Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Akik ténylegesen szellemeket...

Lucifer-666 kérdése:

Akik ténylegesen szellemeket látnak, azok elmebetegek lehetnek?

Figyelt kérdés
A többség miért nem lát vagy hall furcsa jelenségeket?

2023. ápr. 7. 12:48
1 2 3
 1/21 Grimfox ***** válasza:
88%

Mert az ilyen jelenségek egyfelől ritkák, másfelől az emberek ritkán vannak felfokozott állapotban, ami lehetővé teszi az észlelés legcsekélyebb módját.

De ettől függetlenül van rá jó nagy esély, hogy vannak, akik hallucinálnak, tévképzetekkel élnek, és ezért látnak dolgokat.

Ha két ember ugyanazt látja, akkor a betegség lehetősége kizárható. Két skizofrén, vagy más hallucináló személy sem ugyanazt látja, eltérő hallucinációik vannak.

2023. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
12%

Hat ha a klasszikus szellem alakot, az már valószínű csak hallucináció.

Kb a szellem jelenségek az utolsók amiket valaha elhinnék az egész természetfeletti világból

2023. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként szerintem sokszor pont a skizofrének látják jól a világot és a többiek nem.

Összefüggések meglátásában mindenképp

2023. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Én már láttam párszor furcsaságot.

Az egyik valahogy nagyon aktívan megmaradt bennem, mert egyszerűen nem tudtam hova tenni. Koliban volt az eset. Mikor kissé ledöbbenve visszamentem a szobába akkor kérdezte szobatársam, hogy mi a gond. Nem tudtam neki leírni. Csak annyit mondtam, hogy láttam valamit. Nem is nagyon izgatta a dolog. Következő héten meg mikor visszamentünk a koliba akkor meg csak annyit mondott, hogy múlt héten nem egy olyat láttál, hogy *és leírta konkrétan azt amit láttam*.

Tényleg előfordulhat az, hogy valaki esetleg fáradt és képzelődik, vicces dolgokra képes az agy. Az állom is lehet néha olyan valóságos, hogy nem tudod, hogy álmodtál-e vagy sem. Ébren is lehet néha hasonló álomkép. Nagyon könnyen előfordulhat. De ha valamit tényleg többen látnak és ugyan úgy írnak le, akkor abban lehet valami. Hiszen pl egy bűntény esetén is lehet olyan, hogy a szemtanúk eltérően írják le a tettest. Ha már tényleg valakik ugyan azt látják, ugyan úgy jellemzik vagy közel hasonlóan, az már elgondolkodtató.

2023. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#4 de még te sem vagy biztos benne, hogy láttad...
2023. ápr. 7. 15:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

#6

Abban biztos vagyok, hogy valamit láttam és, hogy nem állom volt. Hogy mit láttam azt nem tudom. Nem egy homályos alak volt, hanem egy tisztán kivehető valami tőlem alig 2 méterre. Hogy őszinte legyek, ott szinte biztos voltam benne, hogy ott nekem végem. Emiatt is ért sokként a dolog. Nem kevés hang hatással járt.

Konkrétan pisilni mentem ki a wc-re. Koliban úgy volt a wc, hogy csak 2 wc volt, semmi piszoár. Én mentem a hátsó wc-be, mert az elsőben égett a villany. Gondoltam van ott valaki. Utána hallom, hogy rendesen zajong. Mintha a falat rugdosná, vagy nem tudom mihez hasonlítani. Utána az ajtót, mintha enyhén ütötte volna. Én meg így félig kihajoltam, hogy mégis mi a nyavaja van. Mikor kinéztem eltelt fél perc és egyszercsak lenyomódott a kilincs és kivágódott az ajtó. Akkor láttam meg azt az izét. Ahogy az ajtó kicsapódott a lendület vissza is vitte, mikor ütközött a fallal. Ott állt tőlem alig 1-2 méterre és nézett rám. Az egy olyan végtelen pillanat volt. Teljesen megfagytam. Be akartam zárni az ajtót, de nem tudtam mozdulni. Egyszerűen csak megfagytam. Az a kép az bele égett a retinámba. Majd az a valami egyszerűen elszaladt. Ami még furcsább volt, hogy felkapcsolt rá 2 mozgásérzékelős lámpa is. Majd egyszerűen átment a falon miközben én ott álltam még mindíg egy helyben a wc ajtóban. Talán 1 perc volt az egész, de mintha 1 óra telt volna el.

