Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Titeket mi inspirált arra,...

Titeket mi inspirált arra, hogy megtanuljatok egy hangszeren tanulni zeneiskolában?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy saját magatoktól, és mondjuk nem a szüleitek akarták még kiskorotokban hogy elkezdjétek.

2019. jún. 10. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csajozni akartam vele. (Gitár) Mára már 5 hangszeren játszom és amúgy házas vagyok. :D
2019. jún. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a családban volt zenész (nem zenetanár, de saját zenekara volt.) Eléggé motivált, hogy én is tanuljak valami hangszeden. Azóta zenetanár lettem egy zeneiskolában.
2019. jún. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 evesen ugy el volt meszesedve a fulem, mint egy 70 evesnek. Az orvosok azt javasoltak, h tanuljak zenet, az javitja a hallast, igy anyum elrangatott zeneiskolaba. Zongorazni vagy harfazni akartam, de szolfezstanarom elokeszito utan azt mondta, hogy jobb hallasom van nekem annal, harfa szak nem volt nalunk, de o elkuld csellora. Nem tetszett... 4-5 ev kin es szenvedes volt. Sokszor sirtam, hogy ezt en nem akarom, nincs szabadidom (pedig nagyon nem gyaroroltam...), de amig masok jatszanak vagy tancolni jarnak, addig en cipelem a nehez csellot. Sokszor kiszaladtam orakrol vagy csak siman be sem mentem. Nem is ertem miert nem engedtek, h abbahagyjam anyumek sem, de halas vagyok. Ugy 13-14 eves lehettem, amikor valami megvaltozott. Volt egy nalam par evvel idosebb novendek, aki nagyon jo es szorgalmas volt - csello muvesz is lett - aki egyszer egy nagy siros hisztimnel utanamfutott, ki a szakado esobe es konyorgott, h ne hagyjam abba. Utana sokszor vele gyakoroltam, amig o komolyabban nem kezdett foglalkozni a konzival, utana egyedul folytattam. En is csello muvesz akartam lenni. Kozepsuli utan konziba akartam menni, a felveteli elott par honappal viszont volt egy lovas balesetem, ami kettetort mindent sajnos. Evekig a csellomra sem tudtam nezni... ahanyszor meghallom vagy a kezembe kerul a Hattyu kottaja azota is elsirom magam - az lett volna az egyik felveteli darabom. Kesobb kikerultem Londonba, ahova persze cipeltem a csellom. Nem lettem muvesz, de a mai napig resze a letemnem, az eletemnek igy 25 evesen is. Keresem a lehetoseget, hogy tovabb tanulhassak, fejlodhessek es egyszer meg eljatszam valahol a Hattyut vagy egy zenekarban jatszhassak.
2019. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én eleve zenész családban nőttem fel, egész kiskoromtól kezdve zongorát hallgattam, ha babaként sírtam, mo

Mzart vagy Beethoven esetleg Vivaldi mindig megnyugtatott. A zongorának ez a hatása a mai napig bennem maradt,ha stresszes napom volt, vagy valami bántott, a zongora mindig is megnyugvást jelentett számomra. Sajnos mivel panelba költöztünk nem tudok annyit zongorázni mint régen, de ha mghallok bármikor is egy zongorát, mindig szép emlékeket hoz vissza

2019. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves elozo! En a 3. valaszolo vok. Nagyon szerencses vagy, hogy zenesz csaladban szulettel. Te is zenesz lettel?
2019. júl. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!