Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet egy olcsóbb...

Hogyan lehet egy olcsóbb dobfelszerelést "feltuningolni"?

Figyelt kérdés
Videókban szoktam látni, hogy eléggé alsókategóriás dobokból hoznak ki viszonylag jó hangokat. Ezt hogyan lehet? Például bőrök cseréjével? Vagy a dobtest is számít valamennyit?

2019. júl. 9. 01:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem érzed az oximoront már a kérdésedben? Ha cseréled rajta a bőrt és a dobtestet is, akkor...


Ez kb ez a szituáció:

https://www.youtube.com/watch?v=LAh8HryVaeY

2019. júl. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet, hogy rosszul fogalmaztam. A dobtestet nem akarom cserélni, úgy értettem, hogy számít e, hogy mondjuk egy olcsóbb dobfelszerelés dobtesteivel is lehet e kezdeni valamit.
2019. júl. 9. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy határig fel lehet javítani bőrözéssel, hangolással, de sose lesz prémium kategóriás
2019. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekemis egy szinte kezdő dobom van de sikerült úgy megcsinálni, hogy koncerteken is megdícsérték. Én elsősorban a cineket cseréltem le állványokkal eggyütt. Utána a bőröket, ezen nagyon sok múlik, hogy milyet választasz. A pergőn és a tomokon az alsót én hagytam az eredetit, lábdobon cseréltem a rezonátort is. Ezek után a lábdobot csináltam meg. Egy nagy takarót raktam bele, hogy mind2 bőrhöz hozzáérjen, így egy tomoa csattogós hangot kaptam. Minél kisebb a takaró és minél kisebb felület ér hozzá a bőrhöz annál zengősebb lesz a hangja, ezt próbálgatni kell attól függ milye stílust játszol. Nagyjábol ennyi szerintem. Remélem tudtam segíteni.
2019. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!