Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el, hogy ne...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érhetném el, hogy ne legyek ennyire függő a barátomtól? Bármilyen tippek?

Figyelt kérdés

A vírus miatt távkapcsolatra vagyunk kényszerítve a barátommal és nyár közepéig nem találkozhatunk majd (más országban ragadtunk). Nem könnyű helyzet, mert bizonytalan de igyekszünk mindketten, hogy megmaradjon a kapcsolat. Észrevettem azonban magamon, hogy konkrétan azon múlik a fejemben, hogy egy napom jó-e vagy sem, hogy mennyit beszélek vele aznap, valamint hogy ő keresett-e magától. Nem normális, hogy ennyire függök tőle érzelmileg, és hogy ennyire kétkedem magunkban. Szeretem őt, és szeretnék együtt maradni vele, de állandóan szorongok, hogy megunja majd és szakít velem, mert nem érzi már irántam ugyanazt, mint régen. Akárhogy is alakul, nem egészséges a mentális beállítottságom, ezért szeretnék valamit tenni ellene. Valaki volt már hasonló helyzetben? Tudtak rajta változtatni? Ő más beállítottságú ilyen tekintetben, egész nap tök jól elvan egyedül is, és azt mondta, neki nincs szüksége folyamatos beszélgetésre, hogy fenntartsa az érzelmeit.

Előre is köszönöm, 19/l



2020. ápr. 16. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Foglald el magad. Nem jön ki jól, ha egész nap rátapadsz a barátodra. Ha nem lenne vírus, akkor is élnetek kéne az életeteket külön-külön is. Bíznod kell benne, mert a görcsösséggel veszítheted el.
2020. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez teljesen normális, nekem is volt ilyen, függött a hangulatom hogy ír-e vagy sem, a hasam mindig görcsben volt, és mindig a telefonomat lestem ír-e, viszont ezen nem nagy probléma, azt mutatja hogy szereted öt, ahol viszont eltudod cseszni, ha mindig te írsz neki, óránként avagy félóránként keresed, akkor beletud unni az egészbe és érzelmet veszt, a fiúk márcsak ilyenek, én azt ajánlom neked hogy várd meg mindig hogy ő írjon és akkor kezdjetek bele hosszabb beszélgetésbe ami akar órákig is eltarthat, de ettől függetlenül te is keresheted csak ne írj neki olyan sűrűn. Természetes nem gond hogy így függsz tőle 😊
2020. ápr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! sajnos sokszor nincs már mivel lefoglalnom magam, ez is az egyik bajom:/ nagyon unalmas itthon, nagyon szociális vagyok és nehezen viselem a bezártságot is. Nem szoktam sűrűn írni magamtól, van, hogy egy napig nem is beszélünk egyáltalán. Egyszer volt egy kisebb vitánk/inkább beszélgetés, ahol elmondta, hogy néha nem akar beszélgetni velem írásban, és nem tudta, ez normális-e és a távolság miatt van-e. Megbeszéltük, hogy ezentúl többet telefonálunk akkor majd, hátha az segít az egészen, de igazából a szorongásom egyik oka az, hogy tényleg esélyes, hogy részéről kezd elhidegülni az egész..
2020. ápr. 16. 17:17
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Saját tapasztalat alapján írok...sajna ugyanilyen vagyok s ilyen voltam.

Nem is igazán tudtam rajta változtatni, viszont helyesen látod, nem normális ez. Ha úgy alakul, hogy elhagy, teljesen össze fogsz törni. Ez bármi okból bekövetkezhet, nem feltétlen amiatt, hogy megunja ezt a dolgot.

Én is voltam távkapcsolatban is és rendesben is, ugyanez volt mindkettőnél. Tehát nem feltétlen ez az alapja a gondnak. Lehet a szerelem, és lehet hogy csak egyfajta megmagyarázhatatlan kötődés. Ami bizony nem tesz jót senkinek.

28 vagyok, épp távkapcsolatban, érzem hogy nem jó. Érzem, hogy nem foglalkozik velem, van hogy napokig sem ír vagy hív. Nem érdekli az érzelmi szükségletem...sőt, a testi sem. Minden kívánságát lesem, teljesítem, próbálok a kedvére tenni. A kérdéseimre nem válaszol..tehát nem kapcsolat ez.

Mégis teljesen magam alatt vagyok tőle ha nem tudok róla semmit egy nap, és sok ilyen nap van mostanában.

Szar érzés bevallani, de ez a dolog csak engem épít le, az önértékelésem és mindent tulajdonképpen. Ennek ellenére sincs elég erőm megszakítani vele minden kapcsolatot.

2020. ápr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a helyzetben vagyok. Csak én néha sírok is. Lehet nem normális, lehet normális, lehet hogy jellemtől függ, de mit lehet tenni? Oké, pl én lefoglalom magam, de nem igazán segít ha neki más beszélgetés mennyiségre van szüksége mint nekem, vagy csak már nem szeret annyira? Borzalom. Lehet nem segítettem, de valahova már le kellett írnom a kinlodásom:)
2020. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen mondják nekünk hogy foglaljuk le magunkat. Keress hobbit, meg ilyenek. Hát engem személy szerint semmi az ég világon nem tud lefoglalni. Megcsinálom amit kell. De az eszem nem tud a munkámon se járni 100%ban, mert a pasin kattogok.
2020. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Hjajj lányok ugyanez van itt is :( pedig már 2 éve együtt vagyunk, heti 3-4 napot vele vagyok de körülötte forog 0-24 minden gondolatom és ha csak másképp ír már agyalok hogy mi van... ha tudtok rá megoldást szóljatok 😂 21L
2020. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pacsi lányok, velem is ugyanez van. Akár szóról szóra kiírhattam volna én is ez a kérdést, csak a korunk nem stimmel. 😂 meg az, hogy nekem nem mondott ilyet, hogy néha nem akar velem beszélni, meg is sértődnék, ha így lenne.
2020. ápr. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen rendben van az, ha így érzel. Az jön át a kérdésedből, hogy igényled tőle a visszajelzéseket, a megerősítéseket, szerintem ezzel semmi gond nincsen, ez is azt mutatja, hogy szereted. Amennyiben úgy érzed, hogy nem figyel rád eléggé, érdemes lenne kultúráltan ezt közvetíteni felé és beszélni ezekről neki is. Amiatt meg hogy szakítana, vagy ilyesmi, ne stresszelj,ne akarj megfelelni, te így vagy jó, ahogy vagy. Persze tudni kell a párod nélkül is élni, próbáld meg lefoglalni magad, sportolj, rajzolj, vagy bármi, ami leköt, és szereted csinálni, és a gondolataidat próbáld meg kicsit tudatosan pozitív irányba terelni. Nekem ezek a tapasztalataim, remélem a segítségedre tudtam lenni. Kitartást és sok boldogságot nektek :)

19F

2020. ápr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem, ha programokat csinálsz magadnak, tanulsz, rajzolsz vagy bármit csinálsz amit szeretsz, nem fogsz ennyit gondolkozni. Normális, hogy gondolsz ra, hogy sokat gondolsz rá, de fontos, hogy magadra is gondolj. Csinálj olyan dolgokat, amik közben jól érzed magad, amiktől hasznosnak és értékesnek gondolod magad. Segíthet egy napirend, ami meghatározza az aznapi teendőidet. 20L
2020. ápr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!