Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit lehet szeretni a K-pop-ban...

Mit lehet szeretni a K-pop-ban és a többi Koreai zenében?

Figyelt kérdés
Első mondatomban mindenkit megkérek, hogy emberséges stílusban beszéljünk egymással. Nem ez, ez nem egy fikázó kérdés tényleg érdekel. Egyre több helyen látom és egyre több helyről hallom, hogy a koreai zeneipar rajongói egyre nagyobb bázissal rendelkeznek hazánkban. Viszont van néhány furcsasága számomra. Például nagyon sokak teljesen újra definiálják viselkedésüket személységük felsőbb rétegeit teljesen ezen zene irányában. Egyik nagyon kedves barátommal kávéztam mikor feljött ez a téma. A kollégáról tudni kell, hogy kissé túlzottan részletekbe menő és kíváncsi. Egyik szaktársával beszélt erről a témáról és konkrétan azta kérdést tette fel: "Én értem, hogy számodra ez jó. Viszont mond meg kérlek mit lehet ebben szeretni? Mi ebben az érték? Mert én egyiket sem találtam meg." Szószót követett majd a szaktársa támadóba váltot és számonkérte, hogy "Abban a mocsok Rap zenében mit lehet szeretni? Abban nincs semmi érték csak lázít és mocskol mindent és mindenkit. Főleg a nőket. MEnj inkább és halgasd a drága six-nine-odat." Barátom lefagyott mint a régi Android a szaktárs pedig elviharzott. Mikor erről a témáról beszéltem rajongokkal mindig csak finoman puhatolóztam mert azt éreztem, hogy nagyon erősen kötödnek ehez a zenéhez. De miért? Mi az ami ilyen szintű rajongást eredményez?

2019. ápr. 6. 15:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló jól összefoglalta, mi okozza a nagyfokú rajongást. De őszintén, olyan világban élünk, ahol egy monitor mögött ülve emberi életeket tehetünk tönkre, pár kattintással meg gonoszkodó kommenttel.


Az életem része a zene, szeretem ezt a zenei műfajt. Szeretem benne azt, hogy nem csak zene, hanem közösség és műsor és sorolhatnám. Része az életemnek, mivel ezzel foglalkozom.

Inkább azt utálom, hogy mennyi szűklátókörű ember van a világon úgy általában. De ha egy ember viselkedésével baj van, akkor ott nem a kpop lesz a hibás, a kpop az eszközzé lesz, hogy a világgal kommunikáljon. Sokan mondják, hogy a kpop mennyit javított az életükön, de valójában ugyanolyan kirekesztőek és gyűlölködőek maradtak, most ezen az oldalon állnak. Emberek? Milyen oldal, te jó ég?


Nem pazarlom a szót, nehéz ez a téma, de vele foglalkozni, meg kutakodni. Remélem egyszer valamilyen eredményt is elérek. A lényeg, amit mindig mondok, hogy hármas szűrő: igaz, jó és hasznos? Akkor mondd. Ha meg nem, akkor jogodban áll hallgatni.

2019. máj. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nyolc éve vagyok kpop rajongó.


Nem fogok szépíteni. Amiért népszerű, és amit szeretni tudunk benne, az a zseniális marketingstratégiája, amivel az orrodnál fogva vezet, és ezt te pontosan jól tudod. A kpop nagyon jól meg van szervezve, és van egy adag manipuláció abban, ahogy előretör, de ezt nem rejti véka alá. A rajongók is tudják, hogy ez nem egy autentikus műfaj.


A jólszervezettséget az adja, hogy az egésznek szimplán az a célja, hogy szórakoztasson, és ezért megtesznek mindent. A kpopot hallod, látod és érzed. A zene és a látványvilág mellett imidzset, szerethető személyiséget rittyentenek a kpop előadóknak, és ezt TV-műsorokban és netes közvetítéseken villogtatják. Az az alapja, hogy a kpop előadó egy példakép kell legyen, ezért a színpadon profi előadó, aki szexi és vonzó, a műsorokban pedig vicces, szerény emberke, aki nem fél hülyét csinálni magából. Ez nagyon jól működik, érzelmi kötődést alakít ki a rajongók és a sztárok között. Ráadásul a koreai kultúrának vannak olyan elemei, ami plusz erkölcsi értékekkel ruházza fel az idolokat.


