Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rádiók miért nem adnak soha...

A rádiók miért nem adnak soha Ossian-dalokat?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, tudom hogy a metal nem rádiókompatibilis, de azért az Ossian nem tartozik a kemény metal közé, inkább hard rock (utóbbit gyakran adnak a rádiók), illetve a szövegei is teljesen rádióbarátak (semmi káromkodás, erőszakos vagy szexuális tartalom, inkább szerelemes, baráti vagy kissé szomorkás szövegek), és nem utolsó sorban egy legendás magyar együttes. Ha minden gagyi rappert meg Majka-féle előadókat is leadnak, akkor az Ossian miért nem kerülhet a rádiók műsorába?

2019. ápr. 23. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
A rádió azt adja ami nagy tömegnek kell. Sajnos ez kell nekik. Ami szégyen, de ez van.
2019. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Én sem értem miért nem adják le a márhívót jól jönne egy bármibárhó nyitmákhívó
2019. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy tömeg... mintha mondjuk a kérdező, te vagy én nem lennénk annak része, és engem pl. egyszer nem kérdeztek meg róla mire lenne igényem. Nem érzitek hogy fordítva működik?
2019. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Amiért minden valaha létezett zenének a legnagyobb részét sem. A rádiónak se nem célja, se nem érdeke mindenkinek a kedvére tenni, minden lehetséges igényt kielégíteni próbálni, meglepőnek, meg kihívást jelentőnek lenni. Pláne ma. Amikor fix műsorokat sugároznak ki a világba, amit bármelyik pillanatban bárki hallhat, akkor alaposan ki kell kalkulálni, hogy mit mikor mennyit lehet/érdemes leadni, mindennek minél inoffenzívebbnek, minél kevésbé megosztónak, minél inkább az adott időponthoz megállapított hallgatói demográfiának a spekulált ízlésére szabottnak, és vagy minél frissebbnek, vagy minél nosztalgikusabbnak kell lennie, és bár nyilván szükségszerűen van itt-ott hallgatói elégedetlenség, szerintem az, hogy ez a médium valahogy nem halt még ki az internet, okostelefonok, a stream-elés, meg a megfizethető, jól működő számítógépek korában, az azt mutatja, hogy jól csinálják, amit csinálnak. Ezt elő lehet ilyen disztópikus dolognak adni, hogy "hurr durr, milyen szörnyű, hogy erre van igény", de itt nem arról van szó, hogy az emberek igénytelenebbek lennének, sokkal inkább arról, hogy a rádió szerepe mostanra szinte teljesen leredukálódott a kocsiban, munkában, üzletekben való háttérben szólásra. Aki aktívan művelődni akar zenéből, vagy kimondottan a saját ízlése szerint akarja berendezni, hogy mit hall, az miért hallgatna rádiót egyáltalán, amikor a médiának most már a nagyobb és fontosabb része interaktív?

Szóval ja, a dolog szigorúan tárgyilagos részén szerintem nem nagyon van mit gondolkozni, mert egy elég általános jelenségről van szó, ami messze túlmutat ezen a specifikus zenekaron. Ami a dolog szubjektív ízlésre, személyes meglátásra, meg spekulációra alapuló részét illeti... Szerintem az Ossian azért nem lett barátja semmilyen nagyobb kereskedelmi rádiónak, mert mindig is egy elég anakronisztikus zenekar voltak. Se nem számított kimondottan frissnek a hangzásuk, amit a maguk korában képviseltek, se nem adtak hozzá valami egészen egyedi karaktert az addigra már szolidifálódott stílushoz, amire alapoztak. Ha egy rádióadó heavy metálra, vagy hard-rock félére hajazót akar leadni, akkor vagy elővesznek egy Black Sabbath klasszikust, vagy pedig az annál modernebb bandák közül olyat választanak, akik ténylegesen az ingujjukon viselik a maguk korát, ahelyett, hogy tíz-húsz évvel "lemaradott" zenét játszanának, mintha ők nem ugyanabban a kontextusban léteznének, mint minden potenciális hallgató.

Ezt egyébként légyszi senki ne vegye "fikázásnak". Bár vállaltan nem szeretem az Ossian-t, mindez, amit elmondtam, nagyrészt független attól, hogy szerintem ők mennyire jók vagy rosszak, sokkal inkább arról szól a dolog, hogy mi a kapcsolat köztük, meg a zenei világ többi része között. Én pl. marhára szeretek több olyan bandát is, akik a kétezres, meg kétezer-tízes évek során csináltak grunge-ot, úgy, mintha még mindig '92 lenne, de attól még totál megértem, hogy ezek az előadók miért nem lesznek olyan híresek, mint egy Soundgarden, vagy Nirvana.


#2 :DDDDDDDDDD Az Óriás-féle akusztikus feldolgozást egy darabig adták belőle a Petőfin, de aztán a zenekar kiadója sajnos közbelépett. Nekem amúgy a Szemszélű Lány a kedvencem abból a legendás performanszból.

2019. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Az esztéta szakos hallgató jól megmonnta. De amúgy meg az Ossian a rockzene majkája. Meg a rádiók ugyee... 10 éve nem hallgattam rádiót. AZ ismerőseim se. Háttérzenének meg nem hívnám, inkább háttérzajnak. kb a 4. dal után fejbe tudnám lőni magam. Iszonyúan fárasztó ilyeneket hallgatni. nem is értem, h autóban munkahelyen hogy képesek az emberek ilyeneket hallgatni. Ha kikapcsolnák garantálom, h sokkal kevésbé fáradnának el a munkában.


