Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Rammstein - Deutschland...

A Rammstein - Deutschland nevű száma lényegében mit mondd el, mit takar?

Figyelt kérdés

Maga a klip elég elvont szerintem,... Nektek mit mondd el?


Mit keres benne egy néger?


Előre is Köszönöm a válaszokat!


2019. ápr. 21. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Youtube kommentekből összeszedett tudásom alapján:

A néger nő Germániát szimbolizálja. A klip a német történelem fontosabb pillanatait mutatja, a szám pedig a németek a történelmükhöz való viszonyulásáról szól, és a patrionizmus hiányáról.

2019. ápr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a cím is mondja, Németországról szól, azon belül is a történelme sötétebb részeiről. A videoklip a tipikus Rammstein-féle elvontsággal keverve be is mutat egyes korszakokat, melyek egy része elég magától értetődő (pl. a holokauszt), egy részéhez már utána kellett olvasnom, hogy pl. mit is takar pontosan (az ilyen-olyan német forradalmakról nem sokat tudok - nem tudom, hogy nálunk nem tanítják-e őket, vagy csak én vagyok sz#r történelemből).

A négeres kérdés elég abszurd, olyannyira, hogy fel is röhögtem rajta megdöbbenésemben, mikor olvastam. Szerintem egyrészt több volt annak a nőnek a szerepe a klipben, mint "egy néger", másrészt volt már arra precedens, hogy Rammstein-klipnek fekete szereplője volt: a Mein Teil-ban is fekete volt a csaj, a Mein Land-ban mindenféle bőrszínű, meg megjelenésű hölgyek előfordultak, a Mann Gegen Mann-ban sem csak fehér férfiak voltak, az Amerika-ról nem is beszélve... Ezeken kívül egy csomó klipjüknek meg nem igazán volt a zenekar tagjain kívül más szereplője (vagy olyan, mint Hófehérke a Sonne-ben, ahol tekinthetjük a rasszt jóformán megkötöttnek).

Hogy miért épp egy fekete nő jelképezi Németországot a klipben, arra több teória is van. Van, aki szerint ez arra a tényre reflektál, hogy ma már lehetsz egy több generáció óta Németországban élő, németül beszélő, gyakorlatilag teljesen németnek számító ember, úgy, hogy amúgy nem vagy európai származású; van, aki szerint a nő bőrszíne, aranyszínű páncélja, meg élénkpiros rúzsa pont kihozzák a német zászló színeit; van, aki szerint a zenekar szándékosan borsot akart törni azon emberek orra alá, akik azt hiszik róluk, hogy egy jobboldali banda (a zenekart ismerve mindhárom eddigi opció együttes fennállását el tudom képzelni); de olyan elvetemült rajongók is voltak, akik képesek voltak kikeresni ilyen német casting-oldalakon azt hirdetést, ami szinte biztosan annak a nőnek a szerepére keresett embert, és ott nem volt megkötés leírva a megjelenést illetően, szóval az is lehet, hogy egy csomó ötlet csak az után jött, hogy megtalálták a nekik tetsző színésznőt.

2019. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én pl.: a néger nőt a halál, a háború, a gyűlölet szimbólumaként állítom be. Pl.: ott van a zsidó fogolytáborban mint kivégzőosztagos, a harcmezőn aranypáncélban, a verekedős jelenetnél aki felkínálja a bokszereket, A másik az, hogy egyfajta párhuzamot vonnak a "néger-halál" közt, (pl.: ott van az elején, = Lidemann fejét tartja, a klip további részében szintén a levágott fejére csókot nyom) és valahogy ezt rávetítik a mai migrációs helyzetre... bár ez nagyon abszurd, ez csak egy saját meglátás.


Az a jó a klipben amúgy, hogy többféleképp értelmezhető.

2019. ápr. 22. 21:24
 4/4 anonim válasza:

A német történelmetmondja el maga a klipp

A szám pedig egy ember hozzáálását népéhez

2019. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!