Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik az a régi asszem...

Melyik az a régi asszem magyar dal amiben egy nő énekelje azt, hogy donki wóle? Vmi hasonló asszem.

Figyelt kérdés

2018. nov. 4. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2018. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Elég béna vagy ha azt nem tudod mi az vagy ki az a

Don Quijote. ( donkihote).

2018. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
minek álmodni, ha ébren is jó?
2018. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 veterán vas ***** válasza:
78%

Anno a Neoton énekelte meg a sztorit. Könnyű megjegyezni, mert ugyan az a dal címe, mint a pasi akiről énekeltek. Quijote-nak hívták a fazont (ugy mondjad, hogy kihóte) és ő is Don volt, mint a Keresztapa.(az a Don Corleone) De ez a Don-dolog ne tévesszen meg, ettől még nem rokonok. Pláne hogy Corleone olasz, és később kiment amcsiba, viszont ez a kihóte csávó, meg csak Spanyolországban kóválygott egy nyamvadt öreg lovon.(a gebét Rosinante-nek hívták)

Azt a sztorit hallottad már, amikor valaki letámadta a szélmalmot? Na az a flúgos is ő volt.

Egy haverjával együtt garázdálkodtak, a szamaras Sancho-val (úgy mondjad: szancsó) a Panza családból. Ő is eléggé flúgos volt, de azért nem annyira.


Na most már mindent tudsz! ;)

2018. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért vagyok én ennyire noob, mert alsó osztályban hallgattam először és csak ennyire emlékeztem belőle. De nagyon jó újra meghallgatni :D
2018. nov. 4. 20:52
 6/13 Lux morulus ***** válasza:

"donki wóle? "


Ezen besírtam bakker!

2018. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 veterán vas ***** válasza:

Az egy dolog, hogy Te csak az "alsó osztályba" hallottad először ezt a dalt, hiszen nem kötelező mindenkinek ismerni, egy 38 éves Neoton slágert.

Azon viszont elszomorító, hogy sem a búsképű lovag életét bemutató világhírű regényről, sem annak az írójáról nem tudsz semmit.


Na persze megértelek, ugyanis ez még régebbi. Úgy 400 évvel ezelőtt írta Miguel Cervantes, ráadásul spanyol nyelven.

Bizonyára ezért nem hallottál róla. ;)

2018. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Miért ismerném a történetet? Nem is szeretem a lovagokat. De a zene jó. És tudod, hogy az Aerolites dal miről szól?
2018. nov. 7. 17:29
 9/13 veterán vas ***** válasza:
Nem ismerem, de azt tudom, hogy arról a kutya sem fog beszélni 400 év múlva. :)
2018. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem ismerem, de azt tudom, hogy arról a kutya sem fog beszélni 400 év múlva. :)"


Ejj, 9-es, ez nagyon tetszett!

És méghozzá mennyire igaz is!

2018. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!