Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el barátomnak,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el barátomnak, hogy szükségem van néha egy kis magányra is?

Figyelt kérdés

Már lassan két éve aggyüt vagyunk, és mostanába jelentkeztek problémák.

Én eleve szeretek egyedűl lennni és semmit se csinálni. Csak feküdni ,festeni zenélni esetleg csak elleni magamba de ez a párom mellet lehetetlen..Most elkezdődött az iskola. Színte egész nyári szünetbe melletem volt. Nállam aludt csomó idejig. Éreztem hogy kicsit sok. Mintha már együtt is laknánk. Aztán most kevesebb az időm is. Oké hogy kinden idejét velem akarja tölteni ez tök aranyos de már megfolyt vele. Sok. Minden nap találkozni akar ( már csak ülünk egymád mellet még a beszédtéme is egyre többször fogy ki). Ha nemet mondok megsértődik él látványosan buzzogni kezd. Akkor is ha amiatt mondom le a találkozót mert pl dolgom van. Aztán csomó idelyig utalgat rá pl hogy miss elfoglalt..stb.Barátnőimre sincs időm...családdal se tudok közös programot. A saját dolgaimra sincs tölle időm.Mit csináljak? Ha azt mondom hogy áh ma dolgom van nem érek rá akkor is megsértődik.


2018. szept. 13. 21:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Helyesírásért bocs csak elveszett a kontak lencsém és elég sz*rúl látok nélküle.
2018. szept. 13. 21:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Uljetek le es beszeljetek meg

Ha hajthatatlan akkor meg hagyd ott mert meg nem erett ahhoz elegge h felfogja

2018. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kontaktlencse miatt az ember nem cseréli össze a j-t az ly-nal... Persze sokan nem tudnak helyesen írni, de megpróbálni javulni azért lehet. Megfojt, ideig. De ez persze csak apró megjegyzés.


Nem magányra vágysz, hanem egyedüllétre (a magánynál már zavar minket a helyzet). Ezt mondd meg neki, így. "Jobbak" eleve tudják, hogy az embernek szüksége van egyedüllétre. Főleg pl. művészeknek, de alapvetően mindenkinek, a pszichológusok ezt nagyon jól tudják.

Megpróbálnám ezt elmondani neki, javasolni egyszerűbb pszichológia könyveket, hogy képben legyen, hasznosabb tanulni, mint duzzogni.


Mindenképpen rendezni kell ezt, mert már most láthatóan hatalmas a szakadék köztetek e téren...

Ha éretlenül megsértődik, tegye, én azon sértődnek meg, hogy nem tiszteli az egyedüllét-igényemet, márpedig nem véletlenül vagyok sárkány. Nálam tudná, hogy nem veheti ezt el...


S hogyhogy még azt sem érti meg, amikor dolgod van? Az embereknek szokott lenni dolguk, ha erre még nem jött rá, nem tudom, hol élt eddig. Mit vár? Hogy csak vele foglalkozz, ha igénye van rá? Ez irreális. Le kéne ülni beszélni erről.

S ha dolgod van, nehogy találkozz vele (max. úgy, hogy a dolgodat is elintézed). Nehogy már elhanyagold az életed alapvető részeit, csak mert félsz, hogy megsértődik. Ne hagyd, hogy uraljon, hosszútávon amúgyse működne, de röviden sem egészséges. Muszáj megértenie, hogy te egy külön ember vagy, saját igényekkel, dolgokkal s nem ugrasz, amikor csak neki tetszik.

2018. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!