Másrészt meg ugye ízlés dolga, van, akinek tetszik a kpop, és van, akinek nem. Bár az is igaz, és muszáááááj kihangsúlyoznom, hogy ez nem egy műfaj. Magát az ipari ág struktúráját illetik "kpop" névvel, az, hogy milyen műfajú zenét adnak ki a kpop sztárok, az nagyon széles skálán mozog. Természetesen a név nem véletlen, leginkább popos, R&B-s jellegű számokat tolnak.

2019. okt. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Elsőnek szeretném megköszönni azoknak a válaszolóknak akinek sikerült értelmezni a kérdésemet. Viszont úgy látom sokak számára egy kérdés is olyan mintha az elevenjükben forgatnám a pengém. Nem gondolom, hogy bizonyos zenei stílusok jobbak lennének másoknál. Itt szeretném továbbá megjegyezni, hogy a mai világban a rasszizmus definícióját nagyon könnyen meglehet találni az interneten. Ez segít, hogy ne alkalmazzunk tévesen egy ilyen súlyú kifejezést. (Sajnos miután találtam egy olyan munkát amivel egy magasabb életszínvonalat tudok fent tartani 1 hónap után elhagytam a McDonald's-os állásomat.) Szeretném újra egyértelműsíteni mindenkiben, hogy a kérdésem nem degradálja a műfajt hanem puszta érdeklődésemből és kíváncsiságomból fakad. A legtöbb műfajnál sikerül megértenem miért vált ki egy bizonyos hatást adott "csoportokból". Valóban elismerem, hogy a K-pop és egyéb ázsiai könnyűzenék nem az én ízlésemnek valók. Mivel pár segítőkész és néhány alacsonyabb értelmi szinttel bíró válasz rámutatott, hogy amit én K-pop-nak neveztem az más műfaji ágba sorolandó. Továbbá a véresszájú válaszadóknak üzenem, hogy nem tisztem kritikát mondani az műfajról az ízlésetekről. Viszont jogom van véleményt formálni akármennyire is fáj a sérült lelketeknek.
2019. nov. 11. 15:26
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

Manapság divat az ázsiai kultúra becsempészése a hétköznapokba. Gondolj bele, kis Buddha szobrok a lakásban, mint dísz. Feng Shui-s képek. Az étkezésben is egyre népszerűbbek az ázsiai ételek. A J-pop és J-rock-nak például volt egy "katalizátoruk", az animék. Az animék betétdalai (opening, ending, néha OST-k) is többnyire jpop/jrock. Cuki japán lányok, aranyosan táncolnak és a kis vékony hangjukkal énekelnek, csinosan fel vannak öltözve. Mit mond rá a közönség? Kawaii (azaz cuki). Kész, el van adva a termék.

Mint marketing végzettségű ember, látok benne ilyen tipikus "agymosás" feelinget. Ez is ugyanúgy, a fogyasztói társadalomnak készülnek, célcsoportja főként a fiatalok. Persze ezek se nem rosszabbak, és se nem jobbak, mint az amerikai pop, r&b előadók zenéi, előadásai.

A K-pop szerintem hasonló cipőben jár, épp úgy mint a japán műfajok.


Személy szerint én nem szeretem egyiket sem. Hallgatok ugyan japán zenét, de én autentikusat, hagyományosan koto, shakuhachi, shamisen hangszerekkel. Ilyen jellegűeket:

https://www.youtube.com/watch?v=mihIYYU_AdA


Imádom a sushi-t, ramen-t. A japán teákat, harcművészeteket, volt nőm is japán volt. Voltam is Tokióban. Ugyanakkor a jpop/jrock zenét abszolút nem csípem, ahogyan az animéket sem. :D

A koreai zenék sem jönnek be. Ettől függetlenül én azt mondom, semmivel sem rosszabbak, mint az európai vagy amcsi populáris zenék.

(Amúgy a rap zenét sem csípem).

2019. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
55%
Ez olyan, mintha azt kérdezném, hogy miért szereted azt a zenét/filmet/akármit amit hallgatsz/nézel/stb...nos 1-2 éve vagyok kpopper, és bevallom, más zenét már nem is hallgatok. Mert ameddig egy Manuel, vagy akárki arról rappel, hogy mennyi pénze van/nincs, vagy milyen az élete, addig a legtöbb K-Pop zenének mondandója van. Kedves második kommentelő🙂remélem olvasod, mert csak annyit tudok neked mondani, hogy máshol rontsd a levegőt🙂köszi🙂
2020. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!