Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek most? Hazudtam és...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek most? Hazudtam és nem tudom hogy hozzam helyre.

Figyelt kérdés

Hosszabb sztori, köszönöm annak aki végigolvassa. Tudom, hogy nagy hülyeséget csináltam, kérlek ne bántsatok miatta, nagyon megbántam már, tanultam belőle, soha többet nem csinálok ilyet.

Szóval az van, hogy az unokatesómmal (aki szintén lány) nagyon jó a kapcsolatunk, tulajdonképpen legjobb barátnők vagyunk, egy középsuliba is járunk, sőt a baráti/ismerősi körünk is ugyanaz. Tudni kell, hogy eléggé mások vagyunk, ő zárkózottabb, távol tartja magát az ismerkedéstől így a fiúktól is, nem jár bulizni meg stb.

Régen én is ilyen voltam, általános suliban én voltam a lúzer az osztályban, folyamatosan engem szekáltak, ami nagyon megviselt lelkileg, szinte tönkretett, és ezt jó ideig nem is tudtam feldolgozni.

Elhatároztam, hogy változtatok, és a középsuliban teljesen más leszek. Változtattam a külsőmön, elkezdtem sminkelni, másképp öltözködni, ami adott tök sok önbizalmat. Többet voltam emberek között, lettek új barátaim és ismerőseim, sokkal nyitottabb lettem és egy fiúval is megismerkedtem (ő volt az első fiú az életemben) akivel sajnos jelenleg nem lett semmi a dologból. Az unokahúgom ezt az elejétől fogva nem nézte jó szemmel a szüleivel együtt, nagyon féltettek, és folyamatosan azt hajtogatták, hogy vegyek vissza és a tanulással foglalkozzak, ne fiúzzak, stb.

Hiába tudtam, hogy jót akarnak, engem ez nagyon idegesített, hiszen az elmúlt időszak rettentő nehéz volt számomra, és csak hátrányom származott abból hogy olyan voltam (mint amilyenre ők akartak formálni) hiszen mindig is bántottak emiatt.

Mindenáron be akartam bizonyítani az unokahúgomnak, hogy én már nem vagyok az a szerencsétlen lány aki voltam régen, ne is akarjon ilyen irányba húzni. A nagy lázadásom és kiakadásom vezetett ahhoz, hogy azt hazudtam neki, hogy feljött hozzám a srác (akit fejjebb említettem) és történtek köztünk "olyan" dolgok is, és ezt részleteztem is neki...

Tényleg közel álltunk hozzá, hogy összejöjjünk, smárolás, simogatás itt-ott, ez volt a maximum ami történt köztünk, persze ezeket is mindig elmeséltem az unokatesómnak, de bőven volt benne sajnos általam kitalált sztori...

A sráccal pedig ugye megbeszéltük, hogy most JELENLEG (ezt kiemelte) inkább hanyagoljuk a kapcsolatot és egymást, de hozzátettük, hogy a jövőben még bármi lehet ebből, amit nagyon szeretnék.

De ezt a hazugságomat kimondhatatlanul szégyellem, és rettegek hogy valamikor sok-sok év múlva kiderül vagy ilyesmi. Az unokahúgom megígérte, hogy sosem beszél erről senkinek, és meg is bízom benne de akkor is félek és lelkiismeretfurdalásom van.

Ezt nagyon elszúrtam...


2023. okt. 21. 20:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Lehagytam a végéről, hogy van esély hogy ebből nem lesz semmi baj?
2023. okt. 21. 20:45
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Vihar a biliben. Gyakorlatilag nem is történt semmi.
2023. okt. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor csak én spirázom túl ennyire? Mondjuk biztos de számomra ez nagyon nagy dolog.
2023. okt. 21. 20:52
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Hú...

Azért van pár dolog, amin erősen megakadt a szemem. És ezt úgy mondom, hogy elvégeztem a tanárképzőt, és pár évig tanítottam is.

"nagyon féltettek, és folyamatosan azt hajtogatták, hogy vegyek vissza és a tanulással foglalkozzak, ne fiúzzak"

Nem akarok illetlen lenni, de ez a legbutább hozzáállás, és még szomorúbb, hogy te el is hiszed, hogy ez így helyes.

Nos, nem. A fiatalkor nem csak arról szól, hogy tanulj látástól vakulásig. Nyilván a fordítottja sem jó, tehát senki ne értse félre, az is rémesen rossz, és egy egész életet tönkre tehet, ha valaki tojik a tanulásra. De az is, amikor csak azzal foglalkozik. Két okból is:

1. Ez az az életkor, amikor sok mindent meg kell tanulnia az embernek az életről (is). Ilyenkor szerez az ember társas tapasztalatokat, ilyenkor sajátítja el a gyakorlati kommunikációhoz szükséges képességeket. És ilyenkor tanulja meg, hogy hogyan kell az időt helyesen beosztani. Sajnos láttam rá sok példát - a tágabb családban is -, ahol tényleg ez a vaskalapos "neked csak a tanulás a dolgod, semmi mással ne foglalkozzál" szemléletmód volt jelen. Soroljam, hogy mik lettek belőlük? Pénzes idős emberekkel házasodó aranyásó (amúgy bolti eladó, mert hiába volt színötös, keményen megtapasztalta, hogy önmagában ez nem minden); egy valóságos zseni gyerek (férfi), akit viszont a való életben az nem vert át, aki nem akart, és nem mellékesen hiszonévesen első barátnőjét menten teherbe ejtette, mert... ennyit tudott a párkapcsolatokról, meg a szexualitásról. Sajnos az ilyen hozzáállásnak mindig az a vége, hogy felnőtt korban hatalmasat fog az életben bukni az ember.

