Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj? Mit változtas...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj? Mit változtassak?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, ha rossz kategória, de nem tudtam hova kéne.


Az az igazság hogy elég nehezen bízok meg emberekben, és automatikusan ha meglátok egy embert egyből utálom, és lassan már a legközelebbi barátaim is elkezdtem megutálni mert a legjobb barátom(+egyben legjobb barátnőm) gyakorlatilag átvert, bennem bíztam meg minden esetben és mostmár senkiben sem, senkinek nem mondok el magamról semmit. Egyébként családi problémákkal is küszködök egy laza depresszióban vagyok, járok pszichológushoz, de nem ér semmit mert vele sem vagyok őszinte, mert nem bízok meg benne, és így ezeknek a sorozata által kívül a világnak mutatom hogy minden rendben de közben mindenkit gyűlölök, anyukámon és a testvéreimen kívül. Nem igazán tudom, hogy mit csináljak, nem is tudom, hogy akarok-e csak tudom hogy ez így nem jó, de nem tudok már mit csinálni lassan. Ha valaki esetleg volt hasonló helyzetben van ilyesmi, nyugodtan válaszolok itt is minden kérdésre, meg privátban is, csak az anonimitás maradjon meg. Köszi!



2018. szept. 17. 23:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Lemaradt, 16/f
2018. szept. 17. 23:53
 2/4 anonim ***** válasza:

A bizalom másik emberrel kapcsolatban az önbizalommal függ össze.

Az önbizalom pedig az önismerettel függ össze.

Mert hát bizalommal elővételezem, hogy rendes kapcsolatot alakítok ki - párbeszédet, együtt levést, szóval minden másik emberrel való kapcsolatot és ehhez kell egy mély önbizalom.

Ha ez nincs- gyűlölöm, mert nem tudok megértésen, empátián nyugvó kapcsolatot kialakítani vele.

A gyűlölet nem úgy lebeg a világban, mint egy tollpihe - az az én tudatomban van - és mérgez engem (is).

Önismeretet (és egyben emberismeretet világismeretet) nagyon segíti ebben a korban a drámajáték, diákszínjátszó. Van pszichodráma is, az is nagyon segítő (amennyiben a jók a vezetői..)

Ez a könyv is segítő: [link]

2018. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha átvernek/becsapnak akkor ne a rossz oldalát nézd hanem azt, hogy ezzel is tapasztalatot gyűjtesz és ne vegyél mindenkit egy kalap alá! Az hogy nem bízol senkiben az nem tragédia mert én se, de egy esélyt mindenki megérdemel! Szóval ne a bizalmadat add oda akárkinek hanem egy esélyt és ne éld bele magad akkor nem fogsz kopanni!
2018. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd, az élet kockázat. Ha elmondasz valamit magadról, akkor abban mindig ott van, hogy tovább pletykálják. Nem várhatod el egy kívülállótól, hogy mindig mindent magában tartson. Ilyen az ember. Még te is. Idősebb korodra megkeseredett, magányos ember leszel. Természetes, hogy bizalmatlan vagy, de a gyűlölet már elég necces. Meg kell válogatnod a dolgokat, amit elmondhatsz. Apróságokkal kezdj. Apró lépéseket javasolnék. Azt írtad, hogy a családodon kívül mindenkit utálsz. Beszélhetnél a családodnak a bajodról. A dokidnak is elmondhatod, mert őt köti a titoktartás, meg amúgyse egy gyerek bajait fogja kitárgyalni/pletykálni ahogy kitetted a lábad a rendelőből.
2018. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!