Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom túltenni magam az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom túltenni magam az első szerelmemen. Mit csináljak? Nem megy a felejtés.

Figyelt kérdés
3 hete szakítottunk 2 együttlét után. Annyit mondott hogy "Tartsunk szünetet"(ráadásul ezt nem élőbe, hanem facen mondta). Előző héten hallottam hogy már 2 nappal a szakításunk után mással volt. Pedig én mindent megadtam neki és elhittem neki ezeket a szövegeket hogy "örökre együtt leszünk" meg "soha ne hagyj el"... Még mindig nagyon szeretem és nem tudom elfelejteni pedig már kipróbáltam azt is hogy mással ismerkedek de amikor ott volt a lehetőség egyszerűen nem ment és nemet mondtam.. Idióta vagyok.. Minden nap egyre rosszabb az állapotom mindenki látja rajtam hogy nagyon megvisel a dolog és hogy minden érzelmet magamba préselek. Én annyira szerettem ő meg átb*szott egy másik srác miatt. Már nem tudok magamon segíteni ezért az okosabb/tapasztaltabb emberektől szeretném kérni: SEGÍTS!! Már a halálon gondolkozom 14 évesen és vágom magam folyton. Könyörgöm csak 2 percet szánj rám ha tudsz segíteni!! Köszönöm... 14/f

2016. ápr. 28. 21:00
 1/5 anonim válasza:
100%
Ez hogy jön ehhez a kategóriához? :D
2016. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
72%
Szia :) Erre kicsit nehéz válaszolni, mert a szerelem hasonló hatással van az agyra, mint a drogok, és igen, függő is lehetsz, az elmúlása után pedig elvonási tünethez hasonlók is történhetnek. Nekem az segített, hogy másokkal meg tudtam beszélni. Ha eddig nem is beszéltél róla senkivel, mindenképp tedd meg. Hallgass olyan zenét, amibe bele tudod élni magad, sírj, ne fogd vissza magad. Ha ettől kicsit félsz mások előtt, csináld este, amikor egyedül vagy. És tudom, hogy most nehéz még, és nehéz pozitívan gondolkozni, de hidd el, tényleg jobb lesz. Pár hónapja ért véget egy 3 évig tartó kapcsolatom, és hiába voltam én az, aki szakítani akart, utána hetekig nagyon rossz volt, a jegyeimet is sikeres lerontottam miatta. :D De egyszer csak elegem lett belőle, és eldöntöttem, hogy nem hagyom, hogy ilyen hatással legyen rám és a hiánya irányítson. Gondolj arra, hogy a vele töltött idő boldog volt, ezért megérte vele lenni, és a mostani szomorúságból és magányból is tapasztalatot szerzel. Rá fogsz jönni, hogy mi az, ami miatt nem működött, és így ezt a következő kapcsolataidban nem fogod újra elkövetni. Ahhoz, hogy boldog legyél csak annyi kell, hogy elhidd, hogy boldog lehetsz. És kérlek, ne gondolkozz a halálon. Fiatal vagy, az egész életed előtted van még. Reggel, ha felkelsz menj oda egy tükörhöz, és mondd el tízszer, hogy boldog vagy. Előbb-utóbb el fogod hinni. Fél éve hasonló gondolataim voltak, mint most neked. Aztán rájöttem, hogy ezzel se magamnak, se másokon nem segítek, ezért változtattam. Lehet, hogy néha nehéznek fog tűnni és fel akarod adni, sokszor érzem én is úgy, hogy nem érdekel, nem akarom ezt csinálni, de mindig eszembe jut az, amit el akarok érni. Tűzz ki valamilyen célt, és tegyél meg mindent azért, hogy elérd. Addig ne hagyd abba a próbálkozást, amíg ott nem vagy, és csak arra koncentrálj, és arra, hogy élvezd, ami történik veled, mindig. :)
2016. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
75%

Az, hogy nem tudod elfelejteni, nem amiatt van, mert ennyire szereted őt, hanem mert ennyire erős érzelem a szerelem. Ugyanakkor hosszabb távon mégsem az, csak ezt még nem tudod mert fiatal vagy és tapasztalatlan. ("Nincs az a szerelem, ami el nem múlik")

Az érzelmeknek pont ez a lényege, hogy nem tudjuk irányítani őket, csak emiatt szolgálhatnak a társadalmi kapcsolatok "aranyfedezetéül". Ez amúgy a negatív érzelmekre is igaz, mint pl. a bosszú. Egyáltalán nem ésszerű dolog sok esetben, mármint szigorúan anyagi értelemben neked attól nem lesz jobb, ha mondjuk valaki megmérgezi a kutyádat, te meg mondjuk bosszúból betöröd a kocsija üvegét. (Számodra nem közvetlen előny a törött szélvédő.) De a bosszúvágy tudata, hogy az egy komoly indulat, és a másik nem tudja meggondolni magát, eleve csökkenti az esélyét, hogy megöljük egymás kutyáit (legfeljebb titokban), mert tudjuk, hogy a bosszú nem marad el.

A szerelem is pont azért nem irányítható tudatosan, mert ezzel próbálnak a páralkotó fajok hímjei kitűnni a béta-hímek tengeréből (az alfahím sosem lesz szerelmes ilyen szenvedős értelemben): engem válassz, mert én a rabod vagyok. És tényleg. Nem megjátszás, ez egy igazi durva érzelem.

De Te a homo sapiens sapiens fajhoz tartozol, amit a nagyméretű neokortex képessé tesz arra, hogy némileg függetlenedjen az érzelmeitől. Arra nem, hogy irányítsa is őket, meg hogy ne fájjon, ami fáj. De arra igen, hogy elfogadd magad így.

Némileg el kell távolodnod tudatosan attól az érzéstől, amivel nem értesz egyet. Kovács II. törm. kiképzőtiszt bölcsességét idézve: a katona nem fázik, csak érzékeli a hideget.

Továbbá a hideg nem tart örökké, az emberiség eddigi története alatt még nem fordult elő sírig tartó viszonzatlan szerelem. Édesapám bölcsességét idézve: "ne aggódj fiam, senki nem ússza meg nő nélkül"

2016. ápr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A PEA (feniletilamin) hormonok termelődnek ha szerelmes vagy, és az illetővel együtt vagy.... A szakítás után a szervezet hiányolja ezt a hormont, ez a magyarázat a depresszióra.. Viszont a csoki is tartalmazza a PEA-t, ezzel csökkentheted a depit, de ne vedd készpénznek...
2016. ápr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen (nem akarom minősíteni) lány miatt bántod magadat???? Egy szem könnycseppet sem ér!

Szerintem el tudod felejteni. Ha elhiszed, hogy el tudod. Máshogy nem. A gondolattal teremtünk. A hit nagyon fontos. Kitartás, túléled! Kérj segítséged szüleidtől, ők is voltak fiatalok! (Azért nem mondtam hogy baráttól nehogy újabb csalódás érjen)

2016. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!