Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 16 évesen el tudnék kezdeni...

16 évesen el tudnék kezdeni zeneiskolában hegedülni?

Figyelt kérdés

Most 8. éve zongorázom, de nagy álmom, hogy egy második hangszeren is megtanuljak játszani. Tudom, hogy nem egyszerű, de engem a hegedű vonzana most.

Viszont az, mint hangszer nagyon drága, és a magánóra se egy olcsó mulatság, így zeneiskolában lenne rá csak lehetőségem. De nem tudom, hogy be tudnék e iratkozni zene iskolába úgy, hogy ne kelljen járnom szolfézsra, mert az már nagyon ne férne bele az időmbe. Ugyan 8 éve zongorázom, de abból az utóbbi 5-öt magántanárral, és így nincsen szolfézsból alapvizsgám. Szerintetek lelehet valahogy beszélni a dolgot?



2017. febr. 25. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy elkezdhetsz. Ez nem függ kortól. Egyáltalán nem olyan nehéz, amennyire mondják. Azok tehetségtelen bánatok.
2017. febr. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A hangszeren való tanulás egyáltalán nem kortól függ, én tavaly kezdtem el játszani hegedűn, egyszercsak valahogy jott, (nekérdezd) és azóta a zeneiskola tanári zenekarába járok, stb... A kérdésre visszatérve én is így voltak, csak én pont fordítva, hegedű és zongora. a te esetedben könnyeb a dolog, mert magántanárhoz járnál, Kottát gondolom tudsz olvasni, (megsúgom hegedűre százszor egyszerűbb) Szolfézs semmit sem ér, feltéve ha nem akarsz zeneakadémiára járni, a zeneiskola nem túl drága, nekem fél évente 20k... a szolfézstól ne félj, menni fog, sok sikert, és egyépként nehez a hegedű, ( nem, nem vagyok szerencsétlen ---> https://www.youtube.com/watch?v=5BsSfKl2B0g utóbbi az évvégi vizsgaanyagom) De az én "tippem" hogy imádd azt amit csinálsz, a saját dolgodal törődj, (nem kell feltétlen leszarni a környezetedben élőket) de attól függetlenül a kezdet baromi nehéz lesz. Ha gondolod privátba tárgyalhatunk, esetleg tuok segíteni, stb... Tanítani is tudlak ha kell ( ebbe most ne mennyünk bele :) ) Remélem tudtam segíteni
2017. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!