Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Úgy általánosságban Ti is...

Úgy általánosságban Ti is jobban szeretitek a retro slágereket?

Figyelt kérdés

Jómagam '97-ben születtem... Amikor gyerek voltam, a rádió gyakran játszotta a TNT, Desperado, Groovehouse, Crystal, stb. együttesek dalait. Emlékszem, ezen együttesek legtöbb számát szerettem. Szabadidőmben sokszor átkapcsoltam a Viva Tv-re.


Mindenevő vagyok, ami a zenét illeti, mert előszeretettel hallgatom a 60-as, 70-es, 80-as, 90-es évek dalait, bár olykor a klasszikus zenék is előkerülnek. A mai dalok közül is meghallgatom azt, ami Nekem tetszik, csak legyen mondanivalója, és ne ömöljön belőle a trágárság.


Előnyben részesítitek-e a retro slágereket a mai dalokkal szemben? Ha igen, melyik évtized a kedvencetek zene szempontjából?



2019. júl. 21. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általánosságban azt mondanám, hogy nem szeretem a slágerzenét semmilyen generációból. Ez persze ilyen formában túlzás, mert nem minden rágógumi pop, ami a rádióban megy, meg rágógumi popból is akad kedvemre való, de az ilyesmi zenék kapcsán olyan szinten finnyás vagyok, hogy bár mazsolázgatni nyilván tudnék, rádiót semelyik évtizedben nem kapcsolnék be.

Ha mindenképp olyan slágerzenét kell hallgatnom, amit nem szeretek, akkor azt mondanám, hogy a mai pop kevésbé idegesít, mint a retro. Szoktam boltokban, meg apám kocsijában Retro Rádiót passzívan hallani, és az ott szóló zenék egy részére jellemző egy olyasfajta gyügyeség, amitől nekem személy szerint bevérzik az agyam.

Hogy melyik évtized a kedvencem zenében... Nem tudnék ilyet kijelenteni. Sok régi zenét hallgatok, de számomra az évjárat egy mellékes tényező. Persze, zenetörténelmi szempontból érdekes, hogy ki kire volt hatással, meg hogy esetleg egy előadó hallhatóan megelőzte a korát, meg ilyenek, de konkrétan a hallgatás élményét nem igazán befolyásolja. Meg abból kifolyólag, hogy nem kimondottan slágeres egy csomó zene, amit hallgatok, gyakran van, hogy nekem teljesen más zenék jutnak eszembe egyes időszakokról, mint másoknak. A Retró Rádión rendszeresen bemondják, hogy "a hatvanas, hetvenes, nyolcvanas évek legnagyobb zenéi", de én még nem hallottam ott a kedvenc jazz, meg modern klasszikus zenéimet, pedig egy csomó közülük egészen meghatározó szerepet tölt be a zenetörténelemben. :D Ezt már persze én is csak gúnyosan mondom, nyilván megvan, hogy egy rádióadótól mit lehet elvárni, meg mit nem, csak próbáltam érzékeltetni, hogy miért nem jelent számomra túl sokat, mikor valaki korszak alapján határol be zenéket.

2019. júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. júl. 21. 20:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a gyerekkorom kedvenc zenéi elsőbbséget élveznek. Mivel én 1978-ban születtem, így ez javarészt a '80-as évekre terjed ki. Rengeteg olyan zene van ebből az évtizedből, ami nem is igazán lett sikeres, de én kötni tudom valamilyen gyerekkori emlékhez (és abból akad bőven). :)
2019. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz. ;) Nekem a 70-es, 80-as évek dalai tetszenek a legjobban úgy általánosságban, soha a 2000-es években voltam gyerek.
2019. júl. 21. 22:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 2000-ben születtem, és 14-15 éves korom óta hallgatom a 80 - 90 - 00 zenéit :) Bár hozzáteszem, nekem a mai dalok között is van olyan, amit szívesen hallgatok bármikor.

És az a durva, hogy még mostanában is felfedezek nagyon jó számokat :) Mondjuk lehet azért szeretem ennyire a retro zenéket, mert régebben sokszor mentünk kocsikázni édesapámmal, ő szinte csak ilyeneket hallgatott :)

2019. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Dettó. :)
2019. júl. 22. 10:19
 7/15 A kérdező kommentje:
A fent említett előadókon kívül: Betty Love, V'Tech, Zanzibar, Fiesta... :)
2019. júl. 22. 21:26
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha slágerekről van szó,mindenképpen régiek,80-90es évek,de ez inkább amiatt van hogy ezeket alapból többször hallottam, mint az újakat.

De egyébként is főleg 90-es,2000-es évekbeli zenéket hallgatok.

2019. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Az #1-sel maximálisan egyet értek,szinte mindenben pont ugyan úgy érzek mint ő.
2019. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Unique, United együttest is szerettem/szeretem.


Ment a zöld kéz mindenkinek! ;)

2019. júl. 23. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!