Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent a Twenty One...

Mit jelent a Twenty One Pilots legújabb albumjának neve, a Trench? Nem a magyar megfelelőjére gondolok, mert azt én is tudom,

Figyelt kérdés
Nem a magyar megfelelőjére gondolok, mert azt én is tudom, hanem hogy mit jelképez. Valami ilyesmit olvastam, hogy talán elveszett város, de nem értettem. Esetleg van hozzá valami teória is úgy, mint pl Nicohoz, meg ilyesmi?

2019. febr. 5. 07:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Trench a völgynek a neve, amiben Dema metafórikus városa található."


"A Trench-ben az együttes folytatja az olyan témák bejárását mint a bizonytalanság

, a hit, az öngyilkosság és a mentális egészség, amik a Twenty One Pilots korábbai albumain is fontos szerepet kaptak. Az album "Trench" elméleti világára épül, ami Joseph alkotása és az album reklámozásában és zenei videóiban került bemutatásra.

Az album nagy része és a reklámanyagok "Dema" városáról szólnak. Dema, ami szó szerint "A Csend Tornyát" jelenti egy kitalált hely, Trench-en belül, ami a nevét a Zoroasztrizmusból vette. Ebben a vallásban a Csend Tornyainak az volt a funkciója, hogy az elhunytak testét ott etették meg a keselyűkkel. Az együttes a Redditen azt nyilatkozta, hogy inspirációt merítettek abból, hogy "milyen szomorú és érdekes lehet egy haldokló vallás gondolata... ami olyasmi miatt haldoklik, amin nem tudtak változtatni: A keselyűk hiánya miatt, amikre szükségük lett volna, hogy véghezvigyék a vallásban rájuk osztott szerepet. Valami, ami ennyire természetes és logikus képes a hited útjába állni."

Trench városát, Demát, kilenc püspök uralja, ezeknek a nevei Nico (aki Nicolas Bourbakiról kapta a nevét, ami egy főleg francia matematikusokból álló csoport fedőneve volt), Andre, Lisden, Keons, Reisdro, Sacarver, Nills, Vetomo, és Listo.

Joseph elárulta, hogy a fő-püspök - Nico - nem más mint Blurryface, bizonytalanságainak és félelmeinek megtestesítője, akiről az előző albumukat elnevezte.

Szerepük van még a "Banditos" csoporthoz tartozó karaktereknek, akiknek célja Dema népének felszabadítása. A sárga színt használják (0xFCE300 kód), amit a püspökök nem képesek látni.


Forrás:

[link]

2019. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a kielégítő választ!
2019. febr. 5. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!