Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki elmondja nekem az...

Valaki elmondja nekem az éneklés megtanulásának meneteit?

Figyelt kérdés
Vagy hogy naponta miket csináljak, hogy a hangom elmegyből jó legyen.Hogyan edzem a hangom és mint az imént mondtam miket csináljak!Nagyon szépen kérlek segítsetek!
2010. jún. 30. 20:47
 1/5 anonim válasza:
erre születni kell, legfeljebb csak rontani lehet rajta, vagy tartani a szintet sok gyakorlással.
2010. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tanulható, mint akármi más. Az más kérdés, h az énektudás az egy dolog, de a szép hangszín már tényleg adottság kérdése...

Szerintem ez lenne a menete:

1. Relatív hallás fejlesztése, tiszta éneklés

2. Artikulláció

3. Díszítés, átélés, stílusra jellemzően

Mindemellett nem árt (szerintem) ismerni a kottát, tudni többszólamban énekelni és improvizálni, esetleg tudni egysmást az összhangzattanról, illetve nem elhanyagolható a hangszertudás sem, mert egy egyszólamú a'capella IMHO igen unalmas tud lenni. :)

2010. jún. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még hozzátennémígy utólag: legjobb ha elmész tanárhoz. Ő mint külső hallgatóság és hozzáértő ember könnyebben meghallja a hibáidat és segít azokat kijavítani. Viszont ha nem tudod megoldani akkor csináld aazt, hogy felveszed magadat és visszahallgatod: én is ezt csinálom, és már rengeteg hibát észrevettem az előadásomban, ami "belülről" nem hallottam. :)
2010. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az éneklésben a legfontosabb a helyes levegővétel. a többi tanulható.
2010. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket.hálás köszönetem!^^
2010. júl. 1. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!