Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár első gitárnak...

Elektromos gitár első gitárnak megfelelő?

Figyelt kérdés

Nem is tudok még gitározni, viszont vonzz. Mindenhol azt látom, hogy akusztikus gitáron tanulnak meg gitározni az emberek.


Ha bejönne a dolog, úgyis vennék egy elektromosat, ha meg nem, akkor mindegy melyik gitárt adom el, nem? Vagy van különbség a megtanulást illetően, hogy melyiken kezdek neki?


Egyébként milyen minimális "felszerelés" szükséges az elektromos gitárhoz? (gondolok itt erősítő, stb-re)



2019. febr. 18. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy min tanulsz. Viszont az elektromoshoz kell erősítő is, mert önmagában nem olyan erős a hangja mint az akusztikusnak. De ez előny is lehet, mert ha másokat zavar, használhatsz fejhallgatót.
2019. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, hogy panelban nem biztos, hogy olyan jó, ha hangos a gitár. Tehát akkor ha van egy fejhallgatóm, akkor lényegében a környezetemet nem is zavarom?
2019. febr. 18. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez azért nem olyan egyszerű. Ahhoz hogy fejhallgatóval tudj gyakorolni, kell egy olyan erősítő, ami képes rá. Vagy egy megfelelő teljesítményű hangkártya.
2019. febr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"kell olyan erősítő" - aha, egy amplug pár ezresért
2019. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia!


Én gitározom, szívesen adok tanácsot, csak légyszi pár paramétert adj már meg. pl. mennyit szánnál a dologra, milyen zenét szeretnél játszani.


Mivel most kezdesz tanulni, így egyből sztem ne dobj bele sok pénzt.

A lényeg az lenne /szerintem/, hogy olcsóbban, esetleg használtan, de olyan gitárt vegyél, ami kényelmes neked. Fontos a nyak vastagsága, húrnyomás.

Egy "rossz" gitár elveszi a kedved a gitározástól.

Itt nézelődhetsz használt hangszerek után.

[link]


Ha az alábbi fórumra beregisztrálsz, ott kérdezni is tudsz sokat látott zenészektől, a "milyen gitárt vegyek" vagy a " milyen erősítőt vegyek" topicban.

[link]


De ha leírod hogy mit szeretnél, szívesen elmondom a véleményem.

2019. febr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

5-ös vagyok.


ui.


Elektromos gityóból, kezdésként én stratocastert ajánlanék.

Kényelmes, könnyen játszható gitárok, és sok stílusban használhatók.

Pl. a Squier márka kezdésnek tökéletes. Egy használt,jó Squier Bullet, vagy Affinity már jó lesz./belépő kategória, de kb. abban az összegben el is tudod bármikor adni, amiért veszed.

2019. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából fogalmam sincs mennyiért mennek jó állapotú, használt gitárok. Láttam már 25.000ért, viszont jóval drágábbért is. Ha mondjuk találnék 40-50.000 között egy jót, akkor azt valószínűleg megvenném.


Elsősorban rock és hasonló normál és zúzós zenét játszanék.


Egyébként mennyire veszíti egy gitár az értékét? Már csak azért is kérdezem, hogy tudjam mi miatt olyan "olcsó" egy gitár, mint pl a 25 ezres. Meg hogy tudjam, kb mennyiért tudom majd esetleg eladni, ha úgy alakul.

2019. febr. 20. 17:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy humbucker hangszedős Cort-hoz mit szólnál? Szerintem pont jó lenne az.
2019. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

5-6-os vagyok.


Na a céljaidhoz mérten, a stratocaster nem igazán a neked való.

Válassz inkább egy superstratot. Márkát nézve az előző hozzászólóhoz csatlakozom: a Cort-ok nagyon jó gitárok, találsz belőlük superstratot a GS-es, de az általad megadott árkategóriában, vannak belépő szintű, de megbízható Ibanez-ek is. Ezek használtan tartják is az árukat.

Ha mész nézelődni vigyél magaddal egy zenész ismerőst. Ha nincs, akkor leírom szivesen mikre figyelj.

A legfontosabb, hogy a gitár számodra kényelmes és könnyen játszható, szerethető legyen!!!

Én új gitárt nemigen vennék. Az ár difik azért vannak, mert sok a copy gitár, nagy a szórás. A márkák közül vannak bevált tipusok, amikben kevesebb a hibás példány, jobbak hardverek, hangszedők. Ezek általában tartják is az árukat a használt piacon.


Ami az erősítőt illeti:

Linkelek be cikket, olvasd el hátha segít


[link]


[link]

2019. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!