Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a legszélesebb felső...

Melyik a legszélesebb felső nyergű elektromos gitár?

Figyelt kérdés

Van pl. 48mm széles felső nyereggel (szemöldökkel) gyártott szóló gitár? Nem elektro-akusztikus -ra gondolok. A Les Paul, Strato, stb mind 45mm, talán a jazz gitárok felső nyerge szélesebb?


48-52 mm szélességű felső nyereg, és az ebből adódó húrok közti távolságok miatt keresek olyan gitárt, aminek a húrtávja relatíve nagy...



2019. jan. 7. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább 42-43 mm a standard méret, a 45-ös már 12 húrosnak is elég.

50mm-est nem lesz könnyű találni, keress a " 2" nute width electric guitar" kulcsszóra.

2019. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A strató az 42mm-es. De ha rosszúl tudom, akkor 43-as Annál biztos nem nagyobb. A les paul sem nagyonn 43-nál. Jazzgitárok sem. Persze lehet, hogy van ilyen, de speciális eset mindenképpen.


De amúgy miért van szükséges ilyenre?

2019. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon megszoktam az akusztikus nejlon húros gitár nyaki méreteit, és nagyon szokatlan ez után a szóban forgó elektromos szóló gitárok fogólapja. Talán a kezem is nagyobb az átlagnál... Nehezen tudok gyorsan mindig tiszta akkordokat váltani. Ez az ok.
2019. jan. 7. 23:01
 4/12 Mojjo ***** válasza:
65%

A Godin jazzgitárok között nézz szét, azoknál előfordul a 45-46mm. Amiket te írtál, azok NAGYON nem 45mm-esek :D

A Strat szemöldöke konkrét típustól függően alig 40mm-től 43mm-ig van, leggyakrabban 42, a Les Paul pedig 43. A 42-43 és a 45-46 pedig ég és föld érzetre.

2019. jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A következő gitárt találtam: The Loar LH-280

Scale: 628 mm

Nut width: 44.45 mm


[link]

2019. jan. 8. 06:42
 6/12 Mojjo ***** válasza:
48%

@5: Soha nem hallottam erről a gitárról.

Mindenesetre arra készülj fel, hogy egy jazzgitár nagyon, sőt, inkább NAGYON más, mint egy LP, vagy mint egy Strato. Ha azok a hangzásvilágok tetszenek, nagyot csalódhatsz, mert a jazzgitárok milliárd fényévre vannak tőlük, a hangzásuniverzum egy teljesen más szegletében.

2019. jan. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt a 44-et viszont pont hogy nem fogod érezni annyira kis különbség...
2019. jan. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mojjo ***** válasza:
48%
@7: Ó, dehogynem, nagyon is fogja érezni. Lehet így ránézésre kicsinek tűnhet a 43 meg a 44,45 közötti szűk 1,5mm különbség, de valójában ég és föld a kettő. Igencsak keményen érződik a különbség. Én sem gondoltam volna a számok alapján, de a gyakorlat bizony ezt mutatja...
2019. jan. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De igazából minden csak szokás kérdése. Nekem a klasszikus gitár ugyanolyan kényelmes mint a strató. Ezen a kettőn is játszom egyébként. És nekem is nagyobb a kezem az átlagosnál. Ugyanolyan kényelmes mindkettő, csak persze más egy kicsit. Ráadásul ujjal is szoktam stratót pengetni, ami először nagyon furcsa volt, és akár kényelmetlennek is mondhattam volna, de azóta megszoktam azt is, és nincs problémám vele.
2019. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Waff ***** válasza:
Utolsóval értek egyet, az egész megszokás kérdése. Ha eddig klasszikus gitáron játszottál, akkor természetes hogy szokatlannak, "kényelmetlennek" érzed a 42-43mm széles nyakat. Egy idő után ugyanúgy hozzá fogsz szokni a keskeny nyakhoz mint a széleshez hozzászoktál. Tehát én azt ajánlom, hogy vegyél egy normál stratót vagy les pault vagy amelyik tetszik és rá fog állni a kezed.
2019. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!