Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ákostól a Kihalt ima című...

Ákostól a Kihalt ima című számot segit valaki értelmezi? A hangulata nagyon megfogott, de sehogy nem tudom megfogni mire gondolt a "költő".

Figyelt kérdés

Kihalt ima


A vajúdó virág elfelejt

A nappal könnye távol ég

Szent varázsló, meztelen béke

Vakon emlékszem holnap még

Hazudom a terhes békét

A szerelem rejtélye elhagy

Gyűlölöm a bús katonát

Gyönyörű oltalmam te vagy



Lángoló csillagom hazudik

Az ember árnyéka benned ég

Törékeny vád, bátor csábítás

Félek, az alkalom elmúlt rég

Lassan érinteni fénytelen

Sötéten lüktetek árnyakat

Hajnali sors, női szakadék

Dúl bennem forró indulat



A szomjas rejtély dalol

Hívogat ősi pokol



Kegyetlen kedvesem menekül

A halk pillanat felragyog

Tűzforró jel, édes idegen

A szél szerelme én vagyok

A fogoly születik, gyűlölök

A mély időt megéri várni

A gyerek elmúlik, sóhajtok

A jó béklyót elveszi bárki



A szomjas rejtély dalol

Hívogat ősi pokol


A szomjas rejtély dalol

Hívogat ősi pokol



#FIDESZ #dalszöveg #Ákos #ego #értelmezés #fűzfapoéta #fűzfapoetika #udvari zenész
2019. jún. 20. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A költő arra gondolt, hogy mennyire nem érthetik azok az ő nagyságát, akik efféle generátorokat hoznak létre szórakozásból, pedig tényleg vicces, Ákosnak viszont semmi humorérzéke nincs sajnos. Ha lenne neki, már rég kiadott volna ezekből a generátoros szövegekből egy albumot.

Én el szoktam szórakozni vele, de lehetne még bővíteni szavakkal, sokkal viccesebb lenne. Azt gondolom ha megkeresnénk Ákos legrosszabb szövegeit, azok simán "felülmúlnák" a generátort, érdemes lenne ezt a lehetőséget is megadni, hogy néha direkt az eredeti szöveget dobja ki a gép.

2019. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, hogy ez generált szöveg :DDDDDD Simán elhittem róla, hogy ez tényleg egy Ákos dal - ehhez mondjuk hozzátartozik, hogy vagy nem tudtam a generátor létezéséről, vagy csak azóta teljesen megfeledkeztem róla.

Mindenesetre ja, simán van ennél rosszabb valódi szövege. Még úgy egy-két éve írtam itt az oldalon egy cinikus "verselemzést" a Tipikus Sztereó című nótájáról, mikor valaki afelől érdeklődött, hogy miért sérelmezik sokan a művész úr lírai terrorizmusát, és arra végül a kérdező is azt mondta, hogy sikerült belenyúlnom a legaljába azzal a dallal. Én személy szerint még nem döntöttem el, hogy az a dal-e a rosszabb, vagy azok a 100%-ig nonszensz szerelmes maszlagok, amiket még kigúnyolni se nagyon tudnék, mert túl inkonzisztensek hozzá.

2019. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!