Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ilyen felkapott a...

Miért ilyen felkapott a Tankcsapda?

Figyelt kérdés

Leszögezném az elején, hogy születésem óta rocker vagyok. Beatrice, Edda, P. Mobil, Pokolgép, Omen. Ilyen zenéken nőttem fel. A régi tankcsapdát is meg-meghallgatom, de ezek az új albumok szerintem förtelmesek. A mai rockerek istenítik, de nem tudom miért. Nem kötekedésből, de ha valaki leírná nekem, miért és miben szereti megköszönném. Az én véleményem az, hogy írnak egy számot, ami össze vissza szól mindenről, csak rímeljen. Itt van pl egy átvezető szöveg tőlük.

"Amikor odalépett hozzám, én már persze egyből gondolhattam volna

Hogy egy ilyen csaj, ha józan lenne talán hozzám se szólna…

De ő azt mondta, hogy szia, én meg azt, hogy itt a pia."

Ez most mi? Ez olyan zavaros számomra. Miért van az, hogy a mai "rockerek" a Depresszión és a Tankcsapdán nem tudnak túljutni? Számomra akik csak ezt a kettőt hallgatják, nem is rockerek.



2018. okt. 23. 12:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Inkább olyan rockosabb rap-hez hasonlítanám az egész zenekart.
2018. okt. 23. 12:45
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Valóban kommersz, általában ezek szoktak a legközismertebbé válni. De ugyanez mondható el a többi bandáról (talán valamennyire kivétel a P. Mobil), amit írtál, plusz még az Ossianról is, sőt, az egész 80as évekbeli hajmetálól. Borzasztóan banális, giccses szövegek, aligha komolyan vehető keménykedés, bizonygatás...

A 80as években max azok az előadók voltak jók, akik a korabbi évtizedekben kezdték...de igazából közölük is a legtöbb kisebb-nagyobb mértékben elgiccsesedett a 80as evek hatására.

2018. okt. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
*hajmetálról
2018. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen a külföldiek is jók voltak. Black Sabbath is nagy kedvencem.
2018. okt. 23. 13:27
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Alapjáraton egyetértek veled, a Tankcsapda sosem volt nagy szám, most meg egyenesen kritikán aluli.


De elég gyerekes hozzáállásod van.


"Számomra akik csak ezt a kettőt hallgatják, nem is rockerek."


Ez igen beszűkült hozzáállás, mondjuk rockernek lenni alapból beszűkültséget jelent. Értelmes ember 17 éves korára már kinövi ezt a szubkultúrásdit.


Félre ne érts, én is szeretem a rockzenét, legtöbbször azt hallgatok. Tizenhárom éves korom óta hallgatok Pink Floydot, Beatlest, Rolling Stonest, Led Zeppelint, Radioheadet, punk, gothic, shoegaze, britpop előadókat, de egyes metal zenekarokat is szeretek, mint pl. a Slayer. Ezek mellett szépen megfér nálam a trip-hop, az IDM, a különféle jazz előadók, mint pl. John Coltrane stb...

2018. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
nagyon gyengék szerintem is,főleg most. régi számuk 1-2 jó van de amúgy erőltetett gáz,cringe az egész
2018. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5. válaszoló, nem értek egyet. Nálam 33 évesen is előkerül egy fesztiválon a 8 soros Steel bakancs. Vagy látok idősebbeket is felvarrókkal, kitűzőkkel teli farmermellényes embereket. Ez egyén függő, hogy valaki felveszi még azt a ruhát, amit anno 16 évesen, vagy sem. Sok idős schopper motoros ismerősöm van aki 50-60 év között mozog és ugyanúgy száguldanak koncertről koncertre. Mondom ez egyén függő. Az meg, hoyg "csak Tankcsapda és Depresszió" abból ered, hogy sok fiatalnak próbáltam mutatni igényes külföldi zenéket pl. Judas Priest, Iron Maiden, Deep Purple, Black Sabbath-ot, de mindegyik csak legyintett rájuk. Csak a Tankcsapda, a Depresszió és talán még a Road, ami szintén nem jön be. Nagyon erőltetett mind a három.
2018. okt. 23. 20:09
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Ezt most nem csak a Tankcsapdáról, hanem általában az összes zenekarról így gondolom, hogy egy emberből (szövegíró) nem fog tudni pár évente előjönni tizenakárhány dal. Ezt az ipar kényszeríti ki belőlük és ennek meg is lett az eredménye és a következménye is. Vagy írjon nekem valaki az elmúlt 5 évből olyan magyar rockzenei albumot, ahol saját dalokat magyar nyelven énekelnek, és jónak tartjátok.

Egyébként lehet, hogy a régebbi klasszikus rockzene kifutó széria ma már. Engem még az újítások sem zavarnának, de valóban egysíkú lett a felhozatal.

2018. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Erőltetett dalszövegek. Közhelyes mondanivalóval.
2018. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok a szövegcentrikus rockot szeretik, bár az általad felsoroltak többsége is az:)

Engem sose hatott meg a szövegelés, ha mellé nicns semmi ütős alap, nem is hallgatok magyar bandákat...ha rímel akkor már örülni kell, de a szöveg bugyuta általában és a legnagyobb baj hogy mellé nincs egy jó alaptéma, nincsenek jó szólók....nem vagyunk egy rock hatalom na:)

Szóval, én se értem miért szeretik:D

2018. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!