Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlatok egy...

Kiwilany124 kérdése:

Milyen gitárt ajánlatok egy olyannak aki sose gitározott de szeretne megtanulni?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Olcsót. Akusztikusat 10-20 ezerért lehet kapni olyat amitől nem hányod el magad amint megszólal. nylon húrosat veszel akkor megvan az esélye, hogy acélhúr eltöri a nyakár, ha acélhúrosat veszel és nem bírja a kezed, akkor nylonra tudsz váltani. Villanygitár drágább, és ahhoz kell erősítő meg minden szar.


Ha komolyan gondolod akkor meg lehet tanárt keresni, majd kioktat.

2018. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 compactegon ***** válasza:

SEMMIKÉPP se vegyél olcsót, csak elveszi a kedved a f*s minőség, és általában használhatatlan (ez egyébként mindenre vonatkozik)! Sajnos a hangszereknek mostanság nincs áruk.. Kérdés mennyire gondolod komolyan. Akusztikus, esetleg elektromos gitáron szeretnél játszani? elektromoson általában könnyebb játszani, mert vékonyabb a nyakuk, illetve tudsz két oktávot is kicsiholni a gityóból, ha van rajta elég bund. A használtpiacot ajánlom, egyrészt olcsón ki lehet fogni jó kis gitárokat (nekem már többször sikerült), másrészt szakmai fórumokon több segítséget kaphatsz, mint itt (pl gsfanatic.hu).

Ha komolyabban akarnék megtanulni, elsőre valami ilyesmit választanék:

[link]


[link]


Szerintem ezek még vállalható árak. Fontos, hogy több fajta nyakprofil létezik, és egyik amilyen kényelmes, a másik annyira zavaró lehet Neked játék közben, ez emberfüggő.

2018. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akusztikusat szeretnek :) valami márka ?? Esetleg?
2018. nov. 6. 16:03
 4/11 Mojjo ***** válasza:

Az első hülyeséget írt, felejtsd el. Ahogy a második hozzászóló is írta, olcsót ne, mert hulladék lesz.


Azt kell átgondolni, hogy nylonhúros, vagy fémhúros akusztikus gitárt szeretnél. Teljesen más a kettő kényelemre, játékérzetre, hangra, mindenre. És abszolút szubjektív, melyik tetszik jobban.

Ha nylonost szeretnél akkor kil.hu vagy segovia.hu és a 4//4-es modellek között nézelődj. 30 körültől felfelé teljesen jókat lehet kapni - ebben a két boltban nem lesz olyan gitár, ami gagyi uszadékfa.

Ha fémhúrost szeretnél, akkor gyakorlatilsg bármelyik hagyományos hangszerbolt megteszi és egy olyan 34 ezertől felfelé lehet nézelődni. A Cort AD810 a legalapabb modell, amit még nyugodt szívvel lehet ajánlani.

2018. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 rossz gitárom volt, az elsőt karácsonyra kaptam, "áruházi" darab, 3/4-es, mivel azt se tudtam, hogy egy hangszert be kell hangolni, nem igazán tűnt fel, hogy hamis szegény és az is marad. Megtartottam mert dísznek jó lesz a falra. A második gitárom már normál méretű volt, és már majdnem ráközelítettem a tábortüzes szintre, mikor elhatároztam, hogy elviszem egy ismerősöm kerti partijára, hogy majd mekkora király leszek, hogy miket tudok. Mire levonatoztam, buszoztam és stoppoltam vele, a nyaka elvált a testétől! De ami még durvább volt, hogy az ismerősöm nem mondta, hogy kb. saját próbatermük van teljes felszereléssel, ja és a 10 éves fia olyan szólót nyomott le elektromos gitáron, amire legalább 20 évet kell gyakorolni. :D

A harmadik gitáromat már rendes hangszerboltban vettem, valahol a Rákóczi úton, igaz régen volt, de 16E-be került és azóta is pont úgy szól mint akkor, pedig nem volt kímélve szegény.

Szóval szerintem szerencse is kell hozzá, meg egy normális bolt, ahol elmondod mit szeretnél és segítenek.

2018. nov. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ebben a legelső válaszban nem sok összefüggést találtam?.. Teljes káosz.:D
2018. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Már nem azért èn 12k-ért vettem használtan egy akusztikus gitárt ami teljesen karc mentes volt és szinte vadi új allapotban. Adtak hozzá satut, pót húrt, pengetőt mindent.

Szóval olcsón is ki lehet fogni jó gitárt csak résen kelk lenni meg keresgélni kicsit

2018. nov. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mojjo ***** válasza:

@7: Nem a karcmentesség, meg a pengető, meg a pót húr a lényeg. Az a lényeg, hogy a nagyon olcsó gitároknak egyrészt förtelmes a hangja, ami még a legkisebb baj, de nehezen, vagy egyáltalán nem hangolhatóak, vetemedésre, csavarodásra hajlamos a nyakuk, a húrok gyalran kilométeres magasságokban vannak stb stb... Tök mindegy, mennyire néz ki szuperül a gitár, meg mennyi plusz ezt-azt adnak hozzá, ha nem igazán játszható jól.


Persze ki lehet fogni használtan 10-15 körül néha teljesen működőképes használt gitárokat is, de ahhoz szerencse mindenképp kell, hozzaértés meg ajánlott. Én is vettem 10-ért egy nylonos Valenciát, ami teljesen korrekten játszható. A hangja olyan, amilyen, de arra, hogy ne 100+ ezres gitárokat kelljen vinni a szalonnasütés mellé pengetni, arra tökéletes.

2018. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 LLawliet ***** válasza:
100%
Cort AD810 nekem ez van :D 35ért vettem..kezdő gitárnak szerintem tökéletes
2018. nov. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én béna gitáron tanultam meg játszani. Régen is valami ütött-kopott nagyfater padlásán összeszedett gitáron tanultak meg gitározni sokan. Csak mostanában terjedt el annyira ez a mentalitás, hogy 30 alatt nem szabad venni gitárt. Persze hatalmas különbségek vannak, de minden barátom 15 ezres gitárokkal kezdtek, amit használtan 5-10 között dobnak utánad. Érdekes, egyikőjük sem adta fel. A motiváció belülről jön, nem pedig a gitárból. Szerintem ha 10 ezer forintot szánsz rá, akkor is nyugodtan vágj bele, nyílván használtat vegyél ennyiért. Leginkább az értékvesztés elkerülése miatt.ha veszel egy gitárt használtan, akkor kb ugyanannyiért el is fogod tudni később adni, ha megválnál tőle.
2018. nov. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!