Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nincs arany vagy platina...

Miért nincs arany vagy platinalemeze itthon világsztároknak? A streaming eladásnak számít vagy sem?

Figyelt kérdés

Itt azt írja, hogy a prémium (a streaming szoltáltatás fizetős verziója) beszámítás aránya 1:1000 a reklám alapúé (a streaming szolgáltatás ingyenes verziója) pedig 1:5000.


[link]


2000 eladástól pedig egy lemez arany besorolást kap Magyarországon, 4000 eladástól pedig 1*-es platina lesz...


Akkor Ariana Grande például, hogy hogy nem rendelkezik egy aranylemezzel sem?


[link]


Itt ha beírjátok nem adja ki, hogy lenne neki, pedig ez teljesen hiteles, hivatalos oldal.


Pedig csak a legutóbbi héten 136,000 hallgatottsága volt Magyarországról a legújabb albumán, csak a Spotify-on.


[link]


Ez ugye 27 és 136 közötti album eladásnak feleltethető meg, attól függően, hogy mennyi ingyenes és mennyi prémium felhasználó tette ki ezt a hallgatottságot.


De ez csak a Spotify és csak a legutóbbi hét.

A kiadás hetében pl. 3* ennyi hallgatottsága volt ezen a platformon.


És akkor még ott a Deezer, Tidal, meg egyebek...



A single eladások album eladási értéke 1:10.


[link]


Itt látszik alul, hogy mennyi 1. helyezett single-vel rendelkezik itthon, csak a friss albumával.


Na meg azért biztosan adtak el néhány darabot fizikai kiadásban is...


Én kizártnak tartom, hogy nem jött össze a 2,000 eladás így mindennel együtt.

Ezen adatok fényében...


És akkor ott van egy másik példának Luis Fonsi.

Őt is beírhatjátok ide [link]


Neki sincs egy arany lemeze sem...


Vagyis a Despacito 10,000,000,000-os hallgatottságából nem volt 1 vagy 2,000,000 magyar?


Miközben Majka számokat simán hallgatnak ennyien vagy többen is?



2019. ápr. 7. 18:59
 1/4 A kérdező kommentje:

"Pedig csak a legutóbbi héten 136,000 hallgatottsága volt Magyarországról a legújabb albumán, csak a Spotify-on."



Mármint csak azokkal a számokkal melyek bekerültek a top 200-ba.

A maradék számok az albumról még rendelkezhetnek akár +100,000 magyar heti halgatottsággal is együtt, de azt nem tudom ellenőrzni.

2019. ápr. 7. 19:03
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Na várjunk, mintha téged már egyszer láttalak volna, csak akkor külföldi lemezeladásokról írtál regényt...:'D

Ilyenkor komolyan elgondolkodom, hogy néhány embernek hogy van ennyi fölös energiája, és miért mindig csak 1 db témára van rápörögve (van olyan is, aki évek óta ugyanazt kérdezgeti egy másik kategóriában)...

2019. ápr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

"Pedig csak a legutóbbi héten 136,000 hallgatottsága volt Magyarországról a legújabb albumán, csak a Spotify-on. Ez ugye 27 és 136 közötti album eladásnak feleltethető meg, attól függően, hogy mennyi ingyenes és mennyi prémium felhasználó tette ki ezt a hallgatottságot."

Nagy átlagban szerintem közelebb van ez a szám előbbihez, mint az utóbbihoz. Kelet-Európában nagyon nem szokás fizetni médiáért nyugathoz képest.


"A kiadás hetében pl. 3* ennyi hallgatottsága volt ezen a platformon."

Az még mindig csak párszáz legjobb esetben, aztán ahogy haladunk előre az időben, egyre kevesebb lesz. Nem lepne meg, ha mindent egybeszámítva nem jönne össze még az 1000 vétel se streaming-ből.


"És akkor még ott a Deezer, Tidal, meg egyebek..."

Ja, ezek nálunk lényegesen népszerűtlenebbek, mint a Spotify. Szám szerint egy (1!) embert ismerek személyesen, aki Tidal-t használ, és nullát, aki Deezer-t. Ezen az oldalon se láttam még csak említés szintjén se ezeket a platformokat, meg úgy magyar zenei újságírásban, egyéb helyeken se nagyon - valszeg nem véletlenül. Persze, technikailag ez eléggé anekdotális ál-statisztika, de nagy összegekben fogadnék, hogy nagyrészt azért reprezentatív, és valóban minimális, mondhatni elenyésző ezek használata egy Spotify-hoz képest. És még a Spotify felhasználóknak is kisebb, mint egyszámjegyű százaléka vagyunk.


"Itt látszik alul, hogy mennyi 1. helyezett single-vel rendelkezik itthon, csak a friss albumával."

Igen, és mellé vannak írva azok az egyáltalán nem nagy konkrét számok, amikkel elérte ezt a helyezést. Ez nem csak azt mutatja meg egyértelműen, hogy mennyire kis számokról beszélünk Magyarországon zeneeladási statisztikáknál, hanem maga a tény, hogy itt mekkora világsztárról beszélünk, azt is sejteti, hogy ezeknél a számoknál nem igazán van feljebb külföldi előadók esetén.


