Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet egy basszusmenetből...

Hogy lehet egy basszusmenetből, és egy ráépített akkordból és szólóból és dobból 150 szólamú zenét felépíteni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy értem a kérdést. Arra vagy kíváncsi, hogy négy darab virtuális hangszerből hogyan csinálsz 150 hangsávos dalt? Miért akarnál olyat tenni? Persze, lehet extra hangsávokkal rétegelni, árnyalni a hangzást, de indokolatlan lenne ekkora mennyiség... Vagy azt akarod tudni, hogy egy ilyen egyszerű alapra hogyan építesz rá 150 szólamot mindenféle más hangszerből? Ahhoz szerintem több konkrétumot kéne tudnunk a terveidről, hogy érdemben lehessen válaszolni.
2019. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Készen van egy 5 sávos zene,ezt szeretném bővíteni 100-150 sávosra.Rétegelni kell?
2019. jan. 21. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi a valódi cél?
2019. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mármint a 150 sávosítás miért olyan lényeges?
2019. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, mit akarsz, de a legegyszerűbb mód, hogy megsokszorozod a hangszereket azonos arányban, egy kicsit mindegyiket pitcheled fel ill. le, akár a pant is állíthatod, és akkor lesz 150 szólamú muzsikát. De mire jó ez?
2019. jan. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
40 szólam is elég lenne.Akkor rétegelni kell,vagy pitchelni.
2019. jan. 22. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Rétegelheted is. A pitchelés csak azért kell, hogy a sok hangszer kicsit másképp szóljon.
2019. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Van chorus plugin, ami pont ezt csinálja. Kicsit áttekinthetőbb úgy. A sok sáv (és nem szólam) akkor szokott "létrejönni" egy-egy tényleges, kereskedelmi darab esetében, amikor telis-teli van egyetlen egyszer használt hangokkal, kicsi díszítésekkel, külön-külön kapcsolt effektsávokkal, és teljesen máshova viszik mixre, tehát jó lenne, ha minden egyes "jelenségnek" saját, külön sávja lenne, akkor is, ha 99%-ban csendet tartalmaz.
2019. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!