Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kavarok egy pasival, de nem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kavarok egy pasival, de nem tudom, hogy roma-e. Hogy kérdezzem meg?

Figyelt kérdés

A munkahelye miatt elég sokat tud a napon lenni póló nélkül, és a felső teste egyenletesen sötét barna az arcával együtt, a FÉLtestvére tudom, hogy félig roma, de nem tudom, hogy ő az-e, a vonásain nem látszik, láttam róla pár éves képeket, azokon teljesen fehér, az apját is ismerem személyesen, ő magyar.

Hogy kérdezzek erre rá, hogy ne legyen sértő?

/L


2018. júl. 17. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
,,Roma vagy?"
2018. júl. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Egyszerűen ne legyél ennyire rasszista, mi van ha roma? Félsz áthívni mert ellopja a nagyi gyöngysor nyakláncát? Ha eleve el se tudod dönteni, hogy roma-e akkor számít? Megnyuktatlak legtöbbünkben van roma vé még ha nem is tudjuk de egy nagy családfa levezetésében látszana, ha nem is 100% os roma. Egyébként a beszédéből lehet legjobban rájönni/megismerni, de mivel ezt ki sem említetted, váltig állíthatom, hogy nem roma.
2018. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát, eléggé tájszólással beszél, mert egy kis faluban lakik, és ott kb mindenki így beszél, azt elfelejtettem említeni.

De nem hallottam még cigányul beszélni, vagy hasonlók.

Egyébként, ha az, akkor engem nem zavarna, nála félretudnám tenni ezt, csak a szüleim nem.

2018. júl. 17. 23:37
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Hagyd elől a telefonodat.

1 perc alatt kiderül... :D

2018. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Most nem mindegy az, hogy roma-e vagy sem?


Egyébként meg én is kis részben roma vagyok, mert 4-5 generációval ezelőtt egy roma beházasodott a családba, ennek ellenére még sem érzem úgy, hogy ez probléma lenne vagy a jövőben probléma lenne


16/F

2018. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ötös, kèrlek olvass egy kicsit feljebb.

Nègyes, nagyon vicces vagy, egy szálláson voltunk, egy szobabában ès nem tűnt el semmim.

2018. júl. 18. 17:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező:

A válaszolás előtt elolvastam a hozzászólásokat...

Attól még, hogy valaki tájszólással beszél, attól még nem lesz roma. Pont a héten találkoztam egy olyan romával, aki egyáltalán nem beszélt tájszólással...

2018. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, csak ezért is gondolkoztam el, meg a bőrszíne miatt is filózok ezen, de szerintem muszáj lesz rákérdeznem.
2018. júl. 18. 18:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rossz ötlet megkédezned és felesleges, főleg, hogy a féltestvére is az. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy mit tennél, ha megkérdeznéd és kiderülne, hogy roma. Dobnád? Ha azt mondaná, hogy nem roma, akkor a nyakába ugranál és mondanád, hogy hála az égnek? Szerintem mindenképp megbántanád, ha megkérdeznéd. Ha tetszik és normálisnak találod, akkor kit érdekel, hogy roma-e? Sajnos azt látom, hogy téged nem csak az zavar, hogy lehet, hogy roma, hanem, hogy a bőrszine alapján azt gondolhatnák, hogy te egy romával jársz, még, ha ez nem is lenne igaz, de ezt meg cikinek tartod.
2018. júl. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha megkérdezed se biztos, hogy őszinte választ kapsz tőle magától. Másokat kell megkérdezni, mondjuk az anyját, ha az apját nemcigánynak látod.


Egyébként, ahogy fölmerül ilyen kérdés, jobb arrább állni. Már ha nem akarsz véletlenből másmilyen gyereket, mint amilyen magad vagy.


Nem kell rákérdezni sem, csak figyelni, beszélgetni a családdal, ismerősökkel.


Megkérdezheted, hogy megcsinálta-e már a családfáját, esetleg. Abból kiderülhet. de nem biztos.

2018. aug. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!