"Vagyis a Despacito 10,000,000,000-os hallgatottságából nem volt 1 vagy 2,000,000 magyar?"

Ne keverjük a szezont a f#szommal, az a 10 milliárd az a YouTube megtekintés. Az a Billboard-on is kevesebbet számít, mint a streaming service-ek, nálunk meg azt se tudjuk, hogy számít-e. Mint ahogy nekem az se tiszta, hogy a streaming hogyan számít be, amikor csak egy dalt játszanak le az emberek újra meg újra. Szerintem még világszinten se tudják az emberek, hogy mi is a címe annak az albumnak, amin a Despacito van, nálunk meg még annyira se. Szóval ha a Spotify-os ~2milliárd stream-ből mondjuk egy millió lenne magyar, az se nagyon hiszem, hogy bármilyen szorzással olyan sok albumeladásnak számítana, elvégre az album többi részét nálunk nagyrészt senki nem stream-elte.


"Miközben Majka számokat simán hallgatnak ennyien vagy többen is?"

A hazai média fogyasztása belföldön sokkal koncentráltabb, mint a világszintűé. Csak azért, mert magyar slágereken van kétmillió YouTube megtekintés, még nem reális azt feltételezni, hogy világszinten kb. ugyanolyan arányban ismert slágerbe is beleadunk annyit.


De amúgy meg végső soron... Nem mindegy?? Kit a francot érdekel ez az egész??? Nem adok harminc évet annak, hogy az arany/platina dolog teljesen eltűnjön a köztudatból - már ha őszintétlen módon feltétezzük, hogy ma egyáltalán érdekel bárkit. Pláne idehaza... Már a szüleim generációja se nagyon gondolkozik olyan fogalmakban, hogy zenevásárlás, meg pénzes előfizetés zenéért, nem hogy az enyém (és már én is felette vagyok egy Ariana Grande, vagy egy Despacito demográfiájának korban).



#2 De, ez a csávó heti/kétheti szinten feltesz egy ilyen kérdést. Én egyébként valahol becsülöm az elhivatottságát, mert én is elég erős szenvedéllyel viseltetek zenei témák iránt, és tök jó dolognak tartom, hogy valaki próbálja megérteni ennek a gyakran erősen félreértett és túlmisztifikált iparágnak a mélyebb, gyakorlatias működését. Személy szerint csak azt nem tudom hova tenni, hogy mennyire ilyen konteós hangvételű konklúzióra akarja kihozni az eszmefuttatásait, amiket időnként egészen életszerűtlen, szürreális elképzelésekkel próbál alátámasztani. A múltkor pl. azt feszegette, hogy a középnagy amcsi rock-előadóknak nálunk koncertezni veszteséges (ami alapból nonszensz), és az egyik érve az volt, hogy merch-öt úgyse vesz senki, mert azzal a koncertlátogatók már úgyis rendelkeznek. Attól, meg az ahhoz hasonló gondolatoktól szerintem frankón megszédülnék, ha nem ülve olvasnám ezt az oldalt. Tök jó dolog a kritikus gondolkodás, de szerintem sok ember félreérti annak koncepcióját, és mindenbe összeesküvéseket, meg igazságtalanságokat akar belelátni - olyankor is, amikor nincsen semmiféle gonosz mumus, akinek az ilyesmi nyereséges lenne.

De ő még mindig jobb, mint az a frankón bolond tag, aki valami három-négy éve azon pörög, hogy egy ősrégi magyar lemezkiadó rég elhagyatott oldalán miért szerepel egy rossz évszám, illetve hogy miért nem válaszolnak az e-mailjeire, amikor ennek kapcsán ír nekik. :D

2019. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3, szent ég, még jó, hogy akit említettél, abba egyszer sem boltottam bele eddig. Én amúgy az szórakoztató készülékek kategóriában lévő szerencsétlenre gondolok, aki huszonhárommilióegyszer megkérdezte, a mindenféle elnyűtt kazettásmagnóiról, hogy elvigye-e szervízbe (heti rendszerességgel ismételte), egyszerűen képtelen volt bármit is cselekedni, vagy dönteni, fel sem fogta a válaszokat, csak lökte a linkekkel tarkított novelláit, és úgy írt, mint egy 8 éves, aki nem jár be nyelvtanra. Asszem ő teszi fel most rendszeresen a "vesz még valaki használt dvd lejátszót?" kérdéseket, a rettentően épületes elemzéseivel együtt. Szorri, mindenkitől, de ezt le kellett írnom. Ja, meg az idióta nőgyűlölő, agresszív propagandahuszár divat kategóriában a legalább 3-4 veszekedésre regisztrált felhasználójával...


A kérdésre, nemes egyszerűséggel, és eleganciával: mit érdekel ez téged??

2019. ápr. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!