Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy zárjam le ezt magamban?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zárjam le ezt magamban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néhány hónapja szakítottam a volt barátommal mert nem éreztem működőképesnek, plusz felkeltette az érdeklődésem egy másik fiú. Az egyik nagy problémám az, hogy nagyon nem volt szívem szakítani. Többször próbáltam nekifutni a szakításnak, de a könnyes szemeket látva végül mindig vele maradtam. Aztán akárkivel beszéltem erről mindenki azt tanácsolta, hogy ilyenkor ne azt nézzem mennyire sajnálom, hanem, ha tovább húznám ezt az egészet csak rosszabb lenne. Ez adott egy kis önbizalmat a szakításhoz. Csak egy gond volt…Annyira tapintatlanul tettem.

Konkrétan kijelentettem, hogy számomra vége egy picit maradtam aztán ott hagytam mikor egyikőnknek sem volt mondanivalója. Nagyon össze volt törve.

Nekem azóta lett új kapcsolatom azzal a fiúval aki nekem megtetszett. Ettől függetlenül néha eszembe jut az a szörnyű szakítás.

Én így jól érzem magam csak szörnyű bűntudatom van, nem szeretném, hogy haragudjon rám, hiszen nekem az első kapcsolatom volt, ő pedig nagyon ragaszkodott hozzám. 3 évig fontos része volt az életemnek. Beszélni sem tudok vele erről, már nem igen látjuk egymást és így tanácstalan vagyok, hogyan tegyem túl magam a bűntudatomon. Építő jellegű tanácsokat nagyon köszönöm!


19/L


2022. máj. 23. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez az élet rendje. Elmúlt.

Ő is túlt teszi magát a szakításon.

Van, mikor csak egy “huszárvágással” lehet szakítani.

Főleg ha már többszöri próbálkozás előzte meg. Húzni-halasztani csak megalázó szenvedés.

A ti esetetekben ez volt a megoldás.

Lehet, azóta már voltak barátnői. Sajnálatból nem szabad maradni, mert az egyik fél részéről, aki menni akar, túlfeszíti a húrt, a másik fel részéről megalázó.

Ez így volt észszerű.

2022. máj. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Megnyugtató, hogy többnyire hasonló válaszokat kapok. Én tényleg igyekeztem korrekt lenni
2022. máj. 23. 14:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!