Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell a gitár nyakát...

Hogyan kell a gitár nyakát állítani?

Figyelt kérdés
Elolvastam erről több oldalt, és az egyik pont ellenkezőleg írta le, mint a másik. Még soha nem csináltam ilyet, ezért nem szeretném elcseszni. Tehát ha pl az óra mutató járásának irányában csavarom a kulcsot, akkor feszül a nyak, vagy lazul?

2019. jún. 23. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Normál jobbmenetes csavarról beszélünk, tehát ha jobbra forgatod feszít, ha balra akkor enged.
2019. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, nem lehet ezt elcseszni xD szórakozz vele, próbálgass ki rajta mindent, ismerd meg a hangszered, ne félj tőle! :D
2019. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
De, nagyon el lehet cseszni. Attól persze próbálkozhat, övé.
2019. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon el lehet állitani,de próbálkozz nyugodtan.Ha eltekered és nem jó vissza tekered. Piciket tekerj rajta.Nagy türelemmel.15- 20 ezer ha szervizbe viszed.Meglehet tanulni.Ne add fel.
2019. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

15-20 ezer forint? :O Hol kérnek el ilyen sokat egy beállításért? 6 ezernél többet még sosem fizettem érte. Ennyiért felteszik az új húrszettet, beállítják a nyakat, actiont, oktávot... Oké, mondjuk az oktávnak úgyis utána kell állítani, ahogy nyúlik az új húr, de akkor is... 20 ezer forint? Irreálisan sok.


Amúgy, ha meg szeretnéd tanulni, akkor inkább kérj meg egy gitáros ismerőst, aki már csinált ilyet, hogy mutassa meg. Vagy vehetsz használtan valami ócska gitárt, azon meg nyugodtan lehet gyakorolni. De semmiképp se a sokszázezres gityódon gyakorolj, mert simán haza lehet vágni. :)

2019. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!