Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell behangolni egy...

Hogyan kell behangolni egy floyd rose treomolós gitárt?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy sok helyen utána lehet nézni én is sok helyen néztem de sehogy sem jön össze.

Először behangolom nagyjából, lezárom a satukat. Utána finomhangolókkal beállítom szépen sorban a húrokat, de mire végzek az elsők már megint elhangolódnak. Egy idő után pedig nem lehet tekerni tovább a finomhnagolót. Ha kilazítom a satukat, és kezdem elölről akkor ugyanez. Egyszerűen képtelenség, hogy jó legyen, egy-egy húr mindig elhangolódik.


Valaki tud erre vmi jó tippet megoldást?

Esetleg létezik olyan eszköz, ami ideiglenesen fixálja a húrlábat, hogy be lehessen hangolni?



2019. jan. 28. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
milyen gitárról van szó pontosan?
2019. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy Jackson JS32Q DKA gitár.
2019. jan. 28. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Már leírtál egy hibát. Mi az hogy "először.behangolom nagyjából"?

Nem nagyjából hangolom be, hanem pontosan, a hangolókulcsokkal is.. Utána zárod le, a finomhangoló arra van hogy utána korrigálj mert valamennyit fog mászni. Ez nagyon minimális korrigáljás lesz, nem annyi h közben mászik összevissza a többi hír miatta

2019. jan. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez alapján csinálom:

[link]


Tehát mégegyszer leírom akkor.


Fellazítom a satukat a nyaknál (nyeregnél). Elekezdem hangolni a gitárt.

Kipróbáltam több módszert is.

Volt aki azt ajánlotta, hogy először a legmélyebb húrral kezdjük a hangolást majd a legmagasabbal, majd a B(H) húrral aztán A, G, D.


Valahol azt olvastam szimplán csak a mély E húrtól kezdve haladjunk.

Egyik sem vált be. Mire végigértem a hangoláson az első húrok totál elhangolódtak. Kezdtem előről és mire végeztem, megint ugyanúgy elhangolódtak.

A végére már olyan feszesek voltak a húrok, hogy nem mertem tovább tekerni a kulcsokat.


Szóval ilyenkor lehetetlen pontosan behangolni.


Megpróbáltam ezért azt, hogy nagyjából behangoltam minden húrt, majd lezártam a satukat a nyaknál és a finomhangolóval próbáltam pontosra hangolni.

Ekkor is az volt a baj, hogy mire végeztem minddel, valamelyik biztosan elhangolódott közben.

Aztán ahogy hangoltam tovább, szépen "elfogyott" a menet a finomhangoló csavarokon, szóval ez is zsákutcának bizonyult.


Harmadik lehetőségként megpróbálkoztam azzal is, hogy behangoltam nagyjából a húrokatt kioldaott satu melett, majd lezártam mindet. Finomhangolóval elkezdtem normálisan beállítani és ha nagyon nagy volt az eltérés akkor kioldottam az adott húrhoz tartozó satut, behangoltam és kezdtem előröl a finomhangolást. Ezzel is az volt a gond, hogy ugyanúgy elhangolódott a többi "húrpár" közben (ugye egy satu 2 húrt fog le). Ennél a módszernél többnyire csak 1-1 húr szokott totál elhangolódni.


Remélem így jobban érthető a probléma.

2019. jan. 29. 09:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Érthető, viszont amit írsz, az nem valós. Ne haragudj nemtudom máshogy megfogalmazni, részletezem:

Azt írod: "Mire végigértem a hangoláson az első húrok totál elhangolódtak. Kezdtem előről és mire végeztem, megint ugyanúgy elhangolódtak.

A végére már olyan feszesek voltak a húrok, hogy nem mertem tovább tekerni a kulcsokat."


Ilyen nem történik, nem fog az összes húr egyre jobban és jobban feszülni, azért mert mindig húzol, ha jobban feszülne minden azt jelentené hogy sokkal feljebb vagy a hangolástól tehát már eleve nem jó helyen vagy.

Ezt kell amúgy csinálni amit leírtál.. A satut hagyd békén amíg nem hangoltad be! A satu arra való hogy ne hangolódjon el használat közben(!) a gitár, ha téped a floydot, nem hangolás közben van szerepe, felejtsd el a satut egyelőre!

