Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Azert tini parkapcsolat kategoria mert a vegen jelezni fogom a korom es ha a felnottbe teszem torolni fogjak a kerdest.

A helyzet hogy a parom 20 eves es egy suliba jarunk. Nem keres munkat es nem is dolgozik. Videken lakik, es ez is kifogas peldaul. De engem ez nagyon zavar, mert szeretnek nyar elejen kikapcsolodas kepp elmenni vele egy apartmanba par napra, kineztem egy helyet 3 ejszaka 60000ft. Fele fele az 30000. De ha nem fog addig sem dolgozni akkor hogy fizeti a reszet. 16 eves vagyok, es most talaltam is munkat. O nem keres stb es nem tudom igy hogy lesz a jovonk. Oke hogy esti gimibe jarulnk, de kellene dolgoznia. Nekem fontos a jovo szempontjabol hogy dolgozzon mert ha most nem keres akkor majd ha kozos haztartas lesz akkor mi lesz felek ettol az egesztol. A korom ellenere felnottkent elek, dolgozok, iskolaba jarok, magamat tartom el felig mert ha nem veszek kajat magamnak akkor nem eszek stb. Sok kozos programot akarok vele es elmenyeket de ugy tunik o nem akarja ezt. Nem tudom hogy beszeljem meg vele, sajnos az en hibam az hogy nem eleg jo a kommunikaciom a parkapcsolatokban. Viszont mas teren kivallo ez a fura. Az az igazsag hogy en szeretek kikapcsolodni de igy hogy. Nekem kellene fizetni? Egyedul ha elmegyek biztos megsertodik vagy nem tudom. A valentin napot nem unnepli.. nem vartam ajandekot csak egy felkoszontest. Szeretjuk egymast ez biztos de azthiszem nem vagyunk egy vilag kicsit hianyolom a romantikat is stb. Ha a munkarol beszelek azt hiszi basztatom mert a szulei is mondjak neki stb.

16/l



2019. febr. 14. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan nem tudod kifizetni azt a 6000 forintot.

Ejnye bejnye

Èn ha fèrfi lennèk fizetnèm.

2019. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1.

Az 60 ezer, nem 6 és a kérdező lány.


Elhiszem, hogy szereted, de úgy látszik, már most nem nagyon értitek meg egymást, nem közös a célotok az életben, így mi lesz később?

2019. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első: Ha annyi lenne, akkor nem jelentene gondot a kérdezőnek, de az a 6000 valójában 60.000 Forint. Nem mindegy azért :D
2019. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még időben tegyél pontot a végére, vagy szabd meg a határokat. Ha kifizeted a részét, később ezt fogja elvárni. Menj el egyedül! Talán rájön valamire... ha nem, engedd el, nem hozzád való az ilyen.
2019. febr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ez igy nem lesz jó a jövőben..
2019. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elnèzèst kèrek.

Elnèztem.

1#es voltam.

2019. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszer még sírni fog a szája, hogy nem keresett melót minél előbb, telnek az évek ha semmilyen foglalkoztatási köre nem volt egyre csak elveszti az esélyét annak, hogy értelmes munkát kapjon értelmes fizuval, szóval csak gratulálni tudok neki eddig, 1 év különbség plusz más neveltetés, mégis mennyit számít...


Akárcsak haverom és az én esetem:

Nagyon jó meló, havi 250 nettó, aha de mit csinál elszórja, most hogy nincs meló elkezdett sírni a szája továbbra is szüleivel lakik (én ebbe nem szólnék bele lévén az én példámból majd érthető okból), le se sz... őket és ha hallanád hogy beszél velük...


Én vele ellentétben legalább már alapozom a jövőmet, van kitűzött célom amire gyűjtök, továbbá itthon rezsibe beszálltam egy szó nélkül, telefonszámla az enyém, kocsit én tankolom, piát én veszem egész hónapra, van egy keresztlányom akiért a karomat és levágnám és így is kérés nélkül rengeteget adok haza az előzőkön felül, közben legjobb barátommal ha sikerül akkor elvagyunk egy napig, kávé, kaja, szórakozás.

Jóidőben költök a hobbimra egy jó pár forintocskát...

Cafetériámat is már eldöntöttem, hazaadom anyáméknak, befizetem őket valahova üdülni vagy tudja fene, arra használja majd el amire akarják.


És akkor ezek után tisztázzuk itt is az életkorokat, haverom 20, én 21.

Egy év, de leginkább a neveltetés és világnézet/dolgok mérlegelése ugye mennyit számít?


Most már bocsánatot kérek ezúton is mindenkitől a hosszú válszaimért, de azért pár eseménnyel az életemből egész szép kis példát lehet mutatni, de én másokszerint még továbbra se mutattam fel semmit se az életben, nemhogy letenni az asztalra...

------

Remélem azért sikerül jobb belátásra bírnod a barátod mert a jelenlegi hozzáállásal egy kis semmitérő fiúcska marad örök életében ha nem erőltetni meg magát egy kicsit jobban.


21/F

2019. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Igazabol probalok kozos programokat szervezni de zavar hogy nincs penze. Es nem varja el hogy en fizessem csak egyszeruen akkor felesleges felhoznom a temat mert neki nincs penze.. ha csak 1x is felhozom a munka temat egybol az van hogy basztatom es hogy o keres stb.. de en tudom hogy nem nagyon keres es valogat. A szuleivel lakik de igazabol mar felelossegteljesnek kellene lennie. Beleadni az otthoniakba stb. Nem tudom hogy beszelhetnek vele mert a szulei is szoktak neki mondani es ezert basztatasnak veszi tolem is. Nem tudok mit csinalni de szeretem es szeretnem vele leelni az eletem es el tudom vele kepzelni a jovot csak ugy erzem az anyja vagyok es ha nem fogom a kezet es rantom fel, es viszem el egy munkahelyre akkor egyedul nem tortenik vele semmi.. kicsit tulterhelve erzem magam.. ha kis penzhez jut hulyesegre kolti stb..
2019. febr. 17. 01:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus dolog, hogy "van pénzem egyből megyek és költöm" mert az nagyon menő, hogy szórhatom a pénzt, csak nem gondol bele a jövőbe és nem látja a többi lehetőséget maga körül, ennyi.

A dolog említését pedig átérzem mert nálam is voltak ilyenek, bár nálam azért a 4. vagy 5. ilyennél már sikerült megértetniük, hogy a saját érdekemben teszik és láss csodát, már fürödhetnék a pénzben ha csak szórnám, de ugye itt jön megint a helyzet, a jövőre is gondolni kell, alapozni azt amit elszeretnénk érni ez valahogy nem tudatosult még benne, bár nem értem hogy miért nem ha eleve a szülei mondják neki, hogy igenis kezdjen már valamit magával.

Tudjuk jól itt jön mindig az, hogy nem megfelelően fogalmazunk mikor valamit mondunk a másiknak, vagy ha egyenesen mondjuk ő érti félre a szavakat és mást szűr le belőle, ez az amikor beszélgetni kellene és több megközelítésből máris lehet egy értelmes jelentést leszűrni de nála már a dolog említése is ideggörcsöt válthat ki ami közvetlen átmegy a magasról tesz rá viselkedésbe.

Pató Pál uram (ha ismered) megmondta már, hogy "hejj rá érünk arra még." Csak nehogy túl késő legyen hozzá.

2019. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!