Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm szülei elmebetegek,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm szülei elmebetegek, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

A családjuk alapvetően egy nagy rakás s**r, de ez jelenleg a legkisebb gond.

Az történt, hogy a barátnőm kapott nyáron egy új telefont, amit részletre vett meg neki az apja. Többször mondtam a barátnőmnek, hogy ne így vegyék meg, mert egyrészt drágább lesz, másrészt a családot ismerve biztosan el fogják szúrni, amilyen hulladék emberek. Jelenleg ott tart a dolog, hogy már az októberi részletet sem fizette ki az apja (2000Ft), ráadásul LETAGADJA, hogy ígért volna bármit is.

Továbbá a barátnőm havidíját se fizetik november óta, ami azt eredményezte, hogy szegénynek se mobilnete nincs, se telefonálni nem tud. Az anyja egyszerűen buta, az apja meg egy rohadek, aki mindenki előtt játsza a szentet, közben a saját gyerekeik jövőjére félretett pénzt konkrétan ellopta, a család eltartásába alig ad bele és mindent megígér, hogy aztán semmit se tartson be.

Jelenleg azért dolgozok, hogy szeptembertől együtt lakhassunk, elég komoly a terv és jónak tűnik minden, de nem tudom, hogy addig mit tehetnék érte. Lenne annyi pénzem, hogy kifizessem, csak ismerem már annyira őket, hogy amint megtenném, onnantól elvárnák tőlem, hogy legközelebb is megtegyem, továbbá eszükbe se jutna később se visszafizetni.


Szerintetek mit tudnánk tenni? Lehet valakihez fordulni?


19F, 18L



jan. 21. 18:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy nem szegények, ugyanis új ruhákra, műkörömre, meg fodrászra mindig van pénz, de a gyerekükre nincs. Volt, hogy kajapénzt se adtak neki, hogy a suliban vegyen valamit...
jan. 21. 18:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem világos: kinek a nevén van a telefon és az előfizetői szerződés?
jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt tudnám hozzá tenni, hogy sokan vannak, akiknek a elsődleges ruha, műköröm, pénz.

Ez mind női dolog, ahogy nézem.

jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A telefont attól még kifizetheted neki, ha ki tudod. Mást nem kell, hiába várnák el.
jan. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2 A szülei nevén van, nem a sajátján.

#3 De a gyerekednél is fontosabb...? Egyébként igen, ez az anyja része, az apja meg szimplán mindent pénzt elrak magának és semmiben sem segít.

#4 Lehet az lesz, hogy egy részét kifizetem, mert véglegesen letilthatják a kártyáját. Csak akkor meg lehet direkt nem fogják tovább fizetni neki, hogy ezzel kényszerítsenek engem.

jan. 21. 19:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizesd ki, hanem adj neki a saját nevedre vásárolva telefont.
jan. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
A telefonokat altalaban kamatmentes reszletre adjak, tehat nem kerul tobbe mint teljes aron.
jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából teljesen mindegy, hogy többe kerül-e, vagy sem... A fő probléma, hogy nem fizetik ki, ami miatt ő fog szívni.
jan. 22. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Ingyen ebéd nincs, legfeljebb kamatmentes részlet+előfizetés.

Hogy mennyibe kerül máshol a kamatmentes telefon? Nem annyiba, amennyiért adják.

Kérdezőnek: ez így zsákutca..

Mondjuk Te/Ti fizetitek a későbbieket.

A telefon letiltható, ha úgy tetszik. Ki teheti meg? Akinek a nevén van.

És Te fizetted ki!

Elgondolkoznék, hogy nem fizettek semmit, akkor viszont behajtják a fizetendőt, de nem rajtad, igaz telefonja sem lesz.

Én tán vennék egy feltöltőkártyásat, az bármikor "megszüntethető".

Mérlegelni kell..

jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!