Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A baratom tul feltekeny, nem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dorcsika1123 kérdése:

A baratom tul feltekeny, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
én 16 eves vagyok ő 18.2eve egyutt vagyunk nagyon jo volt a kapcsolatunk,viszont kezdek kiszeretni belole. Nap mint nap vita van.Nagyon feltekeny.. apro dologbol hatalmas nagyot csinal.. uvoltozik, okollel veri a fejet,illetve a falat. Erzelmileg zsarol es mondja hogy megy az allomasra,vagy elindul a konyhafiok fele.a kesert. Belok a furdoszobaba es lehuzza a nadragomat. Ha nem irom be a jelszavamat,akkor takarodj a laptophoz! ha nem allok fel.. a karomnal fogva felhuz..ha nem is akarok. Nem beszelhetek fiukkal,lanyokkal sem mehetek igzan sehova mert mi lenne ha megcsalnam. Soha nem csaltam meg,nem is fogom. O az elso baratom. Ezekkel ellentetben hatalmas szive van,sok mindent megtett ertem,es amikor nem idegbetegesen viselkedik egy alompasi.En sem vagyok szent.. de olyan nagy okokat soha nem adtam ra,hogy ezt megtegye. emiatt egy eve 3 honapra szakitottunk mar.. mit tegyek? szakitsak, vagy megfog tudni valtozni? koszonom elore is:)

2017. febr. 15. 18:08
 1/8 anonim válasza:
100%

Ha most azt írjuk hogy szakíts,megteszed???

Ez egy agresszív barom!Nem kérdés!?Zárd le vele végleg ês keress egy srácot aki imadna téged!

2017. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Lapat.. ez idovel csak rosszabb lesz!!!
2017. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt mondja mindig,hogy soha nem fog engem ennyire szeretni senki,mint amennyire o.
2017. febr. 15. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Mi az hogy lökdös, meg hogy ráncigál a kezednél fogva? Hogy mer rád kezet emelni? Ami pedig a legfontosabb, miért nem szakítottál még vele? Én elhiszem hogy van egy jó oldala, és hogy törődik veled néhol, de ez nem kifogás arra ha néha egy paraszt. Mondok neked egy példát. Valaki nap mint nap megadja neked a házit, viszont a többi osztálytársatok előtt lejárat, és csesztet. A házi igazolni fogja hogy ő jó ember, ha máskor csesztet, és lejárat? Nem... Egyáltalán nem. Főleg hogy érzelmileg zsarol. Ne áltasd magad, szakíts. Szólj a szüleinek, vagy a rendőrségnek, hogy ilyeneket mond (bár kétlem hogy megtenné, fő az elővigyázatosság), ülj le vele egy olyan helyen, ahol azért vannak emberek, mond el neki miért, és szakíts vele. Fontos hogy ne hallgass a dumára, hogy ő majd megváltozik, mert ha eddig nem vette észre, hogy ez neked bántó, akkor ezután se fogja érdekelni. Sok sikert 18/f
2017. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tiszta agresszív szakíts vele ha így viselkedik nem biztos hogy tényleg annyira szeret téged mint mondtad.
2017. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat! :) Barkinek barmi velemenye errol szivesen "meghallgatom".Mivel hetek ota tehetetlennek erzem magam.
2017. febr. 15. 18:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugorj ki ebből a kapcsolatból minél hamarabb.
2017. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, mi, ismeretlenek, mondhatjuk, hogy szakíts. Nem valószínű, hogy megteszed. Ami jogos, hiszen nem dönthetünk helyetted. DE ha valaki tapasztalatokkal a háta mögött tanácsolja azt, hogy szakíts vele, azon elgondolkozhatsz, érdemes.

Ha az én két tinikori exemet összegyúrnám, tökéletes mása lenne a te barátodnak. Mindketten rendkívül féltékenyek voltak, viták is voltak, agresszívak ennyire nem. De velem az történt 15-16 évesen, hogy az exem "annyira szeretett" hogy ha nem fogom meg a karját akár arra az 5 másodpercre akkor lehet hogy tényleg autó elé veti magát. Ezt hívják úgy, ahogy írtad, érzelmi zsarolás, nincs mögötte valódi szeretet. Semmi jó nem származik belőle. Nézd, 16 éves vagy, ő az első.. Mind tudjuk, hogy nehéz elengedni, főleg az elsőt. De én átéltem ezt, átéltem azt is, hogy a legutóbbi exemmel többször is szakítottam, mert elegem lett belőle, azután újból újból visszamentem hozzá mert "nem tudtam nélküle élni". Azóta tudom, hogy tudtam volna, csak nem akartam. Neki is hatalmas szíve volt/van, de nekem ez az élet nem kell. Ha belátod azt, hogy nem jó irányba tart a kapcsolatotok, ezáltal az életed sem, akkor remélhetőleg elég erős leszel ahhoz, hogy végleg megszakítsd vele a kapcsolatot. Őszinte leszek, nem fog megváltozni.

Mindenki okkal tanácsolja, hogy lépj tovább, kiváltképp az, aki már meg is tapasztalta ezeket. Hidd el, hogy nem ő lesz az, akivel leéled az életedet. Tanulópénznek jó, másnak már nem. Meg fogod találni azt az embert idővel, aki olyannak szeret amilyen vagy, aki nem féltékeny feleslegesen, aki nem gyerekként viselkedik majd és a legfontosabb, hogy szándékosan nem árt neked. Én megtaláltam, és te is megtalálhatod, de ehhez szükséged van arra az erőre, amivel kimondod neki hogy menjen. Azon kívül, hogy szereted, semmi nem támogatja a kapcsolatotokat, maximum a remény, hogy talán egyszer megváltozik.. Nem fog. De hidd el, amit te érzel nagy valószínűséggel közel sem az, amit ténylegesen érez egy szerelmes ember, aki megtalálta az igazit. Nem becsmérlésnek szánom ezeket, ne érts félre. Csak én is rájöttem, hogy az a szeretet amit 16-17 évesen éreztem, semmi ahhoz képest, amit most érzek, hogy megtaláltam azt, akivel le szeretném élni az életemet.

Remélem a regényem valamelyest elgondolkodtat és helyesen fogsz dönteni. Legyen bárhogy, mindig azt tartsd szem előtt, hogy Neked mi a legjobb. A családodon kívül csak magadra számíthatsz. Becsülnöd kell magadat annyira, hogy nem akarsz ártani önmagadnak. Próbáld meg elengedni, éld az életed. :)

2017. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!