Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Dream Theater albumai közül...

A Dream Theater albumai közül melyikkel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Van összefüggés az albumok között? Szerintetek melyik a legjobb?

2019. júl. 5. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Időrendben kezdd.
2019. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Images and Words és az Awake a legnagyobb klasszikusok, ha még nem ismered őket, azokkal érdemes kezdeni.
2019. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Metropolis Part 2: Scenes From A Memory.

14 évesen hallottam először, utána hetekig mindennap meghallgattam legalább egyszer, pedig elég hosszú album. Viszont mindenképpen kövesd a sztorit, miközben hallgatod, úgy tuti nem marad el a libabőr a végén :D

2019. júl. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Images and Words. Progresszív is, de azért elég könnyen emészhtető. Meg klasszikus.
2019. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy igazán érdekel akkor időrendben hallgasd végig az összeset szerintem. Ha a legjobb lemezükre vagy kíváncsi, akkor egyértelműen a Scenes From a Memory.
2021. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Van összefüggés az albumok között? "

Van többféle is, vannak függőségekkel foglalkozó számok(8 db különböző albumokon), van album circle ami azt takarja hogy melyik számot milyen major-ban vagy minor-ban játszottak, illetve vannak koncepciók amik összefüggnek.

Az Images And Words albumban ott a Metropolis PT. 1 amire épül egy komplett album, a Scenes From a Memory.

De a Distance over Time albumon is van 1 szám ami az albumot zárja, nem véletlenül így rakták össze a legutóbbi turnét.( At Wit’s End ha jól emlékszem, de nem vagyok biztos benne)


Én mondjuk pont időrendben fordítva ismertem meg őket, és most is így csinálnám. De igazából szerintem mindegy melyiket hallgatod meg először.

Ami úgy is fel fog tűnni hogy az Awake/Images/Metropolis trió a DT csúcsalkotása, az Octavarium/A Dramatic Turn of Events kicsit rockosabb albumok, a Train of Thought erős Metallica hatású album.

A többi album meg személyes preferencia, én csak 3 albumot nem szeretek tőlük:The Astonishing, Falling Into Infinity, When Dream And Day Unite.

A többit igen, de ezekben is vannak jó dalok csak albumként valahogy nem működik nálam.

James Labrie manapság már nem nagyon tud énekelni, Portnoy kilépése pedig hatalmas gyengítés és veszteség volt a hallgatók számára szóval azért már messze nem az a DT mint volt de bőven így is a legerősebbek a stílusban.(mindezt úgy hogy csúcspontján van a Haken, és egy csomó prog metal banda mégis csak a DT munkásságát dolgozzák újra meg újra)

2021. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!