Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik regényt olvasnátok el...

Melyik regényt olvasnátok el legszívesebben? Melyikkel lenne érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Nos már régóta terveztem, hogy írok egy regényt, és már el is kezdtem. A "probléma" csak az, hogy más történetek is keringenek a fejemben, amelyeket szintén papírra lehetne vetni, már csak szórakozás végett is. Persze sosem lehet tudni... Rövid szinopszisokat írok, amelyek úgy-ahogy összefoglalják a sztorit.


1) Félig-meddig testvérek különleges képességekre tesznek szert. A fiatalok még az egyetemre járnak, és úgy döntenek, nem beszélnek róla senkinek, és csakis a saját hasznukra fordítják majd az új képességeket. Azonban előbb-utóbb morális dilemmába ütköznek. Semmi szuperhősösdi, jóval reálisabb sztorit képzelek el.


2) A történet egy fantáziavilágban játszódik, amely finom egyvelege a klasszikus mítoszvilágnak és az űrfantasy-nek. A női főhős tojásból pattant ki, képes átváltozni, és egy keserves szerelem üldözi, amelynek köszönhetően egy háború is kezdetét veszi. Ennél sok minden ki van már találva: A szereplők egyedi kinézete, az eredettörténetük, a hatalmi és társadalmi viszonyok is.


3) Szintén fantasy világ, csak teljesen más. Családviszály egy olyan korban, amelyben épp társadalmi átalakulás megy végbe. Szóval olyan alaphelyzetre kell gondolni, mint a Csehov Cseresznyéskertjében, csak itt a központban egy házasság áll. Tulajdonképpen ezt megálmodta, tehát a történet eleje itt van a fejemben.


4) Két generációs családtörténet, amelyben két, egykor szerelmes nő újra egymásra talál a válás után, s úgy döntenek, hogy együtt nevelik fel a gyermekeiket.


5) Ennek a történetnek a főszereplője egy drogos senki. Hogy megmeneküljön üldözői elől, más bőrébe bújik. Egy olyan családhoz menekül, melytől az eredeti személy kisgyerekként került el. De álmában sem gondolta volna, hogy ez rosszabb lesz, mint a halál.



2017. márc. 31. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyiket se. Nem szeretem a fantasyt de ez csak az én véleményem.
2017. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Talán a negyedik, de természetesen csak az után, hogy már páran elolvasták és azt mondják, megéri - értsd, 10-ből legalább 8 pontos könyv, ha számokban kell kifejezni. Ebben lehet annyi töltelék, hogy fantasyval ötvözve érdekes maradhasson a végéig.


(Az első ennyi infó alapján tiszta Chronicle)

2017. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 RoseTyler ***** válasza:

2.

A többi kevésbé érdekelne, de sorrendben 1, 3, 4 jönne, ha mégis bevállalnám őket.

Az ötödik nem érdekelne.

2017. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A második tetszene, csak forduljon túlságosan szerelmi történetbe, mert az nagyon el tudja rontani a legjobb fantasyötleteteket is.

Az ötödik is érdekes.

2017. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Engem meg pont az ötödik érdekelne. Nem szeretem a nagy lovestorykat.

17/L

2017. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal kezd,amit a legjobban kigondoltnak, meg tervezetnek találsz. A többi ötletet hagyd, hogy a fejedben keringjenek, mivel vannak jó ötleteid, csak maga a cselekmény és a szereplők nincsenek mindenhol rendesen kidolgozva, illetve a történetek még kezdetlegesek. Egyébként én az elsőben és a harmadikban látok több fantáziát, de a többi sem rossz.
2017. márc. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Negyedik vagyok, kihagytam azt, hogy "ne", én sem szeretem a lovestorykat!

Csak néha kihagyok szavakat, amikor írok.

2017. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te a másodikat és a harmadikat szeretnéd megírni, és úgy érzed, a többi "egyszerűbb" lenne a realista világ miatt, tehát gyorsabban haladnál (gyorsabban befejezed, hamarabb érsz el vele sikert). Ezért most azt várod, döntsünk mi helyetted. Tudod, mit? Nem. Azt mondod, az egyiket el is kezdted (vagy ezeken kívül volt egy hatodik, és azt), fejezd először be, vagy juss el addig a pontig, ahol biztosan tudod, hogy képtelen vagy folytatni, és utána válassz magadtól egy olyat, amit te szeretnél megírni.

(Az itteni válaszok amúgy sem feltétlenül relevánsak. Tedd fel ugyanezt a kérdést valami női magazin fórumain, inkább a négyesre fognak szavazni. Kérdezz az SFMagon, valószínű a kettes.)

2017. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kevés, méghozzá nagyon kevés! Pár sor alapján nem lehet épkézláb véleményt alkotni, rendes szinopszis kellene mindről, de akkor meg 15 percig olvasnánk csak a kérdést, mert már az lenne 3-4 A4-s oldal.
2017. ápr. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mielőtt válaszolnék egy-két dologra, le szeretném szögezni, hogy már elkezdtem egy regényt, az nem is szerepel a kérdésben, egyrészt mivel már döntöttem az ügyében, másrészt az sokkal személyesebb. Ezen dolgozom, be is fejezem. Viszont utána mi lesz, azt még nem tudom.


És tudom, hogy nem feltétlenül relevánsak az itteni válaszok, de kíváncsi voltam mit írtok, persze dönteni, úgy is én fogok, de őszintén szólva arra is felkészültem, hogy elküldenek a francba. :)


2. válaszoló.

A 4. pont nem tartalmazna fantasy-t, nem is igazán tudom most hirtelen, abba hogyan lehetne beleszőni.

Amúgy ennek a sztorinak az alapja már kb. 10 éves korom óta meg vannak. Persze akkor még egészen másból indult a dolog.

Az 1. tényleg hajaz a Chronicle-re, csak az én történetemben erős kapocs van a szereplők között, s más-más erővel rendelkeznek.


4. válaszoló:

El kell, hogy keserítselek, annak a magja a szerelmi szál. De ez nem tipikus fantasy románc, révén, hogy teljesen egyoldalú.

2017. ápr. 1. 02:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!