Pedig a zene az kb a legfajább művészeti ágazat. Kár ezt csinálni vele. fszér nem játszanak teszkóba népzenét,vagy komolyzenét. Akkor mennék vásárolni. Így meg inkább hozzák ki.

2019. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bandrás74 ***** válasza:
100%
Nem az Ossian-t akarom védeni.A rádiónak agyatlan,semmitmondó,fülbemászó zenék kellenek.
2019. ápr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
3 csatornát fogok a kocsiban. Hármat. Két napja keresem a vackot amivel a telefonomon lévő zenét tudnám hallgatni a kocsiban. Tegnap még bírtam, hogy körbekapcsolgatom, reggel fél 8 és 9 óra között. Ma komolyan azt gondoltam, nem lehet hogy csak velem van a baj... egyszerűen nem lehet. Dzsingiszkán értitek??? Ne haragudjatok hogy itt omlok össze, de vezetés közben nem lehet. Átkapcsoltam, dumálnak, jóvan... rekordot döntenek... hogy ki tud több rágót rakni a szájába, és érkeznek hozzá a vicces kommentek. Nem szeretek nyilvánosan sírni, de kedvem lett hozzá. Főműsoridőben! Érti ezt valaki? Átkapcsolok, és két unott hangú pasi bemondja, hogy magas a hallgatottságuk. Mitől lehet ez b-meg, mitől? Hogy csúcsidőben 3 b@ sz0tt rádiót lehet fogni és abból az egyik retro a másik sláger és ugyan azt a 30 dalt pörgetik, miközben rágót tömködnek a... az arcukba? És be is mondja, hogy nekik magas. Úgy örülök, tényleg! Majd jön a játék, azt elkapcsolom mert múltkor is fél órát röhögtek a semmin, miközben előtte vagy megmondják a jó választ a játékosnak, vagy rávezetik 70 mondattal. És majd jön egy Jacko szám, ami akkor amikor ment még mondott is valamit, hogy mindegy hogy fekete vagy fehér, de már olyan jól megjegyeztük látom magam előtt a klipet... 40 éve... Vannak "örökzöld" slágerek értem én, de azon túl? Kasza Tibi? Ez komoly? Itt álltam meg az út szélén kirámolni az autót, hogy meglegyen az a zsinór. Kasza Tibi már akkor is megélhetésből rakatott össze magának valami zenei anyagot, hogy legyen mivel körbehaknizni a falunapokat. Mikor volt az 20 éve? Már akkor sem volt jó... semmilyen nem volt, a nagy semmit éri, és most is leadják? Aztán bárki le meri írni, hogy mer a tömegnek erre van igénye? Nincs! Sosem volt! Ők azok akik megállapodtak a rádiókkal, hogy főműsoridőben letolják a sz@r-jukat és felveszik érte a milliós jogdíjat 20 év után is. Nem a pénzt sajnálom, hanem hogy azt hazudják itt erre van igény. A nagy büdös l.f .szt van itt erre igény! Én nem tudom ki mit gondol a nagyközönségről, hogy azoknak ha összeöntjük a metáltól a szintipopig az összes stílust, akkor annak a mosléknak ez lesz az átlaga ami mindenki torkán lefolyik majd? Szégyellem magam azok helyett is akik részt vesznek ebben. Ment valamelyiken a Fázom hogyha nem süt a nap, anyámék idejében volt sláger és már én is öreg vagyok. Mondom nem az a baj, hogy megy ilyen is, de csak ilyen megy csúcsidőben, mintha nem létezne más. Csak szedjék be a zsét, tolják oda azoknak akiknek szánták, de ne mondják, hogy erre van szükség, igény, vagy hogy ezt emberek tömegeinek szórakoztatására szánják. Senki nem hallgatja csak ha tényleg muszáj. Ahol nem lehet kikapcsoltatni a rádiót. Szánalom az egész ahogy van.
2019. ápr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Ja. Erről beszéltem én is. Fogadd együttérzésem. Amúgy meg tényleg nincs igény erre, csak a legtöbb ember annyira passziválva van, hogy mindegy mi szól csak szójon. Lehet rágót tömködni élő adásban nyugodtan. Ilyen az élet erre neveltek, ezért kellett iskolába járni. Nincs személyiségfejlődés, csak torzulás, meg stagnálás, meg a frontongolyótfogó háromműszakos bizniszkezsől ERŐFORRÁS. Az evolúciónak úgy tűnik nincs szüksége a személyiségre. Vagy pont hogy ebben kell megedződni? Senkinek sem jó ez. Bár egész jól el lehet lavírozni úgy h NEM NÉZEK ODA. Ennyi maradt nekem.
2019. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy a rádió 99,99999%-a hulladék, de annyi jóízlés legalább maradt bennük, hogy ossiant ne adjanak.
2019. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
10%
Mert az embernek csak két füle van, és ha lerohad, akármennyire meditál, nem fog újat növeszteni. Ossian az igénytelen, hallgassatok igazi jó zenét mint a kárpátia
2019. máj. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!