Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Zene

A kérdés

Hogy lehet egy basszusmenetből, és egy ráépített akkordból és szólóból és dobból 150 szólamú zenét felépíteni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: zenefelépítés, FL Studio, zeneelmélet, zeneszerzés

jan. 21. 15:42  Privát üzenet  

A válaszok
Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy értem a kérdést. Arra vagy kíváncsi, hogy négy darab virtuális hangszerből hogyan csinálsz 150 hangsávos dalt? Miért akarnál olyat tenni? Persze, lehet extra hangsávokkal rétegelni, árnyalni a hangzást, de indokolatlan lenne ekkora mennyiség... Vagy azt akarod tudni, hogy egy ilyen egyszerű alapra hogyan építesz rá 150 szólamot mindenféle más hangszerből? Ahhoz szerintem több konkrétumot kéne tudnunk a terveidről, hogy érdemben lehessen válaszolni.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont jan. 21. 18:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Készen van egy 5 sávos zene,ezt szeretném bővíteni 100-150 sávosra.Rétegelni kell?

# 2/8Időpont jan. 21. 19:06 Privát üzenet
Mi a valódi cél?

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont jan. 21. 20:08 Privát üzenet
Mármint a 150 sávosítás miért olyan lényeges?

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont jan. 21. 21:31 Privát üzenet
T0ba nevű felhasználó válasza:

Én sem értem, mit akarsz, de a legegyszerűbb mód, hogy megsokszorozod a hangszereket azonos arányban, egy kicsit mindegyiket pitcheled fel ill. le, akár a pant is állíthatod, és akkor lesz 150 szólamú muzsikát. De mire jó ez?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont jan. 22. 11:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

40 szólam is elég lenne.Akkor rétegelni kell,vagy pitchelni.

# 6/8Időpont jan. 22. 13:33 Privát üzenet
T0ba nevű felhasználó válasza:

Rétegelheted is. A pitchelés csak azért kell, hogy a sok hangszer kicsit másképp szóljon.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont jan. 22. 13:45 Privát üzenet
Van chorus plugin, ami pont ezt csinálja. Kicsit áttekinthetőbb úgy. A sok sáv (és nem szólam) akkor szokott "létrejönni" egy-egy tényleges, kereskedelmi darab esetében, amikor telis-teli van egyetlen egyszer használt hangokkal, kicsi díszítésekkel, külön-külön kapcsolt effektsávokkal, és teljesen máshova viszik mixre, tehát jó lenne, ha minden egyes "jelenségnek" saját, külön sávja lenne, akkor is, ha 99%-ban csendet tartalmaz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jan. 22. 18:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan kezdték a rapperek (magyar rapperek) felépíteni azt, hogy minél több rajongót kaphassanak, minél többen nézzék, hallgassák őket? És én hogyan kezdhetném el? Tudtok...
Hogyan kell úgy felépíteni egy spirituális elemet hogy az negálja a helyét ha többször tudományos megvilágításba kerül?
Hogy lehet felépíteni a forge of empiresben a delphoi jósdát? összegyűjtöttem a térképeket, leraktam, de hogy lehet hozzáadni a 20 forge pontot hogy felépüljön?
Mu online-ba hogy kell felépíteni a elfet? Milyen arányba?
Hogyan kell hármashangzatokat felépíteni? Leírná nekem valaki lépésről lépésre?
A Forge of Empires játékban, hogy tudok segíteni másoknak a nevezetes épületeiket felépíteni?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Zene rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!