasis: Definitely Maybe (1994) *****

Oasis: (What’s the Story) Morning Glory (1995) *****

Papa Roach: Getting Away With Murder (2004) *****

P.O.D.: Satellite (2001) *****

Quiet Riot: Metal Health (1983) *****

Simple Plan: Still Not Getting Any (2004) *****

SlipKnoT: SlipKnoT (1999) *****

SOiL: Scars (2001) *****

Static-X: Machine (2001) *****

Static-X: Shadow Zone (2003) *****

Static-X: Start a War (2005) *****

Story of the Year: Page Avenue (2003) *****

Story of the Year: In the Wake of Determination (2005) *****

Sum 41: All Killer No Filler (2001) *****

Taking Back Sunday: Louder Now (2006) *****

Taking Back Sunday: New Again (2009) *****

Tankcsapda: Agyarország (2001) *****

Tankcsapda: Élni vagy égni (2003) *****

Tankcsapda: Mindenki vár valamit (2006) *****

2018. okt. 12. 02:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!