Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki ért a gitározáshoz az meg...

Aki ért a gitározáshoz az meg tudná mondani hogy Benkő Dániel jo gitáros volt e?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy régen lant és gitarmuvesz volt a tag. A maga korában híres volt? A zenélésből élt? Miért hagyta abba? Mert ugye értem hogy celeb lett, de nem ia látni vagy hallani Sehol hogy gitározna. Koncertje sem volt stb.


Szóval a kerdes lényege, hogy valójában elismert művész volt régen, vagy ezt is csak a média aggatta rá utólag?



2018. nov. 18. 18:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Jogos a kérdés, szerintem írjunk valami nyílt levelet, hogy játszon el valamit. Valamit amit ismerünk. Mert olyat könnyű amit senkisem ismer. Én is mindig azt mondom, hogy direkt volt az a hang. Meg a másik amit szoktak mondani a művészi szabadság, na én azzal is rendszeresen visszaélek. De Benkő... hát nem tudom. Mert azt kérdezted, hogy "jó" volt-e. De kinek? Mire? Minek kell megfelelni ahhoz, hogy azt mondhasd valakire hogy jó valamiben? Papírja van róla hogy tud jatszani? Az van neki róla. Sokan szerették hallgatni az előadásait? Azt nem tudom. És ha sokan mentek volna meghallgatni akkor azért mert jó volt? Azt se tudom. Kapott díjat. Az valamire biztos jó. Á, most majd meg kell hallgatnom hogy legyen róla véleményem... De amúgy szerintem ha megnézed az életpályáját az valamennyit mégiscsak elárulhat erről. Akinek nagyon nem megy az nem foglalkozik ennyit a zenéléssel. Kiveve engem, de én egy jó nagy kivétel vagyok.
2018. nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Mojjo ***** válasza:
73%

Azért látni is, meg hallani is, hogy hogyan játszik valaki, akkor is, ha tök ismeretlen darabot ad elő :)

Én mindenesetre passzolok most, még sosem hallottam őt játszani, de alkalom adtán ranézek most már, csak kíváncsiságból is.

2018. nov. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%

Jól van már Mojjo értsed azt a kifinomult humoromat! :D

Az a része viszont nem vicc, hogy nem biztos hogy képesek lennénk helyén értékelni a hallottakat. Ahogy pl. műfordításnál nem mindegy a szóhasználat, mert ott is korszakonként valtozó, hogy mivel hozható elő az eredeti hangulat, úgy a zenében is van ilyen, hogy milyen hangzásra van ráállítva az ember füle. Lehet hogy egy régmúltszazadi lantos szerenád hallatán arra gondolnánk, hogy oké szép ez a felvezetés, de mikor jön a refrén. :) Azt persze mindenki el tudja dönteni, hogy neki tetszik vagy sem, de hogy méltán elismert művésznek lehet-e nevezni valakit, azt nem tudom ki mondhatná meg a kérdezőnek.

2018. nov. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Mojjo ***** válasza:
86%

Stílustól függetlenül egy klasszikus gitáros játékának vannak mélységei és magasságai, látja, és érzi az ember, hogyan játszik a dinamikával, a hangszínnel, mennyire uralja azt a hangszert. Hogy esetleg nem tetszik, vagy furcsának hat, amit a technikai repertoárjával művel, az más kérdés.


Mutatok neked valamit:

Sungha Jung, pelenkás kora óta elismert gitáros zseni, fingerstyle legenda stb:

[link]


Ana Vidovic, klasszikus gitáros, gitárművész:

[link]


Remélem, nem ismerted ezt a darabot :) Akkor még az is pipa, hogy ismeretlen zenét hallottál. És szerintem brutálisan hallatszik, hogy ki az, aki jó, sőt, akár remek jó gitáros (Sungha Jung), de ennyi, és ki az, aki valóban művész (Ana Vidovic). A klasszikus gitár elképesztő teret ad arra, hogy élővé tegyük az előadást, művészié, hogy játszhassunk dinamikával, hangszínnel. Ezt a teret pedig érezzük, ki tudja és ki nem tudja művészi szinten kihasználni, még akkor is, ha amúgy az utóbbi is egy hibátlan előadás.


Ha meg valaki kutyaütő, az pláne hallatszik.

2018. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Meghallgatom holnap ha már hangoskodhatok. Kíváncsi vagyok mit hallok ki belőlük. Meg Benkőből.
2018. nov. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Mojjo ***** válasza:
86%
Én is kíváncsi leszek :) Majd írd le pls, őszintén érdekel.
2018. nov. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%

Sziasztok!

Klasszikus gitárosként azt mondom, hogy igen, bizonyos szempontból elismert művész. Fűződnek persze a nevéhez olyan legendák, hogy lantos versenyen gitáros hangolással játszott, ami nem etikus, de ettől függetlenül szerintem amíg rendesen csinálta, addig nem volt gond a gitáros voltával.

Másrészt a magyar gitárirodalom és kottakiadás nagyon sokat köszönhet neki, mert pedagógiai célzatú és virtuóz darabokat is átírt szólóhangszerre és kamara apparátusra, duókra, triókra.

Úgyhogy ebből a szempontból biztos, hogy értékes volt, amit csinált. Másrészt zeneszerzőként is tevékenykedett, ami szintén nem utolsó szempont. Zeneileg teljesen korrekt műveket alkotott, még akkor is, ha nem ezekkel lett ismert.


Úgy látom, sajnos az utóbbi időben rátért a ripacskodásra, ami a zenész/művész (úgy tudom, fest/ett is) eléggé aláásta. Másrészt a fiatal feltörekvő magyar gitárosok is (pl. Csáki András, Pavlovits Dávid, Szalai Lotti, Stummer Márton, csak hogy néhányat említsek) egyre nehezebbe teszik neki az érvényesülést. Valahogy nem csodálkozom azon, hogy kifizetődőbbnek találja a tv adta lehetőségeket.


Ez egy szubjektív vélemény, hosszan el lehetne róla vitatkozni még...

2018. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Mojjo ***** válasza:
90%
Most volt időm meghallgatni néhány produkcióját - furcsa, hogy eddig ezt soha nem tettem meg - és azt kell mondjam, igen, jó gitáros volt. Engem meggyőzött a gitárjátéka, hallom és érzem benne azokat a mélységeket, amikről fentebb beszéltem.
2018. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

[link]


Igazából innen merult fel ez a kerdes. Soha Sehol nem jelent meg elvileg olyan interjú vele, ahol arról beszél, hogy hogyan és miként lett celeb. Pedig ez egy érdekes

téma lenne, lehetne erről tök normálisan beszélni. Itt ebben a videóban mondjuk nem sikerült, de úgy látom hogy az alapkoncepció is iszonyú gáz... hogy az interjúztató eljátssza az okost meg az érzékenyt, és számon kér meg hülyének néz.


Mindegy most én is utána nézek a csávónak h hogyan lantozik.

2018. nov. 19. 18:20
 10/30 Mojjo ***** válasza:
38%
@9: Én azt hittem, az érdekel, hogyan gitározik. Mondjuk valóban, a lant is érdekes, meg izgalmas hangszer :)
2018. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!