Leírom mégegyszer, be kell hangolnod a gitárt (igen, pontosan) a hangolókulcsokkal! Csak a hangolókulcsokkal is be kell tudnod hangolni pontosan a gitárt, satu és finomhagnoló nélkül.

Igen, úgy kell hogy végigmész a húrokon, igen, közben fognak mászni a húrok, mert ha valamelyiket feszíted, az emeli a floydot, tehát valamennyire elmászik a többi, ezért kell szépen egyesével mindegyiket hangolgatni, egyre közelebb leszel és nem nem fognak annyit mászni a húrok.

Persze nem úgy kell kezdeni hogy amikor az egyik húr még olyan laza hogy lóg, a másikat már pontos hangra akarod hangolni, akkor persze hogy nyóc hanggal fog elmászni az első mire behangolsz mindent.

Mind a 6 húrt hangra húzod nagyjából, aztán folytatod és szépen hangolod mindegyiket. NEM satuzol, és NEM finomhangolózol!


A satut és a finomhangolót ARRA használod amikor van egy kész behangolt gitárod(!) és használat közben hangolódni fog persze, utána tudj állítani a finomhangolóval. Úgymondd a finomhangoló lesz a hangolód miután kész vagy már és lesatuztál, a satut már nem basztatod. De a finomhangolóval korrigálsz! kis nüansznyi elmászásokat, nem félhangolgat hangolhatsz.

Köszönöm a figyelmet

2019. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként amit linkeltél pontosan ez van leírva. Akkor satuzol amikor behangoltad pontosan.

Erre mondok egy nagyon egyszerű hasonlatot, mennyire hétköznapi dolog ez. Normál stratocastereknél sem mindenki fekteti ki testig a tremolót. Nekem is félúton lebeg, tehát pontosan ugyanazt csinálom a stratocasteremnél mint te a jacksonodon. És egy straton nincs se satu se finomhangoló.

2019. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"A végére már olyan feszesek voltak a húrok, hogy nem mertem tovább tekerni a kulcsokat."

Helyesbítek, inkább úgy mondom, hogy a húrláb már nagyon "érdekes" szögben kezdett el állni. (Szinte kifordult a gitárból.)


"Leírom mégegyszer, be kell hangolnod a gitárt (igen, pontosan) a hangolókulcsokkal! "


Na ez a fő probléma, hogy lehetetlen behangolni és erre írtam, hogy mire végeznék kezdhetem előröl. És ez kb. a végtelenségig menne, ha rá nem unnék az egészre. Ezért kezdtem el "játszani" a satuval és a finomhangolóval egyaránt.

Értsd úgy, hogy pl. elkezdem hangolni a gitárt:

(mély) E - ok, megyek tovább A -ok, D -ok, G -ok, B -ok, E -ok. Visszamegyek a mély E-hez ami már vagy 2 hanggal mélyebb, mint kellene. Jó hangoljuk feljebb. Végigmegyek megint (persze mindegyik totál elhangolódott) és mire elérek a magas E-ig, a mély E ugyanúgy rossz. Végtelen körforgás az egész és nem értem miért.


Egyébként köszönöm a válaszaidat. :)

2019. jan. 29. 21:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát sajnos máshogy nem lehet választ Adni már erre.

Azt írod, "lehetetlen így behangolni". Itt a hiba.

Mivel az egész bolygón, minden gitáros így hangolja, nem, szó nincs arról hogy lehetetlen lenne :P

Írd azt hogy nem megy, vagy még nem éreztél rá, de ne azt hogy így lehetetlen behangolni és biztos máshogy kell. Így kell.

Gyakorlás, kis sz*rakodás vele és belejössz majd, ha megy, 2 perc lesz egy floydost is behangolni mint egy Akármilyen más gitárt;)

2019. jan. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Illetve még egy szösszenet, miért nem jó a finomhangolós megoldás amit írsz.

A finomhangoló pontosan ugyanannyira húzgálja a többi húrt, mintha hangolókulccsal csinálod. Ha feszítesz egy húrt, a floyd dőlni fog, és valamennyire mászik a többi. Ez finomhangolónál ugyanúgy igaz!:)


Meg kell találni az egyensúlyt.

2019. jan. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!