Mikor ugye visszamentem a szobába, akkor első kérdés ugye az volt, hogy minek csapkodtam kint az ajtót (fel fog jönni a tanár), a másik meg hogy mi a baj. Tényleg eléggé sokkot kaptam. Egyszerűen nem tudtam hova tenni az egészet, hogy ez úgy mégis mi volt. Ha valaki ezt így elmeséli én fix nem hittem volna el. De mondom, mikor következő héten a szobatársam konkrétan megkérdezi, hogy nem egy ilyet láttam és konkrétan leírja azt a lényt.

Nyilván lehetne mondani, hogy csak valaki hülyéskedett meg jelmez. De mikor valaki telibe átszalad a falon, az nem megjátszás.


De volt olyan is, hogy este fekszem az ágyon és egyszercsak az ágyneműtartó megemelkedett alattam, mintha valaki benne lenne és tolná felfele. Nem lepődtem meg ezen. Szoktak ilyenekkel hülyéskedni. Kicsit felültem az ágyon és erővel vissza feküdtem. Akkor lement az ágynemű tartó. Elküldtem azt az üzetetet amit akkor gépeltem. Majd felálltam, hogy megnézzem melyik szerencsétlen szórakozott már. Felnyotottam az ágyneműtartót és teljesen üres volt. Senki nem is volt akkor a közelemben meg semmi. Sehol semmi emelő mechanika vagy damilok a plafonról vagy bármi egyéb hülyeség.


Az ilyeneket egyszerűen nem tudom hova tenni. Nagyon ritkán van bármi ilyesmi. Ez a kettő valóban megtörtént eset. Nem álmodtam, nem voltam fáradt. De tényleg egyszerűen nem tudom ezeket hova tenni. Ha legalább azt a lényt tudnám, hogy mi a nyavaja lehetett.

2023. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
79%
6-os, leírod hogy nézett ki az a lény?
2023. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Nekem legdurvább hajnalban arra ébredtem hogy valaki mellettem áll.Éreztem a finom lehelletet,megmozdulni sem mertem,gyerekek olyan szinten féltem hogy pár másodperc alatt összeizzadtam a pizsamámat.Tiszta víz volt,halkan hallottam ahogy lépked az ágy vége felé és itt jön az amit átéltem és majdnem megállt a szívem.Takaró alját éreztem hogy megemeli hirtelen megfogta a lábam,de nem csak megfogta hanem ahogy rugdalóztam hogy engedje el,egyre jobban szorította.Elengedte majd összehúztam az ágyon magam a takarót magamra,ekkor jött az amit életemben nem akarok mégegyszer átélni.

Érwztem ahogy húzza le a takarót egyre erősebben,majd egyszer lerántotta rólam a szoba közepére.Akkorát ordítottam hogy az összes kutya az utcában ugatni vonyítani kezdett.Ekkor rohant be anyám,aht mondta már a folyosón is iszonyat büdös és hideg volt ahogy jött a szobámba,meg nálam is tiszta hideg lett.

Amikor lerántotta a takarót rólam láttam a szoba közepén azt a fekete alakot.Ahogy rohant be anyám láttam hogy a szekrény mögé bújt be,de ahogy felkapcsolta anyám a lámpát senki nem volt ott csak a büdöset lehetett érezni.

Tiszta víz volt a pizsamám ágyam,anyám sejtette hogy baj van,kérte hogy mondjam el neki mit láttam.Miután elmeséltem ő is mondta egyszer volt neki hogy hajnalban arra kelt valaki lépked a szobában,de kiugrott az ágyból és felkapcsolta a lámpát,akkor csak a fekete árnyat látta.

2023. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Senior Séf ***** válasza:
75%
Én is láttam már szellemet, de az nem az vót... D
2023. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

8-as!

Ha miattad nem tudok aludni,szíjelváglak az biztos.

2023. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!