2. Ha valaki csak úgy tud érvényesülni, hogy mindent a tanulásnak, vagy az éppen aktuális feladatnak rendel alá, akkor ő el fog bukni. Mert lehet, hogy ameddig iskolás, szorgalommal és idővel meg tudja oldani a feladatait, de mondjuk egy munkahelyen, ahol általában adott idő áll rendelkezésedre, ez már nem járható út. Szoktam hallani olyan véleményeket fiataloktól, hogy "majd csak akkor akarok párkapcsolatot, ha végeztem a tanulmányaimmal". Mert hogy máskülönben elvonja a figyelmüket. Ilyenkor kérdezem magamban, hogy neki egy kapcsolata addig fog tartani, ameddig munkát nem kap? Mert hiszen a munkáról nem vonná el a figyelmét a párkapcsolat?

Rémesen rosszak ezek a hozzáállások. Az egyensúlyt kellene megtalálni. Ebbe pedig a szerelem is bele tartozik.


Ami pedig azt illeti: ha unokahúgod elfogadott volna olyannak, amilyen vagy, és nem akart volna kedve szerint alakítani, akkor te sem hazudtál volna. Ha pedig valakit igaz barátnak tartok, akkor elfogadom olyannak, amilyen. És nem akarom ráerőltetni azt az életstílust, ami nem az övé.

2023. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, mindennel teljesen egyetértek!

És válaszolva arra, hogy elhiszem, hogy az ő hozzáállásuk a helyes: nem gondolom így, hiszen engem nem így neveltek a szüleim ahogy az unokatesómat. Csak azt látom, hogy ők szentül meg vannak győződve arról, hogy ez így helyes, és csak ez a jó, viszont rosszindulatot nem láttam bennük, ezért sem akartam szembefordulni az ő nézőpontjukkal annak ellenére, hogy rettentően idegesített amiket hallottam tőlük.

De ha visszapörgethetném az időt, persze másképp csinálnám, és nem egy kitalált/eltúlzott sztorival próbálnék bizonyítani, de mostmár sajnos nem tehetek semmit. Nagyon remélem, hogy úgymond megúszom, és nem derül ez ki, de nem tudom erre mennyi esély van.

A hasznos választ mégegyszer köszönöm!

2023. okt. 21. 21:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
"nagyon féltettek, és folyamatosan azt hajtogatták, hogy vegyek vissza és a tanulással foglalkozzak, ne fiúzzak" Aztán amint végzel a sulival, az ilyenektől hallod folyton, hogy "miért nincs még pasid/csajod? A te korosztályodban sokan már a házasságot tervezik!" Azért nincs, mert az lett mondva, hogy ne csajozzon/pasizzon, és most rohadtul nincs hozzá tapasztalata! Az ilyen emberek teljesen kiakasztanak.
2023. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,ugyanígy látom, én is tényleg azért hazudtam mert már annyira nem tudtam ezzel mit kezdeni...gondoltam már rá, hogy meg kéne mondanom az igazat, de ahhoz bonyolult a dolog mert sokat beszéltünk erről a valótlan és eltúlzott dologról amit állítottam, illetve mindenképpen balhé lenne belőle, így pedig lehet hogy soha nem is derülne ki.
2023. okt. 21. 21:56
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Hát szerintem a csávónak mondd el, legkésőbb, ha lesz köztetek vmi komoly. Már csak azért is, mert ha egyszer beszél az unokatesóddal, és kiderül, miket hazudtál, vszínű nagyobb probléma lesz ebből, mintha te mondanád el neki.

Nyilván unokatesódnak se jó hogy hazudtál, és az lenne a legtisztább, ha neki is elmondanál mindent, érzéseidet, amik idegesítenek, és igazából tényleg mindent.

Tudom, hogy ezt így leírva nagyon könnyű mondani, és azzal is tisztában vagyok, hogy ez a valóságban milliószor nehezebb, és vszínű magamtól zsigerből én se ezt csinálnám. Mindenesetre a hazugságokból még nagyobb kalamajka lehet, ha nem vallják be időben. Emelett természetesen sohasem késő elmondani egy hazugságot

2023. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as köszönöm szépen a választ! Persze, tisztában vagyok vele, hogy az lenne a legjobb ha bevallanám az unokatesómnak, hogy hazudtam. Tényleg be is ismerném neki, csak az a baj, hogy ez a sztori nagyon sokszor volt firtatva köztünk, így pedig szinte elképzelhetetlen, hogy hónapok után most ezzel elé álljak.
2023. okt. 21. 22:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést elolvastam, a válaszokat a válaszolat már nem.


Nem lehet annyit mindani, hogy Bocs, hazudtam? Elszaladt velem a ló, és a fantáziám. De ettől függetlenül most az vagyok aki szeretnék lenni. Stb… 30/F

2023. okt. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!